Soseska naj bi le zaživela
Stanovanjsko poslovno sosesko Glavni trg Mengeš, ki že vrsto let sameva, je kupila družba Evio, ki sodi v sklop družbe Prva hiša. Težko pričakovana trgovina naj bi se odprla jeseni, prodaja stanovanj pa bo stekla že v maju.
Mengeš – V središču Mengša naj bi letos vendarle zaživela nedokončana stanovanjsko-poslovna soseska Glavni trg, ki z delno porušeno, a spomeniško zaščiteno Kančevo hišo že vrsto let kazi pogled na kraj. Soseska, ki jo sestavlja osemdeset različno velikih stanovanj, en večji in pet manjših trgovskih prostorov ter podzemna garaža s 178 parkirnimi mesti, je bila predmet stečajnega postopka gradbenega podjetja MTB in decembra 2015 kot »neunovčljivo premoženje« prenesena na DUTB, nedavno pa je dobila novega lastnika. DUTB, ki je vseskozi iskala kupca za sosesko v celoti, jo je namreč prodala projektni družbi Evio, ki sodi v sklop družbe Prva hiša iz Ljubljane.
Novi lastniki so svoje načrte s predlagano časovnico za vselitev trgovcev in stanovalcev predstavili tudi občinski upravi in občinskim svetnikom, kjer so končnih premikov na tem področju zelo veseli. »Veseli smo, da bo nedokončana stavba dobila svojo končno podobo in da bodo občani severnega dela Mengša ponovno pridobili v svojo sredino večji trgovinski lokal. Tako bo, upamo, rešen večletni problem severnega središča naselja Mengeš,« je po srečanju povedal župan Franc Jerič. Frano Toš, direktor Prve hiše, je dejal, da so se za nakup odločili, ker je dokončanje in prodaja stanovanjsko-poslovnega kompleksa v središču mesta sicer zahtevna, a dobra poslovna priložnost. »Večji del prostorov trgovskega dela objekta, ki ga sicer sestavlja en večji ter pet manjših prostorov, je že oddanih in bodo predvidoma vseljeni v jeseni 2018. Na voljo je še nekaj manjših. Prodaja stanovanj pa bo stekla predvidoma že v maju, ko bodo izpolnjeni nekateri pogoji.« Objekt so od DUTB prevzeli v decembru in nemudoma začeli s postopki za izdajo gradbenega dovoljenja za Kančevo hišo, ki je zaradi nezačete gradnje že prenehalo veljati. Lastnik objekta je že pridobil soglasje Zavoda za varstvo kulturne dediščine iz Kranja.