Delničarjem Triglava dva evra in pol dividende

Kranj – Delničarji Zavarovalnice Triglav so na torkovi skupščini podprli predlog uprave in nadzornega sveta, da za dividende namenijo 2,5 evra bruto dividende na delnico, to je skupno 56,8 milijona evrov, kar predstavlja 69 odstotkov lanskega čistega dobička Skupine Triglav. Za nove člane nadzornega sveta, predstavnike delničarjev, so imenovali Natašo Damjanovič, Žiga Škerjanca, Maria Gobba, Andreja Andoljška in Milana Tomaževiča. Seznanili so se tudi z letnim poročilom zavarovalnice in skupine za lansko leto. Skupina je lani ustvarila višji dobiček od načrtovanega, ohranila vodilno mesto na slovenskem trgu in v regiji Adria, že drugo leto zapored dosegla premijsko rast in izboljšala bonitetno oceno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 24. februar 2015 / 11:12

Naše lisičke brez točk

Na enainpetdeseti Zlati lisici je Tina Maze odstopila tako v veleslalomu kot slalomu, tudi druge naše smučarke pa so ostale brez točk.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 25. november 2008 / 07:00

Zabavno je lahko tudi brez alkohola

LAS Kranjska Gora je za učence osmih in devetih razredov obeh kranjskogorskih osnovnih šol pretekli petek v diskoteki hotela Kompas spet pripravil zabavo brez alkohola.

Preddvor / torek, 25. november 2008 / 07:00

V Bašlju odprli obnovljen cestni odsek

Za del vasi Bašelj, ki je bil s preostalim krajem do nedavnega še povezan z makadamsko cesto, je bila nedelja še posebej vesel dan.

Gospodarstvo / torek, 25. november 2008 / 07:00

Največ denarja za zatiranje varoj

Država bo prihodnje leto v okviru ukrepov za čebelarstvo največ denarja namenila za enotno zatiranje varoj pri vseh registriranih čebelarjih.

Mularija / torek, 25. november 2008 / 07:00

SOS - pomagaj tudi ti!

Na oratoriju, ki je bil minulo soboto na Suhi pri Škofji Loki, so otroci za vrstnike v stiski zbrali številne šolske potrebščine in igrače.

Kamnik / torek, 25. november 2008 / 07:00

V spomin na pesnika Franceta Balantiča

Ob 65-letnici smrti pesnika Franceta Balantiča (1921-1943) so v njegovem rojstnem mestu Kamniku pripravili vrsto prireditev, ki se bodo razvrstile čez ves teden.