Zaposleni na Fraportu zahteve izrazili na protestu
Sindikat poklicnega gasilstva Aerodrom Ljubljana in Svobodni sindikat Aerodrom Ljubljana sta uresničila napovedi in danes organizirala protestni shod pred upravno stavbo Fraporta Slovenija, ki se ga je udeležilo kakšnih sto protestnikov.
Zgornji Brnik – Kot smo že poročali, je po mnenju omenjenih sindikatov vodstvo podjetja z novo kolektivno pogodbo grobo poseglo v pravice zaposlenih. Ta je bila usklajena le s Sindikatom družbe Aerodrom Ljubljana, medtem ko sta bila preostala dva iz pogajalskega procesa izločena.
Vodstvo podjetja je protest označilo kot »nepotrebno zaostrovanje«. Kot pravijo, »ostre dejavnosti sindikata, ki zastopa interese le dela zaposlenih, škodujejo ugledu družbe in vsem zaposlenim«. Zanikali so tudi obtožbe, da naj bi z ustrahovanjem poskušali preprečiti udeležbo zaposlenih na protestu, z novim sistemom pa da je zadovoljna velika večina zaposlenih in ga ne morejo spreminjati zaradi nezadovoljstva dveh delovnih skupin.
Po besedah Ignaca Švaba, predsednika Sindikata gasilcev Aerodroma Ljubljana, od napovedi protesta na novinarski konferenci sredi aprila do danes niso uspeli zbližati stališč z vodstvom podjetja. Uprava vztraja, da se po vpeljavi celotnega plačnega sistema in sistema napredovanj sestanejo in preverijo, ali ima pomanjkljivosti, ki jih je treba odpraviti.
Kot dodaja Švab, bosta prihodnje odločitve, tudi možnost stavke, ki je v sindikatih ne izključujejo, sprejemala izvršna odbora obeh omenjenih sindikatov.
Natančneje bomo o zapletu na brniškem letališču poročali v jutrišnji tiskani izdaji Gorenjskega glasa.