Vojaški piloti so preleteli tudi Jesenice, Golnik in Kranj. / Foto: Gorazd Kavčič

Zahvalili so se iz zraka

Vojaški piloti so s šestimi letali F-16 in tremi letali PC-9 ob koncu epidemije preleteli Slovenijo s sporočilom, da se z velikimi tveganji lahko uspešno spopadamo le tako, da sodelujemo in si pomagamo.

Kranj – Pripadniki 15. polka vojaškega letalstva Slovenske vojske in 31. lovskega polka Vojnega letalstva ZDA, ki deluje iz vojaške baze v italijanskem Avianu, so včeraj med 13.10 in 14.25 ob koncu epidemije covida-19 opravili skupen prelet nad Slovenijo. K dobri epidemiološki sliki smo prispevali vsi, z akcijo pa so se še posebej zahvalili zdravstvenim delavcem pa tudi pripadnikom Civilne zaščite in vsem, ki so se vključili v sistem zaščite in reševanja, ter vsem, ki so med epidemijo zagotavljali delovanje vseh osnovnih sistemov v državi.

Piloti so s šestimi letali F-16 in tremi letali PC-9 preleteli Jesenice, Golnik, Kranj, Ljubljano, Celje, Maribor, Ptuj, Šmarje pri Jelšah, Brežice, Novo mesto, Metliko, Postojno in Izolo s sporočilom, da se z velikimi tveganji lahko uspešno spopadamo le tako, da sodelujemo in si pomagamo. Letala so Slovenijo preletela v dveh ešalonih, med katerima je bila milja razmika, in sicer na višini približno 1200 metrov s povprečno hitrostjo 425 kilometrov na uro.

V tem času so patrulje Slovenske policije v neposredni bližini bolnišnic prižgale modre luči. Tudi gorenjski policisti so se s svojo prisotnostjo pred SB Jesenice in Kliniko Golnik simbolično zahvalili medicinskemu osebju za ves trud, ki so ga vložili v obvladovanje širjenja koronavirusa.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Bašljani na Spodnjem Kališču

Člani Agrarne skupnosti Bašelj so obnovili leta 1955 zgrajeno kočo na Spodnjem Kališču, ki bo lahko tudi bivališče za pastirja.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Namesto malice topli napitki

Pri uvajanju brezplačnega toplega obroka za dijake pri ministrstvu za šolstvo in šport ne pričakujejo večjih težav. Dijaška prehrana je naložba v zdravje.

Kronika / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Nesreče

Trčenje usodno za kolesarko Žirovnica - V petek se je nekaj minut pred osmo zjutraj na regionalni cesti v Žirovnici zgodila prometna nesreča, v kateri...

Kamnik / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Podgorci zgled drugim

Po neštetih urah prostovoljnega dela je Športni park Podgorje tudi uradno odprt.

Gorenjska / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Dodaten denar za pomoč prizadetim v neurju

Ljubljana - Vlada je na četrtkovi seji dodelila občinam za odpravo posledic avgustovskega neurja, močnega vetra in toče dodatnih 966.845 evrov, od tega 686.205 evrov za neurje 15...

Kranj / sreda, 3. september 2008 / 07:00

Pili so "čajček dobre volje"

Na prvi šolski dan je v podružnični šoli Podblica vladalo bolj sproščeno vzdušje, včeraj pa so začeli pouk.