V Domu Taber po novem direktorica

V Domu Taber je Zdravka Kastelica na položaju direktorja nasledila Elizabeta Pristav Bobnar.

Dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic ostaja v domu na mestu vodje tehnične službe.

Šmartno – Socialno-varstveni zavod Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je od uradnega odprtja jeseni 2015 porabil le štiri mesece za zapolnitev kapacitet, več težav pa so imeli z imenovanjem novega direktorja, o čemer smo v Gorenjskem glasu že pisali. Nedavno je dozdajšnji vršilec dolžnosti direktorja Zdravko Kastelic vendarle dobil zamenjavo. Nasledila ga je Elizabeta Pristav Bobnar, ki je v preteklih letih vodila Center za socialno delo Kamnik. Kastelic ostaja v domu in je po besedah nove direktorice prevzel mesto vodje tehnične službe.

»Želela sem si novega izziva in se preizkusiti tudi na tem mestu, saj v primeru Doma Taber ne gre za obliko javnega zavoda, ima tudi več različnih služb, zavod je tudi tržno usmerjen,« svojo odločitev pojasnjuje Pristav Bobnarjeva, ki dodaja, da je tudi Dom Taber zavod s koncesijo in zaradi tega zelo primerljiv s centrom za socialno delo, vsaj kar se tiče plačnega sistema, sistematizacije in ostalih poslovodnih zadev. »Razlika je seveda v številu zaposlenih in v stanovalcih, ki tukaj živijo, medtem ko je v centru za socialno delo fluktuacija strank drugačna. Razlike so seveda predvsem na področju zdravstva, ki je vpeto v dom in ga v centrih ni.«

Po besedah sogovornice trenutno še spoznava novo delovno okolje, zaposlene in stanovalce, saj je to osnova za dobro delovanje. Prve mesece v letu namenjajo pisanju letnih poročil in planov, že spomladi pa načrtujejo odprtje zobozdravstvene ambulante in fizioterapije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 24. junij 2024 / 17:33

Gasilci s Hrušice praznujejo

Prostovoljno gasilsko društvo Hrušica je zaznamovalo častitljivo obletnico – 120 let od ustanovitve. Praznovanje so strnili z gasilsko proslavo in veselico.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 2. december 2020 / 17:54

Sneg povzroča težave v prometu

Radovljica – Sneženje, ki je zajelo večji del Slovenije, povzroča težave tudi v prometu. Med drugim je prišlo do več zdrsov tovornjakov. Zaradi nesreče tovornjaka in avtomobila okoli 13. ure je bil...

Gorenja vas-Poljane / sreda, 2. december 2020 / 15:29

Podpisali sporazum o sofinanciranju obnove

Gorenja vas, Poljane – Občina Gorenja vas - Poljane je v teh dneh prejela še s strani Direkcije RS za ceste podpisan sporazum o sofinanciranju prvega dela obnove regionalne ceste Lučine–Dolge Njive...

Naklo / sreda, 2. december 2020 / 15:27

Še bodo gradili in skrbeli za starejše

Občinski svetniki so na nedavni seji potrdili osnutek proračuna Občine Naklo za prihodnje leto. Župan Ivan Meglič je povedal, da je proračun realen v okviru danih možnosti in izziv za vse.

Bohinj / sreda, 2. december 2020 / 15:26

Odvisni od ukrepov in narave

Na Voglu nestrpno pričakujejo, kako se bo v zvezi z možnostjo odprtja slovenskih smučišč odločila vlada in kako bo s padavinami, od katerih je odvisna priprava smučarskih prog. Če se zimska sezona ne...

Tržič / sreda, 2. december 2020 / 15:24

Sprejeli proračun za prihodnji dve leti

Občinski svet Občine Tržič je po drugi obravnavi sprejel predloga odlokov o proračunu Občine Tržič za leti 2021 in 2022.