Najboljši prstometaši »prvega polčasa« Pokala Slovenije, ki je bil v nedeljo v Šenčurju

Seniškim prstometašem prvi polčas

V nedeljo se je v dvorani v Šenčurju sedeminpetdeset trojk merilo za deveti Pokal Slovenije v prstometu.

Šenčur – Z zaključnim turnirjem v Radovljici se je septembra končala prstometna liga. To še ne pomeni, da prstometaši počivajo. Zaživeli so treningi po telovadnicah, saj so vsi imeli kot zadnji letošnji cilj Pokal Slovenije, ki se je v nedeljo igral v Šenčurju. Hkrati je bil to peti Memorialni turnir Borisa Brezarja, enega od začetnikov te vse bolj priljubljene igre.

Letošnji turnir je bil prvič mednaroden, saj so se prvič merili tudi hrvaški prstometaši. Iz Slovenije so nastopili tekmovalci iz celotne Gorenjske, ljubljanske regije in severne Primorske. Skupno je bilo prijavljenih 57 trojk. Štiriintrideset trojk se je v uvodu pomerilo v kvalifikacijah, da smo dobili štirideset ekip za glavni turnir. Le te so bile na koncu razdeljene v osem skupin s po petimi ekipami. V izločilne boje se je uvrstilo 16 ekip. V polfinalu je bila ekipa ŠD Senica-Lotrič Meroslovje (Kunstelj, Milašinovič, Šarič) boljša od kranjske ekipe Mišo tim 1 (Markišič, Arsov, Pečanac). V drugem polfinalu je ljubljanska ekipa Abanka (Kočan, Žalik, Kočan) premagala MD Begunje-Cifra (Zupan, Jamnik, Erjavc). V finalu zmaga za Senico. Bron si je »primetala« ekipa Mišo tim 1. »Lansko leto je nastopilo rekordnih 67 ekip. Letos jih je bilo deset manj. Je volilna nedelja in manj je trojk iz Primorske. Primorci so bolj navdušeni nad podobno igro, imenovano škulje. Turnir v Šenčurju in januarski v Renčah je dober trening in dobra promocija za deseto jubilejno sezono v prstometu. Pred to sezono smo pred sprejetjem nekaterih sprememb. Turnir v Šenčurju je pika na i naši sezoni, v kateri ima liga še vedno primat,« je bil po turnirju zadovoljen predstavnik Prstometne organizacije Slovenije Igor Dornik.

Drugi »polčas« Pokala Slovenije bo 5. januarja v Renčah, kjer bo seštevek obeh turnirjev dal najboljše trojke prstometa v Sloveniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Labirint v rovih pod Kranjem

Minuli konec tedna so si obiskovalci kranjskih rovov lahko ogledali delček slovenskega podzemlja, uživali pa so tudi ob premieri filma Labirint.

Objavljeno na isti dan


Komenda / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Komendčani o krvavški vodi

Komenda - Komendski svetniki so se v zadnjih dneh kar dvakrat sestali na izredni seji, namenjeni problematiki vodovodnega sistema Krvavec. Kot je sporočil župan Tomaž Dro...

Mengeš / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Mengšani bodo pili svojo vodo

Občina Mengeš ne bo pristopila k projektu povečanja zmogljivosti vodovodnega sistema Krvavec. Svoj vodovod bodo priklopili na mengeške vrtine.

Kranj / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Pet občin za obnovo vodovoda

Razen Mengša obnovo krvavškega vodovoda podpirajo vse občine solastnice: Kranj, Šenčur, Cerklje, Vodice in Komenda.

Zanimivosti / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Bo Vurnik dobil spominsko sobo?

Radovljica - Občinski svetnik Janez Urbanc je dal županu in občinski upravi pobudo, da bi v Radovljici uredili stalno razstavo o uglednem rojaku, arhitektu Ivanu Vurniku. V občin...

Kranjska Gora / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Občina bo plačala dežurno službo

Kranjska Gora - V turistični kranjskogorski občini že dalj časa nimajo urejene dežurne zdravstvene službe prek vikendov in ob praznikih. Na Občini Kranjska Gora so zato iskali mo...