Rejčeva zapušča Domel

Predsednico uprave Domel Holdinga naj bi zamenjal dosedanji direktor razvoja Matjaž Čemažar.

Železniki – Predsednica uprave Domel Holdinga Jožica Rejec je potrdila, da po 39 letih dela v železnikarskem podjetju, ki ga zadnjih dvanajst let tudi vodi, z novim letom odhaja v pokoj. »Mandat imam sicer še eno leto. Konec letošnjega leta izpolnjujem pogoje za redno upokojitev, zato sem se odločila, da se upokojim,« je razložila. Po naših informacijah naj bi bil za njenega naslednika izbran Matjaž Čemažar, dosedanji direktor razvoja in raziskav. Novega predsednika uprave naj bi sicer javnosti uradno predstavili še do konca leta.

Rejčeva je med dosežki svojega vodenja Domela v ospredje postavila predvsem skupno določitev temeljnih načel: poslanstva, vizije, vrednot in strategije: »Ponosna sem tudi na izgradnjo zaupanja in sodelovanje vodstvene ekipe in ostalih sodelavcev. Poleg stalne rasti kompetenc zaposlenih in visoke inovativne kondicije je zaupanje in sodelovanje dalo ključen prispevek k rasti in rezultatom.«

V Domelu bodo letos znova povečali obseg prodaje za več kot deset odstotkov (lani 117 milijonov evrov), dobiček pa bo v okvirih lanskega, ko ga je bilo devet milijonov evrov. Ob tem so petnajst milijonov evrov investirali v opremo in dokončanje prenove objektov na Trati. »Investicija na Trati v popolno prenovo proizvodnih prostorov in prostorov za prehrano, prostorov za vodje in strokovno osebje ter ureditev okolice je zaključena. Zaseden je tudi del prenovljene poslovne stavbe,« je še pojasnila Rejčeva.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 27. junij 2022 / 10:37

Tekmovali veslači veterani

Bled je gostil odprto veteransko evropsko prvenstvo v veslanju, na katerem je bilo več kot tisoč tekmovalcev.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

"Nisem več podivjana najstnica"

Tako pravi Pika Božič Kontrec, ki se po nekajletni odsotnosti vrača na glasbene odre.

Prosti čas / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Slavili Doriji in Štedientje

Prejšnji petek je bil Mestni trg v Škofji Loki v znamenju Večera slovenskih viž v narečju. Prva nagrada strokovne komisije kvintetu Dori, nagrada občinstva pa Štedientom iz Poljanske doline.

Kronika / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Nova smrt med motoristi

Domžale - V torek okoli 19.30 se je v prometni nesreči na regionalni cesti Domžale–Trojane smrtno ponesrečil 25-letni motorist iz okolice Trojan. Pri Spodnjih Lokah se je 58-letn...

Kronika / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Prijeli kranjska preprodajalca

Kranj - Kranjski kriminalisti so pred preiskovalnega sodnika Okrožnega sodišča v Kranju pripeljali 32-letnega Kranjčana in osem let mlajšo someščanko, ki so ju ovadili več kazniv...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Župan nagradil odličnost

Preddvor - Župan občine Preddvor Miran Zadnikar je sprejel šesterico najuspešnejših učenk, ki so z odliko končale devetletko v Preddvoru. Priznanja za odličnost so prejele Ajd...