Pešec, ki gleda v telefon, hodi kot pijanec

Kranj – Na prometno varnost ne vpliva negativno samo uporaba mobilnega telefona med vožnjo, ampak tudi gledanje v telefonski zaslon med hojo, opozarjajo gorenjski policisti, ki so v torek izvedli poostren nadzor nad ravnanjem pešcev v prometu nad odnosom voznikov do pešcev. »Hujših nepravilnosti niso ugotovili, so pa zaznali večje število pešcev, ki so namesto predse gledali v mobilni telefon. Koliko dogajanja pred sabo so videli, medtem ko so strmeli v zaslon, jih niso spraševali, je bilo pa očitno, da niso bili pretirano osredotočeni na promet,« je povedal Bojan Kos s Policijske uprave Kranj.

Policisti tudi nimajo podatka, koliko nesreč se pešcem zgodi zaradi gledanja v telefon, predpostavljajo pa, da gledanje v mobilnik zaradi pisanja SMS-sporočil ali uporabe interneta in družbenih omrežij odvrača pozornost od dogajanja v prometu, zaradi česar je pešec bolj izpostavljen tveganjem za prometne nesreče, poudarjajo na Policijski upravi Kranj. Pešec zaradi gledanja v telefon običajno kasneje reagira na situacije ali pa sploh ne, pogosto se ustavlja, težje pravočasno opazi ovire, manj je tudi pozoren na potekanje prometa, kar je posebej nevarno pri prečkanju ceste in pri hoji ob cesti. »Situacije so primerljive s pijanim človekom ali voznikom, ki med vožnjo upravlja avtoradio ali druge elektronske naprave v vozilu oziroma telefonira med vožnjo,« poudarja Kos.

Gledanje v mobilni telefon med hojo (še) ni prekršek, je pa lahko nevarna težava, na kar so opozorili tudi v posebnem preventivnem videu z Denisom Porčičem - Chorchypom, ki so ga ta teden objavili na Facebook strani PU Kranj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Folkloristi iščejo nove pare

V folklorni skupini Društva upokojencev Cerklje trenutno pleše sedem parov, želeli pa bi si jih več - vsaj še tri pare.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / petek, 8. maj 2020 / 15:11

Porast brezposelnosti največji na Gorenjskem

Kranj – V času epidemije koronavirusa se je močno zmanjšala gospodarska dejavnost, posledice se odražajo tudi v povečevanju brezposelnosti. Povečuje se število tistih, ki so ostali brez dela kot tr...

Gospodarstvo / petek, 8. maj 2020 / 15:10

Skupaj do respiratorja

Pri razvoju prototipa medicinskega respiratorja Diham so sodelovali tudi Domel, Lotrič Meroslovje in podjetje EKWB iz Komende. Zagnali so že drugo fazo razvoja.

Kronika / petek, 8. maj 2020 / 15:05

Pozabili na kuhanje

Kranj – V Kranju se je v sredo dopoldan začelo kaditi iz kletnega stanovanja. Gasilci so v stanovanju našli pozabljeno hrano na prižganem štedilniku. Posodo so odstranili in prostore prezračili.

Zanimivosti / petek, 8. maj 2020 / 15:04

Prva slikanica Josipine Turnograjske

Izšla je slikanica Rožmanova Lenčica prve slovenske pisateljice, pesnice, skladateljice in pravljičarke Josipine Urbančič Turnograjske

Kranj / petek, 8. maj 2020 / 15:04

Dejavnosti planinskega društva prestavljene

Kranj – Planinsko društvo Iskra Kranj obvešča, da načrtovana planinska izleta na Ivanščico 9. maja in na Dovško Babo 16. maja odpadeta. Izvedba izletov v drugi polovici meseca maja in naslednjih me...