Ministrica Aleksandra Pivec na Vrhu kmetijskih in živilskih podjetij na Bledu / Foto: Gorazd Kavčič

V gostinski ponudbi več domačih izdelkov

Bled – Strateški razvojno-inovacijski partnerstvi, eno deluje na področju Trajnostne pridelave hrane in drugo na področju Turizma, sta v sredo na 19. Vrhu kmetijskih in živilskih podjetij na Bledu podpisali memorandum o krepitvi sodelovanja med slovensko agroživilsko verigo in gostinsko-turističnim sektorjem. Sporazum predstavlja pomemben korak k večji vključitvi slovenskih kmetijskih pridelkov in živilskih izdelkov v turistično in gostinsko ponudbo.

Vrh kmetijskih in živilskih podjetij je pripravila Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij pri Gospodarski zbornici Slovenije, potekal je na temo Slovenija – zelena miza Evrope, udeležila pa se ga je tudi ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandra Pivec, ki se je ob tem zavzela za trajnejše in učinkovitejše povezovanje pridelave in predelave hrane ter za povezovanje kmetijsko-živilskega sektorja z gastronomijo in turizmom. Slovenija bo leta 2021 tudi Evropska gastronomska regija, pri tem pa je njen cilj, da bi bila prepoznavna po kakovostni, inovativni in avtentični ponudbi hrane.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Atleti dosegajo odlične rezultate

Člani Atletskega kluba Jesenice uspešno tekmujejo v Zlati ligi Gorenjske.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / sobota, 3. oktober 2020 / 16:00

Brezplačni internet na javnih mestih

Kamnik – Občina Kamnik je na podlagi uspešne prijave na poziv Evropske komisije za dodelitev nepovratnih sredstev za spodbujanje internetne povezljivosti v lokalnih skupnostih prejela 15 tisoč evro...

Medvode / sobota, 3. oktober 2020 / 16:00

Ključi za novo gasilsko vozilo

S predajo ključev novega gasilskega vozila za PGD Preska - Medvode je Občina Medvode tudi uradno zaključila investicijo in predala v operativno uporabo vozilo v vrednosti dobrih 314 tisoč evrov.

Železniki / sobota, 3. oktober 2020 / 15:58

Prostofer tudi v Železnikih

Številnim občinam, ki že omogočajo brezplačne prevoze starejših, se pridružujejo tudi Železniki.

GG Plus / sobota, 3. oktober 2020 / 15:57

Dan na dan močno trpim

Tudi Barbara sodi med tiste, ki so ji družinske razmere dodobra zaznamovale življenje. S teto Karlo sta se rodili v istem letu, ena konec maja, druga sredi avgusta. Mati in hči sta bili malodane is...

Kranj / sobota, 3. oktober 2020 / 14:12

Za gradnjo podpisali pismo o nameri

Novo sosesko Ob Savi v Kranju naj bi začeli graditi čez dve leti, kdaj se bo gradnja soseske res začela, pa bo odvisno od rekonstrukcije Savske ceste in gradnje novega mostu čez Savo.