Avtocesta zaradi nesreče tovornjaka zaprta več ur

Naklo – Zaradi prometne nesreče tovornega vozila je bila v sredo popoldan za več kot tri ure zaprta gorenjska avtocesta med Podtaborom in Strahinjem v smeri Ljubljane. Nesreča se je okoli 16.30 zgodila pred viaduktom Tržiška Bistrica. S policije so sporočili, da je voznik tovornega vozila zaradi zdravstvenih težav trčil v odbojno ograjo med obema smernima voziščema avtoceste, pri tem pa se je lažje poškodoval. Tovorno vozilo je po trčenju ostalo na kolesih, vendar obrnjeno preko celotne avtoceste, zato je bil promet do odstranitve vozila onemogočen. Precej vozil je tudi ostalo v koloni na zaprtem delu avtoceste, vsa (z izjemo tovornih vozil) so policisti dlje časa pod nadzorom spuščali z avtoceste. Promet se je znova sprostil malo pred 20. uro, a sta oba prehitevalna pasova (proti Kranju in Jesenicam) še ostala zaprta.

V intervenciji so sodelovali tudi kranjski poklicni gasilci, ki so preprečili nadaljnje iztekanje goriva iz predrtega rezervoarja tovornega vozila, posuli izteklo gorivo, odklopili akumulatorje, preverili naloženi tovor, prečrpali približno 200 litrov preostalega goriva iz rezervoarja, razsvetljevali kraj nesreče in pomagali kranjskim reševalcem pri prenosu poškodovanega voznika do reševalnega vozila.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Labirint v rovih pod Kranjem

Minuli konec tedna so si obiskovalci kranjskih rovov lahko ogledali delček slovenskega podzemlja, uživali pa so tudi ob premieri filma Labirint.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / petek, 20. februar 2015 / 00:59

Štirideset let mož z dolgo brado

Že kar nekaj časa je, kar smo se za leto dni poslovili od treh dobrih decembrskih mož, in zdaj bolj čakamo, da pust prežene zimo. Ni pa tako dolgo nazaj, kar se je Valentin Nemec - Tina iz Podljubelja...

Gorenjska / petek, 20. februar 2015 / 00:57

Takoj zaposlijo dva pediatra

Osnovno zdravstvo Gorenjske je lansko poslovno leto zaključilo pozitivno. Tisto, kar skrbi Jožeta Veternika, direktorja tega javnega zavoda, je kritično pomanjkanje pediatrov, tudi pomanjkanje družins...

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:56

Vladar slabih cest

Če se ceste ne prilagajajo nam, se dajmo mi njim.

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:55

Službeno vozilo za zabavo

Prevozno sredstvo, ki ga ne potrebujejo le urejevalci smučišč.

Kronika / petek, 20. februar 2015 / 00:50

Ropar bo šel na zdravljenje

Kranjsko sodišče je 26-letnega Roka Mežnariča zaradi ugotovljene neprištevnosti pri njegovem poskusu ropa poslalo na obvezno psihiatrično zdravljenje.