Klemen Bauer je na svetovnem prvenstvu v letnem biatlonu osvojil dve medalji. / Foto: Gorazd Kavčič

Bauer z medaljama, novo vodstvo in bojkot

V slovenskem biatlonu se je v zadnjem tednu zgodilo veliko novega. Klemen Bauer se je s svetovnega prvenstva v letnem biatlonu vrnil s srebrno in bronasto medaljo, kar je dobra napoved za zimsko sezono. V petek je bil za novega predsednika Zbora za biatlon izvoljen Blaž Repinc. Njegov protikandidat Srečo Barbič je s podporniki iz treh klubov volilno sejo bojkotiral.

Klemen Bauer: »Medalji sta tudi kazalnik, da lahko rečem, da sem na pravi poti, da imamo program pravilno zastavljen in da si lahko obetam dobre rezultate tudi pozimi.«

Ljubljana, Rudno polje – Biatlonec Klemen Bauer je minuli konec tedna na svetovnem letnem prvenstvu v biatlonu v Minsku v Belorusiji osvojil srebrno in bronasto medaljo. V torek so mu v prostorih Smučarske zveze Slovenije pripravili sprejem.

Minsk vzel kot trening, osvojil dve medalji

»Na to odlično organizirano tekmovanje sem šel bolj kot ne z mislijo na kvaliteten trening in brez večjih pričakovanj. Z glavnim trenerjem Urošem Velepcem sva odhod v Minsk načrtovala že zelo zgodaj in tekmovanje vključila v program treninga. Nanj se nisem posebej pripravljal. Tik pred začetkom prvenstva sem bil na skupnih pripravah v Avstriji, ki so bile kot nekakšen zaključek vmesnega obdobja. Bolj kot sam rezultat mi je bilo v Minsku pomembno začutiti pravi tekmovalni občutek in malo pritiska. Rezultat na tekmovanju je tudi kazalnik, da lahko rečem, da sem na pravi poti, da imamo program pravilno zastavljen in da si lahko obetam dobre rezultate tudi pozimi,« je povedal Klemen Bauer, član SK Ihan. Ob tem je poudaril sodelovanje s trenerjem Urošem Velepcem: »Zagotovo je dobro, da sva znova začela sodelovati kot v starih dobrih časih, zato se bom tudi v nadaljnjem obdobju še več priključil treningom reprezentanci in bom sledil programu, ki ga bo pripravil Uroš. Upam, da se bom ponovno približal vrhu, kjer sem nekoč že bil. V zadnjem času sem se tudi že spogledoval s koncem kariere, a sem v domačem svetovnem prvenstvu, ki ga bo Pokljuka gostila leta 2021, videl izziv in dolžnost, da se pokažem v najboljši luči. To bo zagotovo nekakšen vrhunec kariere in želel bi si, da bi medalji s poletnega prvenstva pretvoril še v prave zimske medalje.«

Bauerjevega uspeha je bil vesel tudi glavni trener reprezentance Uroš Velepec. »Predvsem me je presenetil s svojim tekom, saj je šele na pripravah v Avstriji začel opravljati hitre tekaške treninge. Zelo hitro je prišel na visok nivo, na prvenstvu je imel dvakrat najhitrejši čas teka, kar je za nas posebno zanimiv podatek. Vemo, da smo na pravi poti. Fantje so bili na treningu zelo skupaj, kar pomeni, da so vsi dobro tekaško pripravljeni. V reprezentanci smo bili veseli njegovih uspehov in smo se skupaj veselili.«

Reprezentanca medtem trenirala na Pokljuki

Medtem ko je Bauer tekmoval v Minsku, je reprezentanca trenirala na Pokljuki, kjer je bil tudi Jakov Fak. »Klemenov uspeh je zelo pozitiven tako zanj kot za celotno reprezentanco,« je dejal po sobotnem dolgem treningu, ki ga je opravil v družbi Mihe Dovžana. Sredi avgusta je drugič postal očka. »Zaenkrat nam gre vse lepo. Večino stvari opravi žena. Jaz sem deležen družinskega življenja, kot sem ga lahko. Ker je doma vse v redu in ker sem zdrav, sem lahko povsem osredotočen na biatlon in na priprave na novo sezono. Do začetka so še trije meseci. V tem času bo treba narediti še veliko, občutki pa so za enkrat dobri,« je dejal Fak, ki z družino živi v Lescah. Biatlonce v kratkem čaka testiranje. »V prvi vrsti so to bolj podatki za trenerja kot zame. Lahko, da pokažejo vse dobro, potem pa v realni situaciji, na progi, ni tako, kot bi si želeli. Test bo državno prvenstvo v letnem biatlonu na Pokljuki,« pravi. Ur treningov in število oddanih strelov ne šteje, želi pa, da bi imeli v zimi boljši rezultat kot lani, ko je v skupnem seštevku svetovnega pokala kot najboljši Slovenec končal na 26. mestu. O konkretnih ciljih še ne želi govoriti: »Dokler ne bom prepričan, da imamo v reprezentanci vse urejeno, o ciljih ne morem govoriti. V mislih imam servis, kjer stvari še niso urejene. Nisem najbolj zadovoljen s tem. Vedno je dobro, da kot tekmovalec veš, da je za vse ostalo poskrbljeno.«

Novo vodstvo in bojkot

Veliko novega je tudi v strokovnem vodstvu biatlonskih reprezentanc. Novi predsednik Zbora za biatlon je minuli petek na volilni seji zbora panoge postal Blaž Repinc z Laškega Rovta v bohinjski občini. Soglasno so ga potrdili navzoči predstavniki šestih klubov. Novi podpredsednik je mag. Aleksander Salkič. Repinčev protikandidat Srečo Barbič s podporniki iz treh klubov z največjim številom reprezentantov TSK Triglav, SK Ihan in SK Brdo je sejo bojkotiral. Omenjeni trije klubi so s svojimi podporniki, nekdanjim predsednikom SK Loška dolina, predsedniškima kandidatoma Srečem Barbičem in Janezom Vodičarjem za včeraj popoldne sklicali novinarsko konferenco na temo farsa volitev Zbora za biatlon pri SZS in stanje v slovenskem biatlonu danes.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / torek, 28. junij 2016 / 11:19

Za zaključek festivala Festum theatri

Kropa – Danes, v torek, 28. junija, ob 19.30 bo v Kulturnem domu na sporedu predstava Reklame, seks in požrtija, Igralske skupine DPM Srednja Dobrava, v petek, 1. julija, ob 21. uri pa pred Fovšari...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / nedelja, 1. september 2019 / 11:26

Na Veliki planini našel čudo narave

Velika planina – Družba Slovenski državni gozdovi je na svoji strani na Facebooku te dni objavila zelo zanimivo fotografijo, ki jo je pri čiščenju visokogorskih pašnikov na Veliki planini posnel St...

Gospodarstvo / nedelja, 1. september 2019 / 11:25

Mihael Brlec drugi na državnem tekmovanju

Gornja Radgona – Zavod za gozdove Slovenije je v nedeljo pripravil na kmetijsko-živilskem sejmu Agra v Gornji Radgoni državno sekaško tekmovanje lastnikov gozdov. Sekači so se ekipno in posamično p...

Cerklje na Gorenjskem / nedelja, 1. september 2019 / 11:23

Ob godu svetega Roka

Deseti Rokov sejem, ki ga organizirata Občina Cerklje in Zavod za turizem Cerklje, je prvič gostil Tekmovanje harmonikarjev za pokal Cerkelj.

Gorje / nedelja, 1. september 2019 / 11:23

Varovati moramo spomin

Pri spomeniku v Spodnjih Gorjah je potekala tradicionalna slovesnost ob spominskem dnevu Občine Gorje v počastitev spomina na poboj talcev pod hribom Revovca pred 87 leti.

Gorenjska / nedelja, 1. september 2019 / 11:18

Nazaj v šolo

Pred začetkom novega šolskega leta številni tudi letos prek družbenih omrežij delijo fotografije staršev, ki veselo »proslavljajo« vrnitev svojih otrok v šolo. Tako na hudomušen način spor...