Rokometaši Urbanscape Loke (v zelenih majicah) so sezono začeli z zmago proti Gorenju iz Velenja. / Foto: Gorazd Kavčič

Novo sezono začeli z zmago

V boj za naslov državnega rokometnega prvaka se je podalo dvanajst ekip. Gorenjska ima enega predstavnika, Urbanscape Loko, ki je ligo NLB začela z zmago.

Škofja Loka – Minuli teden so rokometaši začeli igranje v Ligi NLB. Sistem tekmovanja ostaja nespremenjen. Dvanajst ekip se poteguje za naslov najboljšega v državi, ki ga branijo Celjani. Redni del se bo zaključil sredi marca, najboljših šest ekip se bo uvrstilo v končnico za prvaka, preostalih šest pa v skupino za obstanek.

Škofjeločani so prvo tekmo sezone odigrali pred domačimi navijači. Robert Beguš, trener RD Urbanscape Loka, je pred začetkom povedal: »Na začetku sezone imamo zahteven razpored tekem, saj v prvih treh krogih igramo z Gorenjem, Koprom in Celjem.« Prvega nasprotnika so premagali. Od ekipe Gorenje Velenje so bili boljši s 27:25 (14:13). Žan Grojzdek in Matevž Jesenko sta dosegla po pet zadetkov. Jesenko je bil tudi igralec tekme, po njej pa je povedal: »V tekmo smo vstopili tako, kot smo se zmenili, in z dobro obrambo tekmeca vseskozi držali na varni razdalji. Na koncu smo na krilih čvrste obrambe in zbranosti v napadu zasluženo zmagali.«

V drugem krogu Škofjeločane čaka RD Koper. Tekma bo danes v Kopru.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Let 3 razgaljen pred Škofjo Loko

V Loškem pubu v Škofji Loki se je pred kratkim začel cikel poletnih akustičnih večerov.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Praznovali ob bograču in klobasi

Krajani Tenetiš so ob koncu mediacije in podpisu poravnave glede odlagališča pripravili veliko praznovanje kar pred smetiščem.

Splošno / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Naveza za vrhove prihodnosti

O projektu izgradnje Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani smo se pogovarjali z vodjo projekta Mirom Erženom.

Kranjska Gora / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Štirje dnevi poletov v Planici

Od 13. do 16. marca bo v Planici znova finale letošnjega svetovnega pokala v poletih, slovenski športni praznik pa bo spremljala tudi vrsta zabavnih prireditev.

Splošno / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Prihajajo najboljši smučarji sveta

Na poligonu v Podkorenu bo 8. in 9. marca 47. Pokal Vitranc.

Splošno / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Rajanje s smučarskimi legendami

Letos je bilo tekmovanje smučarskih legend v Kranjski Gori oziroma Ski Legends Hit Challenga (by Jure Košir) na pustno soboto, ki je bila žal deževna, v večernih urah pa je dež prešel v sneg. Zmagala...