Tekači so se iz Stražišča podali proti Joštu. / Foto: Primož Pičulin

Na Joštu najhitreje Cvet

Kranj – V organizaciji Športnega društva Divji zajci je minulo soboto potekal drugi Jošt trail. To je tekmovanje v gorskem teku, ki poteka po pobočju Jošta in sosednjih hribih. Tekači so namreč morali poleg desetkilometrske razdalje premagati še 800 metrov vzponov in 350 metrov spustov, kar tek uvršča med težje v Sloveniji. Tako so se na startu zbrali le najbolj odločni in pogumni tekači. Letos jih je bilo 41, med njimi pa kar nekaj zvenečih imen gorskega teka.

V odličnih vremenskih pogojih je bil najhitrejši Miran Cvet z novim rekordom proge 54:38. Pri ženskah je zmagala Tina Klinar s časom 1;10:59. V limitnem času dveh ur so s težko progo opravili tudi vsi preostali tekači.

Sledila je še pogostitev udeležencev in organizatorjev na Joštu, za kar je poskrbelo osebje Doma na Joštu, prireditev pa se je zaključila s podelitvijo medalj in nagrad.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 22. junij 2021 / 09:47

Osem čebelarskih javnih razpisov

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano bo predvidoma julija objavilo osem razpisov za ukrepe na področju čebelarstva.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:37

Najlepši Slovenec je ...

To bomo izvedeli že konec naslednjega tedna. So se pa finalisti za mistra Slovenije 2015 dva dni družili v gorenjskem Hotelu Špik v Gozdu - Martuljku. Tokrat izbor za najlepšega Slovenca poteka že sed...

GG Plus / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:23

Slikovita Krnica, vrata v gorski svet

Šest kilometrov dolga alpska dolina je vse leto privlačna izletniška točka za številne pohodnike, za planince pa odlično izhodišče za osvajanje bližnjih vrhov.

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:17

Bolj ekonomično in bolj ekološko ogrevanje

Skoraj vso zimo so pet kranjskogorskih hotelov ter prav toliko tamkajšnjih občinskih objektov ogrevali prek sistema daljinskega ogrevanja na lesno biomaso, s čimer so se za več kot dvajset odstotkov z...

Bohinj / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:00

Zlatorog na muhi politike

Zaradi zahtev občinskega sveta po doslednem izvajanju Zakona o gospodarskih javnih službah turiste, ki čakajo na turistično ladjico Zlatorog, ki jo upravlja zasebnik, čakajo zaklenjena vrata na pomolu...

Kronika / ponedeljek, 1. junij 2015 / 14:54

Frentz je priznal krivdo

Nizozemec Johannes Henrik Frentz, ki je v kleti nekdanjega hotela Gora oziroma TGT v Podljubelju gojil konopljo v modernem laboratoriju, se je odločil za priznanje.