V Domu Taber po novem direktorica

V Domu Taber je Zdravka Kastelica na položaju direktorja nasledila Elizabeta Pristav Bobnar.

Dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic ostaja v domu na mestu vodje tehnične službe.

Šmartno – Socialno-varstveni zavod Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je od uradnega odprtja jeseni 2015 porabil le štiri mesece za zapolnitev kapacitet, več težav pa so imeli z imenovanjem novega direktorja, o čemer smo v Gorenjskem glasu že pisali. Nedavno je dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic vendarle dobil zamenjavo. Nasledila ga je Elizabeta Pristav Bobnar, ki je v preteklih letih vodila Center za socialno delo Kamnik. Kastelic ostaja v domu in je po besedah nove direktorice prevzel mesto vodje tehnične službe.

»Želela sem si novega izziva in se preizkusiti tudi na tem mestu, saj v primeru Doma Taber ne gre za obliko javnega zavoda, ima tudi več različnih služb, zavod je tudi tržno usmerjen,« svojo odločitev pojasnjuje Pristav Bobnarjeva, ki dodaja, da je tudi Dom Taber zavod s koncesijo in zaradi tega zelo primerljiv s centrom za socialno delo, vsaj kar se tiče plačnega sistema, sistematizacije in ostalih poslovodnih zadev. »Razlika je seveda v številu zaposlenih in v stanovalcih, ki tukaj živijo, medtem ko je v centru za socialno delo fluktuacija strank drugačna. Razlike so seveda predvsem na področju zdravstva, ki je vpeto v dom in ga v centrih ni.«

Po besedah sogovornice trenutno še spoznava novo delovno okolje, zaposlene in stanovalce, saj je to osnova za dobro delovanje. Prve mesece v letu namenjajo pisanju letnih poročil in planov, že spomladi pa načrtujejo odprtje zobozdravstvene ambulante in fizioterapije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 23. junij 2021 / 09:47

Po dveh zmagah košarkarji na Gorenjskem

Pred odhodom na olimpijski kvalifikacijski turnir naša moška košarkarska reprezentanca trenira na Gorenjskem.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Zaradi predrzne vožnje v zapor?

Starejši mladoletnik iz okolice Kranja je v sredo s predrzno vožnjo pošteno namučil kranjske policiste.

Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

S ceste na travo

Domžale - Prejšnji ponedeljek nekaj minut po 8. uri so Operativno komunikacijski center v Ljubljani obvestili o hudi prometni nesreči pri Domžalah. Kot so sporočili, se je 5...

Kronika / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Kriminal

Ponoči v trgovino Šenčur - V noči na torek je nekdo vlomil v trgovino v Šenčurju. Iz nje je ukradel blagajno z dvesto evri gotovine in več oblačil, sk...

Zanimivosti / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Pustne norčije skozi fotografski objektiv

Šenčur – V Muzeju Občine Šenčur poteka razstava fotografij slovenskih pustnih mask avtorja Primoža Hienga z naslovom Zamrznjeni norčavi čas. Hieng je v zadnjih sedmih leti...

Zanimivosti / ponedeljek, 2. marec 2009 / 07:00

Gorjanski fantje s plohom odganjali zimo

Gorje – Veseli sprevod se je začel v Krnici. Dvaintrideset gorjanskih fantov je v spremstvu konjenikov in mask ter ob poskočnih zvokih vleklo ploh mimo šole, farne cerkve pred za...