Domači kolesar Nik Čemažar bo branil naslov državnega prvaka pri starejših mladincih. / Foto: Prijavim se

Kolesarji za naslove prvakov

V jubilejnem letu pri Kolesarskem klubu Kranj pripravljajo več prireditev, ena izmed njih pa bo tudi nedeljsko državno prvenstvo v cestni vožnji, kjer si želijo poseči tudi po najvišjih mestih.

Kranj – Kolesarski klub Kr­anj letos praznuje šestdeset let obstoja, v jubilejnem letu pa so tudi organizatorji cestnega državnega prvenstva za kategorije mlajših ter starejših mladincev, starejših mladink in članic, članov do 23 let ter kategorijo elite. Pred nedeljskim tekmovanjem sva se pogovarjala z direktorjem kluba Matjažem Zevnikom.

Državno prvenstvo bo za vas vrhunec prvega dela leto­šnje tekmovalne sezone. Kako ste zadovoljni z dosedanjimi rezultati?

»Res se z državnim prvenstvom za nas začenja glavni del sezone. Glede članov lahko povem, da smo v močni konkurenci v tujini vozili kar nekaj dirk. Naj poudarim četrto mesto Luke Čotarja na Istrski pomladi ter njegovo tretje mesto na etapi Po zgornji Avstriji. Ker imamo mlado člansko ekipo, velikih rezultatskih pričakovanj v tej sezoni še ne moremo imeti, se pa mladi privajajo na dirke v članski konkurenci. To je bilo videti tudi na dirki Po Sloveniji, kjer je bil uspeh, ker so vsi prišli na cilj. V mlajših kategorijah smo ponosni na državne prvake v kronometru in na kriterijski dirki, saj je v kronometru Nik Čemažar državni prvak pri starejših mladincih, pri mlajših mladinkah je prvakinja Ana Ahačič. Na kriterijski vožnji pri mlajših mladinkah je državna prvakinja Tjaša Sušnik. Zelo me veseli, da imamo ekipo deklic in resno razmišljamo tudi o ženski ekipi, saj bodo dekleta hitro zrasla in iskala priložnost nastopanja.«

Priložnost, da se izkažejo, bodo vaši mladi tekmovalci imeli že to nedeljo, ko ste tudi organizatorji državnega prvenstva v cestni vožnji?

»Ker letos praznujemo šestdeset let obstoja kluba, smo se dogovorili, da bomo ob tradicionalnih prireditvah pripravili tudi državno prvenstvo. Sicer pa smo že organizirali dirko na Trstenik za mlajše kategorije ter Scottov dan za rekreativce in družine. Državno prvenstvo pripravljamo na trasi med Kokrico, Tenetišami, Trstenikom, Bašljem, Srednjo Belo, Bobovkom in nazaj na Kokrico, pred trgovino Mercator, kjer bosta start in cilj. Krog je dolg 16,2 kilometra. Mlajši mladinci ter ženske vseh kategorij ga bodo prevozili štirikrat, starejšim mladinci šestkrat, tekmovalci v kategorijah do 23 let in elite pa desetkrat. Prvi start bo ob 9. uri, zadnji ob 13.30, razglasitev rezultatov za vse kategorije pa bo okoli pol šeste ure zvečer. Naj ob tem povem, da bo v tem času sicer mobilna zapora ceste, vendar daljših zastojev ne pričakujemo. Na prvenstvu pričakujemo okoli 180 kolesarjev v vseh kategorijah. Aktualnega državnega prvaka imamo v klubu pri starejših mladincih in tudi letos stavimo na Nika Čemažarja. V ostalih kategorijah bo teže priti do naslova, želimo pa se izkazati tudi med člani do 23 let, kjer računamo zlasti na Jako Primožiča in Luko Čotarja, ki sta trenutno naša najbolj pripravljena kolesarja. Sicer pa bo skupaj v vseh kategorijah nastopilo 22 naših kolesarjev in ena kolesarka.«

Že kmalu vas čaka največja kolesarska prireditev v mestu, Nočni kriterij in Velika nagrada Kranja?

»S pripravami smo že začeli, saj si želimo, da bo letos ob jubileju prireditev res nekaj posebnega. Pripravljamo razstavo, po sobotni dirki pa tudi koncert z Andrejem Šifrerjem, saj on letos obeležuje štirideset let nastopanja, mi pa šestdeset let kluba – in bomo skupaj proslavili stoletnico.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / / 07:00

Dva nova oddelka vrtca

Komenda - Komisija za sprejem otrok v Vrtec Mehurčki Komenda je letos prejela bistveno več vlog za sprejem otrok v vrtec, kot minula leta – kar 122, čeprav je v vrtcu v Komendi p...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:58

Odprli pasijonsko pisarno

V prostorih nekdanje banke na Mestnem trgu v Škofji Loki so odprli pasijonsko pisarno in napovedali, da bodo odslej promocijske, organizacijske in dramaturške priprave na uprizoritev Škofjeloškega pas...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:47

Prostovoljci delali na Korošici

V torkovi naravovarstveni akciji na planini Korošica so udeleženci zatravili sanirane površine, na katerih so v prejšnjih akcijah odstranili alpsko kislico Rumex alpinus.

Komenda / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:42

Krožišče bo povečalo varnost

Najbolj nevarno križišče v Komendi je že razkopano, saj je občina na istem mestu začela graditi bistveno bolj varno krožišče. Lipa in spomenik ostajata, prihaja pa težko pričakovani pločnik. To je tud...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:30

Siliranje bo letos bolj pozno

Koruza dozoreva bolj počasi, zato se bo tudi siliranje začelo kasneje kot običajno.

Kranj / ponedeljek, 22. september 2014 / 13:28

Načrt za energetsko neodvisnost

Združenje za energetsko neodvisnost Slovenije je v Kranju občinam predstavilo pobudo za ustanovitev energetsko neodvisne skupnosti na območju Gorenjske. Seznanili so se tudi z izkušnjami sosednje avst...