Druga stran: zasedba John F. Doe prihaja v Kranj. / Foto: arhiv skupine (Alenka Klinar)

Slovo od mladosti

Udarna blejska rokovska zasedba John F. Doe, ki je pred poletjem izdala drugi album s pomenljivim naslovom Druga stran, bo to soboto, 16. novembra, s skupino Društvo mrtvih pesnikov delila oder kranjskega Klubar Gastropuba.

Rokovska skupina John F. Doe je bila ustanovljena leta 2010, ko je skupino prijateljev združila želja po ustvarjanju edinstvene in kakovostne glasbe. Sledilo je iskanje koncertov in igranje v živo, leta 2015 je izšel njihov prvenec z naslovom JFD. Močen vokal in razločen vibrato vokalista Marka Zemljiča obogati raznoliko tehniko, melodične verze in uporabo raznovrstnih zvočnih efektov, ki jih priskrbita kitarist Aleš Svetina ter klaviaturist in spremljevalni pevec Luka Zemljič. Dinamično ritem sekcijo ustvarjata bobnar Bojan Marinko in basist Tilen Knaflič. Njihova glasba je zlitje različnih stilov, najbolj pa se poigravajo z zvoki indie in garažnega roka. Letos so izdali novi album Druga stran, tako da tudi preko poletja niso počivali: zasledili smo jih na različnih odrih po Sloveniji, v začetku oktobra pa so se predstavili tudi na velikem odru ljubljanskih Stožic, kjer so v družbi odmevnih imen – Tomija Megliča, Grege Skočirja, Sausages, Tabu, Seven Days In May in drugih – podprli naše vrhunske boksarje. V soboto, 16. novembra, bodo nastopili tudi v Kranju, kjer si bodo oder v Klubar Gastropubu delili z Društvom mrtvih pesnikov.

Kakšna je trenutna klima v vaši skupini John F. Doe – kako ste preživeli poletje in začetek jeseni v koncertno-glasbenem smislu?

Klima v skupini je izvrstna. V ospredje bi postavili poletni koncert na Blejski noči, kjer smo v domačem kraju lahko predstavili svoj novi album, ki ga bomo zaigrali tudi v Kranju. V zadnjem obdobju je bila kadrovska sprememba pri producentu, zadnjo ploščo je produciral Peter Dekleva, z izjemo pesmi Hyde, ki jo je prevzel naš prejšnji producent Matej Wolf.

Pred kratkim ste izdali odličen album Druga stran. Kako bi opredelili rdečo nit albuma oz. vaše glasbe?

Prvi singel z naslovom Povej naglas je bila tudi naša prva skladba v slovenskem jeziku. Gre za veliko spremembo, in sicer prav zato, ker so besedila celotnega albuma napisana v slovenščini. Pri tem je vsak prispeval nekaj besedil, vsi pa smo v obdobju, v katerem opazujemo spremembe v odnosih do različnih življenjskih stvari. Brezskrbna mladost je za nami – prav to je rdeča nit albuma.

Med drugim ste nastopili tudi v Stožicah – kako bi opisali izkušnjo nastopanja pred tako veliko množico?

Občutki na tako velikih odrih so vedno odlični, a vendarle malo drugačni kot pa klubska scena, kjer je zagotovo več intime. Je pa seveda neponovljiva izkušnja, ni prva in seveda verjamemo, da tudi ne zadnja.

Kaj pripravljate za tokratni koncert, se obeta kakšno presenečenje?

Za vsak koncert se potrudimo, da naredimo nekaj posebnega, podrobnosti naj za zdaj še ostanejo presenečenje. S tem koncertom zaključujemo uspešno ustvarjalno leto. Kmalu se bomo posvetili izdelavi novega videospota in nadaljevali koncerte. Vljudno vabljeni!

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 26. junij 2011 / 07:00

Trdo delo zagotavlja izhod iz krize

Tako pravi Gregor Žontar ob visokih odpisih terjatev in reorganizaciji uprave podjetja Marmor Hotavlje.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Deskal bi po puščavi

Peter Vode je sredi oktobra kot prvi izmed finalistov šova Slovenija ima talent izdal debitantski album z dvanajstimi skladbami, od tega je kar deset njegovih avtorskih skladb in dve priredbi.

Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Ansambel Spev z najlepšo vižo

Prvi program Radia Slovenija in Turizem Bled sta v soboto v Festivalni dvorani na Bledu pripravila sklepno prireditev Najlepša viža 2010.

Zanimivosti / petek, 10. december 2010 / 07:00

Prižgali novoletno osvetlitev

Radovljica - V Radovljici so v nedeljo že prižgali praznično osvetlitev mesta, ki bo ulice krasila dober mesec dni, vse do 7. januarja. Kot je povedala Manca Šetina Miklič, vodja...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Potepuški psi spet napadli divjad

Voglje - V lovišču Lovske družine Šenčur imajo vse večje težave s potepuškimi psi, ki napadajo divjad. V zadnjih dveh mesecih so jim psi v bližini vasi Voglje pokončali že pet sr...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Mrk elektrike tudi na Gorenjskem?

Kranj - Sindikat delavcev v energetiki napoveduje stavko in redukcije električne energije, če bo Simon Tot, direktor Termoelektrarne Šoštanj, odpustil sindikalista Bran...