Člani industrijskega gasilskega društva Lek v Mengšu imajo nov gasilski dom.

Lekovi gasilci v novem domu

V mengeški enoti Leka so v ponedeljek odprli prostore novega gasilskega doma članov tamkajšnjega prostovoljnega industrijskega društva.

Mengeš – Člani Prostovoljnega industrijskega gasilskega društva Lek so na enoti v Mengšu dobili nove sodobne prostore, v katerih je poleg garaže z vozila in opremo na voljo tudi garderoba za petdeset operativnih gasilcev, prostor za polnjenje izolirnih dihalnih aparatov, komandna soba in soba za prvo pomoč. V prihodnje pa nameravajo na medetaži dokončati tudi operativno sobo za tehnično usposabljanje, pisarno in čajno kuhinjo. Gradnjo so začeli avgusta lani, konec decembra pa so se že preselili v nov objekt. Nov gasilski dom meri 450 kvadratnih metrov, vrednost naložbe pa je 560 tisoč evrov.

»V zadnjih letih, ko se je število članov vseskozi povečevalo, smo bili v starih prostorih precej utesnjeni, z nakupom novega vozila in dodatne opreme pa so pretesni postali tudi prostori garaž,« je razloge za gradnjo novega gasilskega doma pojasnil Aleksander Draksler, predsednik društva, ki je tako po letu 1980 dobilo nove sodobne prostore.

Lekovi gasilci sicer delujejo tudi na lokaciji podjetja v Ljubljani, v Mengšu pa štejejo 53 članov, od tega 38 operativnih gasilcev, Center za zaščito in reševanje Domžale pa zagotavlja stalno prisotnost dveh poklicnih gasilcev. Pomen društva za zagotavljanje varnosti v podjetju, je poudarila tudi direktorica Farmacevtskih učinkovin Mengeš Vesna Kapelj: »Gasilci poleg interventnih ukrepov v primeru nesreč in požarov sodelujejo pri preventivnih dejavnostih. Zelo dobro poznajo vsak kotiček podjetja ter materiale in snovi ter druge posebnosti v naših delovnih procesih, zato lahko njihove reakcije hitreje in učinkoviteje. Hkrati pa zvišujejo varnostno kulturo v organizaciji, saj na te vidike opozarjajo tudi sodelavce.«

Da je dobra organiziranost in opremljenost prostovoljnih industrijskih gasilski društev ključnega pomena ne le za zagotavljanje varnosti podjetja in zaposlenih, temveč tudi širše lokalne skupnosti, je prepričan tudi namestnik poveljnika GZS Slovenije Darko Muhič, ki se je udeležil ponedeljkovega odprtja novih prostorov. Kot je dejal, se je moč ognja, zaradi katere je ogroženo celo poslovanje podjetja, vnovič pokazala pred dnevi v primeru požara v Podskrajniku, kar je še ena potrditev, da so industrijska društva zelo pomembna tako na preventivnem, svetovalnem kot tudi operativnem področju, pri zagotavljanju varnosti. »Dokazali ste, da se ob podpori in razumevanju vseh vpletenih da preskočiti ovire,« je sklenil Muhič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / torek, 24. junij 2014 / 12:20

K Lušini po suzukija ali hyundaia

Franc Lušina z Gosteč pri Škofji Loki je že od leta 1988 v avtomobilskem poslu.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 22. julij 2015 / 13:11

Okrepiti sodelovanje turističnih kmetij

Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je v ponedeljek na obisku v Sloveniji gostil deželnega glavarja avstrijske Koroške dr. Petra Kaiserja. Kot primer dobrega čezmejnega sodelova...

Kronika / sreda, 22. julij 2015 / 12:17

Prehitri, nepravilno prehitevali ...

Zadnji konec tedna je na Gorenjskem v okviru nacionalne akcije poostren nadzor motoristov potekal med Bledom in Kranjem. Rekorder je vozil s 172 km/h.

Kranj / sreda, 22. julij 2015 / 12:13

V Bruslju predstavili projekte

Prejšnji teden sta predstavnika kranjske občine na konferenci v Bruslju predstavila več investicijskih projektov, ki so bili sofinancirani iz evropskih sredstev.

Železniki / sreda, 22. julij 2015 / 11:47

Razdvojenost narodu ne koristi

V soboto je bila v Dolenji vasi slovesnost ob 72-letnici streljanja talcev in ustanovitve Prešernove brigade.

Medvode / sreda, 22. julij 2015 / 11:45

Na olimpijadi tudi zbiljske gasilke

Slovenska gasilska mladinska reprezentanca pod vodstvom poveljnika Gasilske zveze Slovenije Francija Petka ta teden sodeluje na XX. mladinski gasilski olimpijadi v mestu Opole na Poljskem.