Izguba le v Kranjskih vrtcih

Javni zavodi v kranjski občini so v minulem letu dobro poslovali, izgubo so imeli le v Kranjskih vrtcih.

Kranj – Na sredini seji kranjskega mestnega sveta, ki je zaradi zaščitnih ukrepov proti širjenju okužbe s koronavirusom potekala še brez prisotnosti javnosti, so se svetniki seznanili tudi s poslovnimi rezultati javnih zavodov v minulem letu. Teh je v Mestni občini Kranj (MOK) kar osemnajst s področja družbenih dejavnosti, poleg tega pa so še po eden s področja turizma in kulture, gasilsko-reševalne službe in energetike.

Skoraj vsi javni zavodi so v minulem letu poslovali pozitivno. Izgubo, ki je znašala nekaj več kot dvajset tisoč evrov, so imeli le v Kranjskih vrtcih. Pokrili jo bodo iz ostanka presežkov prihodkov nad odhodki v letošnjem letu. Kranjski vrtci so se v prvem obdobju šolskega leta 2019/2020 srečali z nekaj nepredvidenimi situacijami, ki jih ni bilo moč zaobiti. Dotikale so se predvsem varnosti, zdravja in bivalnih pogojev uporabnikov. Izvedba popravil, menjav, sanacij in dodatnih preventivnih ukrepov ter aktivnosti (poleg redno načrtovanih), je povzročila dodatne finančne obveznosti, kar je povzročilo negativno poslovanje zavoda.

Vsi drugi zavodi so imeli manjše presežke, še največjega, dobrih 131 tisoč evrov, je imel Zavod za šport Kranj. Preostanek denarja naj bi porabili za nakupe osnovnih sredstev, med njimi pa naj bi bil tudi balon, ki ga bodo postavili čez tartansko igrišče. Tudi drugi zavodi bodo presežke sredstev iz lanskega leta v glavnem namenili za nabavo potrebnih osnovnih sredstev, za različna vzdrževanja v objektih in zunanjih površin ter za izboljšave delovnih procesov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / sreda, 26. junij 2019 / 19:25

V šolo peš, v spremstvu prostovoljcev in staršev

Lesce – Ob koncu šolskega leta so v Osnovni šoli F. S. Finžgarja spet organizirali tako imenovani Pešbus, tako se imenuje način poti v šolo v organiziranih skupinah po določenih poteh in urniku. Sk...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.