V Zdravstveni postaji Žiri obnavljajo prostore v prvem nadstropju. / Foto: arhiv občine

Prenova ambulant

V Zdravstveni postaji Žiri so pretekli teden začeli obnavljati prostore v prvem nadstropju.

Žiri – V žirovski zdravstveni postaji so za potrebe novih standardov in storitev, ki jih uvajajo, začeli obnavljati prostore v prvem nadstropju, kjer je bila včasih ordinacija Dušana Sedeja. »Mi bomo kot lastniki stavbe poskrbeli za obnovo prostorov, zdravniki pa bodo zagotovili opremo,« je pojasnil župan Janez Žakelj. Obnovo naj bi končali do konca meseca, naložba pa bo vredna dobrih dvajset tisoč evrov.

V Zdravstveni postaji v Žireh se je zdravnikoma splošne medicine Ivanu Pecevu in Jaki Strelu pred časom pridružila še zdravnica Metka Kržič. Z adaptacijo prostorov bodo tako zagotovili pogoje za delo še tretje zdravnice, obenem pa bodo omogočili tudi delo specialistov, med drugim predvidoma medicine dela in psihiatrije, je razložil župan. »Žirovskim občanom želimo omogočiti čim več zdravstvenih storitev v domačem kraju. Sedanja epidemija je pokazala, kako pomembno je, da so storitve blizu domu, kar je še posebno pomembno za kronične bolnike.« Zato župana posebno veseli, da jim je tudi v tem času primarno zdravstveno oskrbo uspelo obdržati v Žireh, čeprav so se pojavile težnje po njeni selitvi v Škofjo Loko.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / torek, 25. junij 2019 / 16:57

V soboto tekači na Bledu

Bled – Vitezi dobrega teka to soboto pripravljajo Nočno 10ko, tek, ki bo prvič štel tudi za državno prvenstvo v cestnem teku na deset kilometrov.

Objavljeno na isti dan


Šenčur / torek, 9. november 2021 / 11:00

Sredstva za vzgojitelja

V osnovni šoli v Šenčurju želijo za prvošolce zagotoviti pomoč dodatnega vzgojitelja.

Kronika / torek, 9. november 2021 / 21:09

Sodišče bo odločilo v sporu med T-2 in državo

T-2 z lastnikom Garnolom od države terja povrnitev škode zaradi uvedenega stečaja v višini skoraj 55 milijonov evrov.

GG Plus / torek, 9. november 2021 / 21:08

Ob njeni smrtni postelji

»Tistega 15. novembra ne bom pozabila. Okoli pol desetih me je poklicala tašča in mi povedala, da je njen Gorazd poskušal narediti samomor. 'Ti si kriva!' mi je zabrusila.«

Razvedrilo / torek, 9. november 2021 / 21:07

Slavljenci na Tangu okusov v Podvinu

Marsikdo je narobe razumel, da z dogodkom, ki so ga poimenovali Zadnji tango v Podvinu, Vila Podvin že zapira svoja vrata. A ta se bodo zaprla decembra, ko se ekipa seli v Linhart Hotel & Bistr...

Gospodarstvo / torek, 9. november 2021 / 21:05

Denar za gozdne ceste in vlake

Država namenja za urejanje gozdnih cest in vlak dva milijona evrov nepovratnih sredstev.