Pogumni, srčni, solidarni ...
Kot pogumni, povezani, srčni, profesionalni in solidarni so se v Škofji Loki izkazali ob letošnjih izzivih epidemije, je v slavnostnem nagovoru ob občinskem prazniku naglasil župan Tine Radinja.
Škofja Loka – Slovesnost ob občinskem prazniku je bila kot vselej na dvorišču Škofjeloškega gradu, a zaradi razmer z manj obiskovalci in nastopajočimi. Kljub temu je bilo slovesno. Župan Tine Radinja je nagovoril navzoče in povedal, da je ravno čas epidemije znova pokazal, da v občini držijo skupaj in da je tu doma prostovoljstvo.
V svojem govoru je razvil misel o odpornih mestih. To so mesta, pripravljena na izzive, ki jih tudi uspešno premagujejo. Po eni strani gre za mesta, ki imajo odlično pripravljeno obrambo za vse naravne in druge nesreče, po drugi pa močno socialno tkivo in si znajo pomagati ob vsakršnih izzivih, saj se povežejo in s solidarno, prostovoljno, medsosedsko pomočjo premagajo vsak izziv. Župan verjame, da imajo v Škofji Loki oboje. »Ob letošnjih izzivih epidemije smo dokazali, da smo odporni ravno zato, ker imamo razvejano mrežo usposobljenih in hkrati povezanih strokovnih služb in civilnodružbenih organizacij, ki med seboj znajo in želijo sodelovati: profesionalne zdravstvene in reševalne službe, socialne službe, policijo, Civilno zaščito, gasilce, gorske reševalce, jamarje, tabornike in skavte ter še kopico drugih. Vsi so se izkazali. Večno jim bom hvaležen in vem, da lahko spet računamo na njihovo pomoč,« je dejal župan in napovedal nove izzive, ki čakajo občino v prihodnje, od ekologije do prestrukturiranja loškega gospodarstva.
Zahvalil se je vsem zaslužnim občankam in občanom, še zlasti letošnjim občinskim nagrajencem.
Častni občan je postal Ivan Hafner za svoj strokovni prispevek pri razvoju loškega gospodarstva, družbenih dejavnosti in mestne prenove ter za svoje dolgoletno aktivno in predano delo na področju športa. Zlati grb Občine Škofja Loka je prejelo Prostovoljno gasilsko društvo Stara Loka, ki uspešno deluje 120 let. Podelili so dva srebrna grba, in sicer Janezu Krmelju za delo pri ohranjanju in ustvarjanju tamburaške glasbe v Retečah ter Valeriji in Ivu Čarmanu za humanitarno delo, zlasti z otroki s hematološkega oddelka ljubljanske klinike. Bronaste grbe so podelili Klubu škofjeloških študentov, ki štirideset let ohranja starodavno mesto živo, kreativno in mladostno, Urški Kolenc za vodenje društva Junaki 3. nadstropja, ki skrbi za otroke, obolele za rakom, ter dr. Bojani Beović, ki se je letos še posebno izkazala s svojim vodenjem strokovne skupine v vladnem kriznem štabu za boj proti epidemiji covida-19. V imenu nagrajencev, ki delajo dobro in za skupno dobro, se je zahvalil častni občan Ivan Hafner, tudi predlagateljem, ki so prepoznali ljudi, vredne občinskih nagrad. Dejal je, da je še naprej skupna zaveza, da bodo premagali vsakršno krizo.