V igri ostaja devet kandidatov
Čeprav je konec tedna predsedniški kandidat Andrej Šiško napovedoval, da razmišlja o odstopu od kandidature, še naprej ostaja v igri za volitve predsednika države.
Kranj – Šiško, ki je kandidaturo vložil s podporo stranke Gibanje Zedinjena Slovenija in podpisov volivcev, namreč meni, da je predvolilna kampanja nepravična in da mediji diskriminatorno obravnavajo posamezne predsedniške kandidate. A zaradi odziva ljudi se je potem odločil, da ostane v kampanji, za katero napoveduje, da jo bo vodil predvsem na družabnih omrežjih. Sicer pa kljub razmišljanju o odstopu od kandidature Andrej Šiško formalne možnosti za to nima. Zakon o volitvah namreč določa, da bi lahko soglasje h kandidaturi umaknil najpozneje 20 dni pred volitvami, ta rok pa se iztekel prejšnji ponedeljek. Kandidat bi se sicer lahko odločil, da ne bo sodeloval v volilni kampanji, kljub temu pa bi bilo na volitvah 22. oktobra njegovo ime še vedno zapisano na volilnem lističu.
Državna volilna komisija je že poslala volilna gradiva za glasovanje po pošti v tujini za prvi in morebitni drugi krog volitev predsednika države. V tisku pa so obvestila volivcem (o dnevu glasovanja in o volišču, na katero so vpisani v volilni imenik), pošta naj bi jih začela razpečevati danes. Večina volivcev naj bi jih prejela do ponedeljka, 16. oktobra, nekateri pa še prihodnji torek in sredo. Ta teden sta za volitve pomembna dva datuma. Do 11. oktobra morajo volivci, ki so v priporu, zavodu za prestajanje kazni, v bolnišnici ali v socialnovarstvenem zavodu in želijo glasovati po pošti na območju Slovenije, to sporočiti okrajni volilni komisiji. Na enak način lahko glasujejo tudi invalidi, če predložijo odločbo pristojnega organa o priznanju statusa invalida. Invalidi lahko glasujejo po pošti tudi stalno, če to sporočijo državni volilni komisiji in predložijo odločbo pristojnega organa o priznanju statusa invalida. Obvestilo invalida o stalnem glasovanju po pošti velja do preklica. 13. oktober pa je datum, ko upravne enote potrdijo volilne imenike in jih predajo okrajnim volilnim komisijam. Ministrstvo za notranje zadeve posebne volilne imenike potrdi in jih preda ministrstvu za zunanje zadeve oziroma okrajnim volilnim komisijam. Ministrstvo za zunanje zadeve pošlje volilne imenike na vsa slovenska diplomatska predstavništva in konzulate v tujini, na katerih bo potekalo glasovanje.