Izkušeni Aleš Mertelj je zadovoljen, da je spet na nogometnem igrišču, čeprav so treningi drugačni, kot jih je bil vajen. / Foto: Gorazd Kavčič

Prilagajajo se navodilom

Konec prejšnjega tedna so skupne treninge začeli nogometaši Triglava, na začetku tega tedna pa je izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije sprejel odločitev, da skušajo do konca izpeljati vsaj prvoligaško sezono. Čeprav je še nekaj neznank, kdaj in kako, so igralci dobili nov elan za treniranje.

Kranj – Že od petka se na skupnih treningih znova dobivajo tudi kranjski nogometni prvoligaši, predvsem o novih razmerah pa sva se pogovarjala z izkušenim 33-letnim Alešem Mertljem, ki od lanske sezone znova nosi dres Triglava.

Kaj je za vas pomenilo dejstvo, da se je pomladanski del sezone končal že po petih tekmah?

Pomladanski del sezone smo dobro začeli in nekaj slabše nadaljevali, dan pred srečanjem z Bravom pa smo dobili obvestilo, da tekme ne bo. Za vse nas je bil to šok in seveda smo si začeli postavljati vprašanja, kaj bo z nadaljevanjem tekem in treningov, kakšne bodo posledice ... Vse stvari smo pustili na stadionu in vsak dan čakali, kdaj se bo vse skupaj nadaljevalo. K sreči imamo večina doma nekaj rekvizitov, s katerimi smo si pomagali pri vadbi. Sedaj smo spet skupaj in se ne vidimo zgolj po spletu. Občutek je dober, čeprav delamo v manjših skupinah in marsikaj še ni tako, kot smo bili vajeni.

Koliko je drugače, saj ste vajeni, da si s soigralci podate roke in da trenirate z veliko kontakta?

Občutek je še vedno čuden, saj imam v glavi še vedno nekakšno zavoro. Pogovor ne steče kot sicer, tudi treningi so drugačni. Smo ekipa, vendar pa vemo, da imamo doma družine in moramo biti odgovorni tudi do njih. Zato spoštujemo navodila, čeprav se res sprostiti pač še ne moremo.

V času karantene ste bili gotovo več z družino. Kaj vam je to pomenilo?

To je bil res čas za družino, saj ga ob treningih in tekmah navadno primanjkuje. S partnerko imava dve punčki, Julijo in Zalo, ki sta stari šest in tri leta, zato še ne hodita v šolo. Živimo v Hotemažah, in čeprav je bil del dneva namenjen treningu, smo imeli precej priložnosti za druženje doma in zunaj v naravi, saj nam je služilo tudi vreme.

V juniju naj bi se prvenstvo vendarle nadaljevalo. Boste pripravljeni?

Res so zadnje informacije, da naj bi se junija prva liga vendarle nadaljevala, in tudi mi se na to pripravljamo. Bodo pa priprave zagotovo krajše in drugačne, kot smo vajeni. Seveda se bo treba prilagoditi vsem novim navodilom. Še vedno bo na koncu merilo tisto, kar bomo prikazali na igrišču.

Ste eden izmed nogometašev, ki radi poudarjajo, da jim spodbuda s tribun veliko pomeni. Bo šlo tudi brez navijačev?

Za vsako ekipo so navijači dodatni bonus. Dajejo nam energijo, mi pa igramo zanje in jim z uspehi ter dobrimi rezultati lepšamo dneve. Zavedamo se, da je največji promotor tako klubov kot države šport, in tega se zavedajo tudi navijači. Zato hodijo na tekme. Mi se bomo, ker bodo najbrž vsaj na začetku tekme potekale brez navijačev, morali sprijazniti, da si bodo lahko ogledali prenose na televiziji, družbenih omrežjih in drugih sredstvih obveščanja. Vsekakor se bomo trudili tudi zanje in upam, da jih bo nato, ko ne bo več ukrepov, na stadion prišlo še več kot doslej.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 23. junij 2019 / 14:15

Na koncu pa pridejo spričevala

V ponedeljek bodo učenci od prvega do osmega razreda prejeli spričevala ob zaključku letošnjega šolskega leta, učenci devetega razreda so spričevala prejeli že v petek, 14. junija. Za večino otrok...

Objavljeno na isti dan


Kultura / torek, 18. april 2017 / 06:00

Zgodba o KLG

Kranj – V Mestni knjižnici Kranj bo v torek, 18. aprila, ob 18. uri odprtje razstave z naslovom Zgodba o KLG. V nadaljevanju bo sledila predstavitev delovanja Kluba ljubiteljev glasbe v sedemdeseti...

Gospodarstvo / torek, 18. april 2017 / 17:23

Tretja obletnica ustanovitve finančne uprave

Kranj – Prejšnji teden so minila tri leta od ustanovitve finančne uprave (Furs), ki je prevzela naloge in pristojnosti tedanje carinske in davčne uprave. V finančni upravi so obletnico obeležili s...

Gospodarstvo / torek, 18. april 2017 / 17:22

Štirnova marmelada z najboljšo oceno

Kranj – V okviru priprav na državno razstavo Dobrote slovenskih kmetij so ocenili že tudi domače marmelade. Najvišjo možno oceno, to je dvajset točk, in s tem zlato priznanje je dobilo osem marmela...

Kronika / torek, 18. april 2017 / 17:19

Požara so pogasili

Radovljica, Mavčiče – V noči na ponedeljek je na stanovanjskem objektu v naselju Spodnji Otok v občini Radovljica izbruhnil požar, ki so ga še pred prehodom gasilcev pogasili sosedje. V Mavčičah pa...

Kronika / torek, 18. april 2017 / 17:19

Pogrešajo ga od sobote

V Mavčičah pogrešajo 28-letnega Jureta Cegnarja.