Predsednik Kmetijske zadruge Medvode Janez Šušteršič (levo) in njen direktor Milan Sobočan na praznovanju sedemdesetletnice / Foto: Peter Košenina

Jubilej medvoške zadruge

Kmetijska zadruga Medvode praznuje sedemdeset let. »Letošnje leto za našo zadrugo ni pomembno samo zaradi praznovanja obletnice, temveč tudi zaradi vseh investicij,« pravi direktor Milan Sobočan. Prihodnji teden v Medvodah odpirajo novo prodajalno, največjo investicijo zadnjega obdobja.

Medvode – Slovesnost ob praznovanju sedemdesetletnice Kmetijske zadruge Medvode je bila v soboto v Športni dvorani Medvode. Poleg številnih članov so se je udeležili tudi visoki gostje. Skupaj so prehodili pot, dolgo sedemdeset let, ki se je začela pisati leta 1947.

»Ni bilo vedno lahko. Prva leta po osamosvojitvi so bila za Kmetijsko zadrugo Medvode zelo zahtevna. Prehod iz planskega v tržno gospodarstvo je bilo za zadrugo kot tudi za ostala podjetja zelo težavno. Po letu 2000 se je poslovanje počasi ustalilo. V zadnjih desetih letih smo prihodke povečali za petdeset odstotkov, veliko je bilo različnih dogodkov v teh desetih letih in tudi veliko smo investirali. Zgradili smo zbirni center za živino, ki nam omogoča prodajo živine v tujino in izboljšuje pogajalske pozicije pri pogajanju z domačimi kupci. Obnovili smo vse svoje prodajalne. Ker je bilo poslovanje dobro, smo izdali tudi člansko izkaznico, ki omogoča, da se del dobička v obliki super rabata ali restorna vrača članom zadruge. Letošnje leto ni bilo pomembno samo zaradi praznovanja obletnice, temveč tudi zaradi vseh investicij. V začetku leta smo začeli z obnovo prodajalne v Vodicah, ki je sedaj sodobno urejena. Odprli smo jo marca. Po dvoletnih pogovorih smo maja podpisali nakupno pogodbo za nekdanjo tako imenovano Mercatorjevo železnino v Medvodah in začeli z njeno temeljito prenovo tako zunaj kot znotraj. Njena vrata bomo odprli 27. novembra,« je povedal Milan Sobočan, direktor Kmetijske zadruge Medvode, in dodal, da je njihovo poslovanje stabilno ter da so zaupanja in spoštovanja vreden partner v poslovnem in stanovskem okolju. Tega je vesel tudi Janez Šušteršič, predsednik Kmetijske zadruge Medvode: »Resnično smo lahko ponosni na našo zadrugo. Dela se transparentno, pošteno, dobronamerno. Temelji so odlični za nadaljnja desetletja. Se pa tudi v kmetijstvu hitro lahko kaj obrne, kar ni odvisno od nas.«

S svojim delovanjem so v Kmetijski zadrugi Medvode vpeti tudi v lokalno okolje in letos so prejeli visoko občinsko priznanje, plaketo Občine Medvode. Na slovesnosti je bil med govorniki tudi župan Medvod Nejc Smole, zbrane pa sta nagovorila še Cvetko Zupančič, predsednik Kmetijsko-gozdarske zbornice Slovenije, in Peter Vrisk, predsednik Zadružne zveze Slovenije. Slednji je med drugim povedal: »Tudi o vaši zadrugi lahko rečem, da je vanjo zaupanje, da je zaupanje v vodstvo, promet narašča, lepo je, da ste vpeti v lokalno okolje in na takšen način smo zadruge, ne samo tukaj, ampak po celi Sloveniji, pomemben akter razvoja kmetijstva in podeželja.«

Po koncu uradnega je sledil še družabni del z Ansamblom Bitenc.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 26. junij 2021 / 23:56

Za povprečno plačo več dobrin

Kako smo v Sloveniji živeli pred tridesetimi leti in kako danes? Kako se je v tem obdobju gibal bruto domači proizvod, kaj se je dogajalo s cenami in inflacijo, koliko se je izboljšala kakovost življe...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 10. februar 2009 / 07:00

Biserna poroka zakoncev Toman

Jelka in Polde Toman z Brega pri Žirovnici sta poročena že šestdeset let.

Slovenija / torek, 10. februar 2009 / 07:00

Silvo Žlebir vršilec dolžnosti direktorja ARSO

Ljubljana - Vlada je na zadnji seji odločila, da se Silvo Žlebir, dosedanji direktor Agencije RS za okolje, imenuje za vršilca dolžnosti generalnega direktorja agencije. Danes mu...

Kranj / torek, 10. februar 2009 / 07:00

Mesto se je zbudilo s Prešernom

"Ponosen sem na Slovence, ki živijo svobodni v lastni državi. Malo jim pa zamerim, da niso ponosni nase, kajti jaz sem nanje," je povedal Prešeren na smenju v Kranju.

Avtomobilizem / torek, 10. februar 2009 / 07:00

Spektakularna vsebina

Konec januarja so slovesno odprli novi Porschejev muzej.

Nasveti / torek, 10. februar 2009 / 07:00

Poper utrjuje zdravje in ...

Pravijo, da "vroče" začimbe zdravijo "hladne" bolezni, kot so prehlad, dovzetnost za okužbe, utrujenost, lenobnost, slaba prebava ... Če črni in beli poper uporabljamo v pravi meri, lahko dosežemo vrs...