Foto: Gorazd Kavčič

V kratkem času več bolnikov v intenzivni negi

Infektologinja prof. dr. Bojana Beović: »Treba se je tudi zavedati, da slovensko zdravstvo že prej ni bilo prav dobro preskrbljeno ne s stavbami ne s kadri, zato je treba še posebej skrbeti za to, da imamo okužb čim manj, da onemogočimo prenos virusa najprej s fizičnimi stiki.«

Ljubljana – V Sloveniji je bilo zaradi suma na novi koronavirus testiranih že več kot 21 tisoč ljudi. Samo v nedeljo, 29. marca, so opravili 596 laboratorijskih testiranj; zabeležili so 26 novih okužb in nobenega smrtnega primera. Od začetka epidemije je bilo hospitaliziranih 115 oseb, 28 jih je bilo na intenzivni negi, 11 oseb je umrlo. Vodja svetovalne skupine v okviru Ministrstva za zdravje prof. dr. Bojana Beović, dr. med., je na ponedeljkovi popoldanski novinarski konferenci povedala, da se končuje tretji teden epidemije: »Situacija je pri nas nekoliko ugodnejša kot v delih Italije, kjer še traja največja prizadetost. Se je pa tudi pri nas število bolnikov s covidom-19, ki potrebujejo običajno zdravljenje, podvojilo v zadnjih sedmih dneh, število bolnikov, ki potrebujejo intenzivno nego, pa se je podvojilo v zadnjih petih dneh. Zdravniki pozdravljamo nove vladne ukrepe, ki bodo zmanjšali možnost prenosa bolezni med ljudmi. Treba se je tudi zavedati, da slovensko zdravstvo že prej ni bilo prav dobro preskrbljeno ne s stavbami ne s kadri, zato je treba še posebej skrbeti za to, da imamo okužb čim manj, da onemogočimo prenos virusa najprej s fizičnimi stiki. Da bo zdravstvo vzdržalo.« Kot je še poudarila specialistka infektologinja, je izredno pomembna higiena rok in navodilo, da se na vseh javnih mestih v zaprtih prostorih nosijo obrazne maske, ki vsaj nekoliko preprečijo možnost okužbe. Tudi za domove starejših so izdali navodilo, da vse osebje nosi maske; starostniki so namreč za to bolezen še posebno občutljivi. Obenem je Bojana Beović pozvala vse tiste zdravstvene delavce, ki ne opravljajo svojega rednega dela, da se pridružijo preostalim zdravstvenim delavcem, ki so z delom zaradi epidemije že tako preobremenjeni.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / / 13:29

Žito, zrelo za žetev

V četrtek so na zaključnem koncertu s Simfoničnim orkestrom nastopili nekateri najboljši učenci Glasbene šole Kranj.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 28. februar 2007 / 06:00

Skupina NLB širi poslovanje

Ljubljana - Skupina NLB je v Beogradu predstavila novo družbo za dodatno pokojninsko zavarovanje - NLB Novo penzijo. Zakon o prostovoljnih pokojninskih fondih in pokojni...

Žiri / sreda, 28. februar 2007 / 06:00

Borci se bodo zbrali Pr´ Zet

Žiri - Občinsko združenje borcev in udeležencev NOB Žiri to nedeljo, 14. marca, vabi na občini zbor, ki se bo začel ob 14. uri v gostilni Pr' Zet (prej pri Aleksu) na Do...

GG Plus / sreda, 28. februar 2007 / 06:00

Podarjeno za vedno

Zgodba o Nataši

Splošno / sreda, 28. februar 2007 / 06:00

Izboljšati sodelovanje s pihalnim orkestrom

Z januarjem je vršilec dolžnosti ravnatelja Glasbene šole Škofja Loka postal skladatelj in profesor klavirja Peter Kopač.

Splošno / sreda, 28. februar 2007 / 06:00

Zbirka radioaktivnih kamnov pod posteljo

Franc Braniselj je znano škofjeloško ime. Ugledni direktor več podjetij na Škofjeloškem, ki je v petdesetih letih z družino prišel iz Ljubljane, se v pokoju posveča svojemu najljubšemu konjičku, miner...