V Velesovem so prevzeli novo gasilsko vozilo za prevoz moštva.

Blagoslovili novo gasilsko vozilo

Člani Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Velesovo so junija pripravili slovesnost, na kateri so blagoslovili novo gasilsko vozilo za prevoz moštva.

Velesovo – Slovesnosti so se udeležili gasilci osmih društev Gasilske zveze Cerklje, gasilci iz pobratenega Gasilskega društva Brezovica pri Ljubljani, sosednjih društev ter gasilci Luž in Olševka. Vse navzoče je pozdravil predsednik PGD Velesovo Zvone Ribnikar in dejal, da gasilske veselice v Velesovem ni bilo že od leta 1977, ko so predali v uporabo gasilsko vozilo Iveco.

Velesovo bo čez dve leti praznovalo stoletnico delovanja društva. Slovesnega prevzema in blagoslova novega vozila sta se poleg velikega števila gasilk in gasilcev in gostov udeležila tudi župan Občine Cerklje Franc Čebulj in predsednik Gasilske zveze Cerklje Blaž Kaplenik ter velesovskim gasilcem zaželela varno vožnjo in čim manj odhodov na intervencije. Ključe novega vozila sta predala Mateju Mačku, poveljniku PGD Velesovo. Skrbnik novega gasilskega vozila pa je postal Anže Kotnik. Podelili so tudi štiri priznanja ozirom plakete: Občini Cerklje in županu Francu Čebulju, Gasilski zvezi Cerklje in botroma novega vozila Mateji in Jožetu Jeriču. Novo vozilo je blagoslovil velesovski župnik Slavko Kalan, prireditev pa so obogatili pevci in recitatorja KUD Pod lipo Adergas. Društvo ima 150 članov, od tega 25 operativnih članov, mladih je trideset, aktivnih veteranov pa 15. Slovesnost so sklenili z gasilsko veselico z ansamblom Galop.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Nogometni dan na Godešiču

Godešič - Športno društvo Kondor Godešič je v soboto organiziralo nogometni dan, ki je letos potekal tretjič.

Objavljeno na isti dan


Komenda / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Komendčani o krvavški vodi

Komenda - Komendski svetniki so se v zadnjih dneh kar dvakrat sestali na izredni seji, namenjeni problematiki vodovodnega sistema Krvavec. Kot je sporočil župan Tomaž Dro...

Mengeš / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Mengšani bodo pili svojo vodo

Občina Mengeš ne bo pristopila k projektu povečanja zmogljivosti vodovodnega sistema Krvavec. Svoj vodovod bodo priklopili na mengeške vrtine.

Kranj / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Pet občin za obnovo vodovoda

Razen Mengša obnovo krvavškega vodovoda podpirajo vse občine solastnice: Kranj, Šenčur, Cerklje, Vodice in Komenda.

Zanimivosti / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Bo Vurnik dobil spominsko sobo?

Radovljica - Občinski svetnik Janez Urbanc je dal županu in občinski upravi pobudo, da bi v Radovljici uredili stalno razstavo o uglednem rojaku, arhitektu Ivanu Vurniku. V občin...

Kranjska Gora / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Občina bo plačala dežurno službo

Kranjska Gora - V turistični kranjskogorski občini že dalj časa nimajo urejene dežurne zdravstvene službe prek vikendov in ob praznikih. Na Občini Kranjska Gora so zato iskali mo...