Premalo časa za razpravo

Mladim je treba bolj zaupati, so prepričani v srednjih šolah, kljub temu pa si želijo, da bi imeli za spremembe več časa, ne da so zanje izvedeli tik pred počitnicami.

Predstavniki ministrstva za izobraževanje so v navezi tudi z informacijskim pooblaščencem, da bi skupaj poiskali ustrezno pot pri interpretaciji uredbe glede varovanja zasebnih podatkov polnoletnih dijakov.

Za spremembe, ki jih prinašajo novi šolski predpisi, so v srednjih šolah izvedeli tik pred počitnicami, kar je povzročilo precej hude krvi. Po besedah ministrice Maje Makovec Brenčič so se zato v preteklih dneh srečevali s predstavniki srednjih šol, ki že pripravljajo spremembe pravilnikov, v navezi so tudi z informacijskim pooblaščencem, da bi skupaj poiskali ustrezno pot pri interpretaciji uredbe glede varovanja zasebnih podatkov polnoletnih dijakov. Za mnenje v zvezi s tem smo vprašali tudi ravnateljico ene od gorenjskih gimnazij in direktorja šolskega centra.

Mirjam Bizjak, Gimnazija Franceta Prešerna, Kranj: »Več težav z novimi predpisi bodo verjetno imeli v šolah, kjer so se že v preteklosti veliko ukvarjali z vzgojnimi problemi, v naši gimnaziji tega praktično ne poznamo. Osebno se mi po eni strani ne zdi prav, da starši, ki imajo dolžnost preživljanja svojih otrok do 26. leta, pri polnoletnih otrocih ne bodo imeli vpogleda v njihovo šolsko delo. Po drugi strani pa že doslej veliko staršev niti ni želelo vedeti, kaj se dogaja v šoli, saj to razumejo kot pot k odraščanju in prevzemanju odgovornosti. Se je pa treba zavedati, da imamo ravno pri tej starosti opravka z mladimi, ki so v prelomnih letih in se jim dogaja marsikaj. Včasih zato malce več nadzora lahko prepreči dejanja, ki bi jim bila lahko v škodo. Računam, da bodo pri nas dijaki staršem dali soglasja za vpogled v šolsko delo, sploh tisti, ki imajo mogoče več težav v šoli.«

Martin Pivk, Šolski center Škofja Loka: »Ko človek postane polnoleten, s tem dobi vse pravice, med drugim tudi voliti in biti izvoljen. Seveda to s seboj prinaša tudi dolžnosti. Po drugi strani pa otroke zavijamo v vato in jim premalo zaupamo. Ali bo dijak staršem dovolil vpogled v svoje šolsko delo ali ne, bo odvisno predvsem od tega, kakšen odnos imajo v družini. Menim pa, da ni pravilno, da smo se s temi spremembami ukvarjali med počitnicami, strokovna javnost bi morala imeti več časa za razpravo o tem.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 3. september 2013 / 12:28

Podražitev naftnih derivatov

Kranj - V skladu z vladno uredbo so se spet spremenile maloprodajne cene naftnih derivatov, tokrat so se vse zvišale. 95-oktanski motorni bencin se je podražil za 2,7 centa, na 1,523 evra...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 3. februar 2009 / 07:00

So plače zdravnikov (pre)visoke?

Bralci komentirate aktualne dogodke

Cerklje na Gorenjskem / torek, 3. februar 2009 / 07:00

Brniško letališče znova odprto

Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana, ki je bilo šest ur zaprto zaradi težav s snegom, je ob 12.10 uri znova začelo obratovati.

Šport / torek, 3. februar 2009 / 07:00

Plavali za medalje in fige

Letos se je mednarodnega plavalnega tekmovanja Dr. Fig v Kranju udeležilo 600 plavalcev iz štirih držav. S športnim dogodkom obeležen kulturni praznik.

Slovenija / torek, 3. februar 2009 / 07:00

Nato mora čakati na proračun 2007

Državni zbor bi moral v četrtek odločati o ratifikaciji protokola o vstopu Hrvaške (in Albanije) v zvezo NATO, a so poslanci stranke SDS napovedali obstrukcijo.

Šport / torek, 3. februar 2009 / 07:00

V ledu najhitrejši Rusi

Slovenija je v soteski Mlačca prvič gostila tekmo svetovnega pokala v lednem plezanju. Med odlične Ruse se je uspelo uvrstili le bratoma Vukotič z Bleda. Matevž je bil drugi, Jernej pa šesti.