V Domu Taber po novem direktorica

V Domu Taber je Zdravka Kastelica na položaju direktorja nasledila Elizabeta Pristav Bobnar.

Dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic ostaja v domu na mestu vodje tehnične službe.

Šmartno – Socialno-varstveni zavod Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je od uradnega odprtja jeseni 2015 porabil le štiri mesece za zapolnitev kapacitet, več težav pa so imeli z imenovanjem novega direktorja, o čemer smo v Gorenjskem glasu že pisali. Nedavno je dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic vendarle dobil zamenjavo. Nasledila ga je Elizabeta Pristav Bobnar, ki je v preteklih letih vodila Center za socialno delo Kamnik. Kastelic ostaja v domu in je po besedah nove direktorice prevzel mesto vodje tehnične službe.

»Želela sem si novega izziva in se preizkusiti tudi na tem mestu, saj v primeru Doma Taber ne gre za obliko javnega zavoda, ima tudi več različnih služb, zavod je tudi tržno usmerjen,« svojo odločitev pojasnjuje Pristav Bobnarjeva, ki dodaja, da je tudi Dom Taber zavod s koncesijo in zaradi tega zelo primerljiv s centrom za socialno delo, vsaj kar se tiče plačnega sistema, sistematizacije in ostalih poslovodnih zadev. »Razlika je seveda v številu zaposlenih in v stanovalcih, ki tukaj živijo, medtem ko je v centru za socialno delo fluktuacija strank drugačna. Razlike so seveda predvsem na področju zdravstva, ki je vpeto v dom in ga v centrih ni.«

Po besedah sogovornice trenutno še spoznava novo delovno okolje, zaposlene in stanovalce, saj je to osnova za dobro delovanje. Prve mesece v letu namenjajo pisanju letnih poročil in planov, že spomladi pa načrtujejo odprtje zobozdravstvene ambulante in fizioterapije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / / 10:57

Bolniki in invalidi romali na Brezje

Tradicionalnega romanja se je udeležilo blizu štiri tisoč bolnikov in invalidov ter njihovih spremljevalcev in prostovoljcev.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 21:07

Začele so se zimske urice

Enaindvajsetega decembra je z zimskim sončevim obratom prišla v deželo koledarska zima, ki bo trajala do pomladnega enakonočja 21. marca.

Bled / / 21:06

Svet TNP se do kandidata ni opredelil

Na seji sveta zavoda Triglavski narodni park se je predstavil predlagani kandidat za novega direktorja Tit Potočnik. Svet se do kandidata ni opredelil, razlog za to pa je dejstvo, da se niso mogli sez...

Kranj / / 21:05

Športnika v vsako krožišče

Predlog: Krožišča naj sporočajo, da je Kranj mesto športa. Pod Jelenovim klancem naj bo skulptura kolesarja, pri Supernovi Mercator Primskovo vaterpolista, pri Savskem otoku smučarskega skakalca ...

Bled / / 16:36

Na Pokljuko z javnim prevozom

Na Bledu in v Bohinju tudi v letošnji zimi za obisk Pokljuke spodbujajo uporabo javnega prevoza. Organizirani so tako imenovani ski busi pa tudi prevozi na klic.

Mularija / / 16:34

Naravoslovci do šestih odličij

Na 18. Mednarodni mladinski naravoslovni olimpijadi so Slovenci osvojili šest odličij. Tekmovala sta tudi dva Gorenjca, Aljaž Erman in Aleksander Kosanović.