Domače reggae legende Raggalution / Foto: arhiv zasedbe

Za ljubitelje reggae ritmov

V kranjskem Trainstation Subartu je tradicija, da v decembru vsaj eno noč posvetijo reggae ritmom. Kot pravijo, se bo letos na njihovi postaji ustavil vlak unikatne sorte. Za posebno vožnjo bodo namreč položili trokrako reggae transverzalo Kransterdam–Ljubljana–Marleybor. Obeta se vseslovensko zborovanje z dvojnim koncertom domačinov Raggalution, legendami klubske scene Roots in Session in pionirjem slovenskega reggaeja Tadimanom, ki bo v petek, 6. decembra, z začetkom ob 21. uri. Domačini Raggalution bodo predstavili glasbo svojega dosedanjega raziskovanja dimenzij reggae glasbe – ko ritmi postanejo eno, preden vlak dokončno zdrvi v noč.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / petek, 28. junij 2019 / 09:46

Nova maša v Radovljici

Med letošnjimi šestimi novomašniki v slovenski Katoliški cerkvi je tudi Rok Pogačnik iz Radovljice, ki bo daroval novo mašo v nedeljo v Radovljici.

Objavljeno na isti dan


Tržič / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Priporočila podjetju Bios

Nadzorni odbor Občine Tržič je pripravil poročilo o rednem nadzoru občinskega podjetja Bios za leto 2006, s katerim je seznanil občinski svet na februarski seji.

Zanimivosti / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Pestro kulturno dogajanje

Člani Kulturnega društva Tabor Podbrezje so imeli lani vrsto prireditev, ki so popestrile življenje v vasi.

Škofja Loka / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Petdeset smeri za petdeset let

Franc Langerholc - Cac si je darilo za rojstni dan pripravil kar sam, saj mu je uspelo, da je v enem dnevu preplezal kar petdeset športno plezalnih smeri.

Gospodarstvo / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

V Merkurju rast na vseh področjih

V četrtek je nadzorni svet Merkurja na redni seji obravnaval nerevidirano letno poročilo Skupine Merkur v lanskem letu in ugotovil, da je bilo poslovanje uspešno.

Splošno / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Njeni in naši sladki spomini

V Galeriji Ivana Groharja razstavlja mlada slikarka Barbara Kastelec iz Žirov. Njena obetavnost je že prerasla v odlično avtorico z razpoznavnim slikarskim slogom.