Ministrica Aleksandra Pivec na Vrhu kmetijskih in živilskih podjetij na Bledu / Foto: Gorazd Kavčič

V gostinski ponudbi več domačih izdelkov

Bled – Strateški razvojno-inovacijski partnerstvi, eno deluje na področju Trajnostne pridelave hrane in drugo na področju Turizma, sta v sredo na 19. Vrhu kmetijskih in živilskih podjetij na Bledu podpisali memorandum o krepitvi sodelovanja med slovensko agroživilsko verigo in gostinsko-turističnim sektorjem. Sporazum predstavlja pomemben korak k večji vključitvi slovenskih kmetijskih pridelkov in živilskih izdelkov v turistično in gostinsko ponudbo.

Vrh kmetijskih in živilskih podjetij je pripravila Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij pri Gospodarski zbornici Slovenije, potekal je na temo Slovenija – zelena miza Evrope, udeležila pa se ga je tudi ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandra Pivec, ki se je ob tem zavzela za trajnejše in učinkovitejše povezovanje pridelave in predelave hrane ter za povezovanje kmetijsko-živilskega sektorja z gastronomijo in turizmom. Slovenija bo leta 2021 tudi Evropska gastronomska regija, pri tem pa je njen cilj, da bi bila prepoznavna po kakovostni, inovativni in avtentični ponudbi hrane.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / nedelja, 28. junij 2015 / 11:53

Jedo slovensko hrano

V Kranjskih vrtcih imajo na jedilniku živila, ki so večinoma pridelana ali predelana v Sloveniji.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 23:40

Opremili gasilska društva

Za nakup kompletov opreme za prve posredovalce v sedmih gasilskih društvih je Mestna občina Kranj namenila 23 tisoč evrov.

Rekreacija / / 23:39

Najtežji, a tudi najlepši

V nedeljo se je v deževnem vremenu odvil deseti Maraton Alpe Scott. Eno izmed najlepših in najtežjih gorskih kolesarskih preizkušenj pri nas sta dobila Gorenjca Uroš Komac in Tina Brelih.

Razvedrilo / / 23:38

Zasluži si le najboljše

V nedeljo je vstop med abrahamovce v družbi svoje družine, prijateljev in sodelavcev praznoval Brane Tičar - Gašper iz Nove vasi pri Preddvoru.

Razvedrilo / / 23:13

Fički na divjem zahodu

Idilični ranč na Lužah so v sproščenem kantrijevskem vzdušju preplavili legendarni fički, dobre volje pa ni manjkalo tudi v prenovljeni Kavarni Dvor ter v Medenem vrtu, ki je praznoval že pet sladkih...

Nasveti / / 23:08

O srečnem zakonu, III.

6. Poizkušajta se pogovoriti, kako vplivata drug na drugega. Vsak od naju daje varne ali nevarne signale in namige drugim možganom, ki stalno in neodvisno od naše volje preverjajo, ali je neko deja...