
Mladi risi pred odločilno tekmo
Na Bledu poteka svetovno prvenstvu za hokejiste do 18 let, naši hokejski upi pa danes igrajo zadnjo tekmo proti ekipi Ukrajine.
Bled – Od minule sobote se mlade hokejske reprezentance do 18 let merijo na svetovnem prvenstvu Divizije I, Skupine B, ki poteka na Bledu. Varovanci slovenskega selektorja Mitje Kerna so prvenstvo začeli z visoko zmago proti ekipi Japonske, ki so jo premagali z 10 : 0, ter v nedeljo nadaljevali s porazom s 3 : 4 proti ekipi Avstrije. Po prostem ponedeljku so v torek z 2 : 0 premagali reprezentanco Poljske, v sredo pa so bili s 3 : 1 boljši od reprezentance Italije.
Včeraj je bil na prvenstvu prost dan, danes pa so na sporedu še zadnje tekme. Naši mladi risi, ki s tremi zmagami in enim porazom ostajajo kandidati za osvojitev prvega mesta in uvrstitev v višjo skupino svetovnega hokeja, se bodo pomerili z reprezentanco Ukrajine. Tekma se bo začela ob 16.30.
Priprave na majsko svetovno prvenstvo elitne skupine pa nadaljujejo naši članski hokejski reprezentanti. Minuli torek so na prijateljski tekmi v Budimpešti s 5 : 3 premagali Madžare, varovance selektorja Nika Zupančiča pa sedaj čaka še pripravljalna tekma z Italijo v Neumarktu, nato pa odhajajo na enotedenske priprave v ruski Sankt Peterburg.