Novi polnilnici v Kamniku

V kamniški občini je že nekaj časa v uporabi ena polnilnica za električna vozila, želijo pa zgraditi še dve v neposredni bližini središča mesta, zato so se prijavili na razpis Eko sklada.

Kamnik – Na Ljubljanski cesti v bližini trgovskega centra je voznikom električnih vozil že nekaj časa na voljo javno dostopna polnilnica. V prihodnje pa občina namerava zagotoviti še dve polnilnici bližje mestnega jedra. Prva bo na parkirišču na Frančiškanskem trgu, drugo pa načrtujejo pred športno dvorano pri Osnovni šoli Frana Albrehta. »Za obe postaji smo kandidirali na javni poziv Eko sklada 44SUB-EVPOL16 za nepovratne finančne spodbude občinam za polnilne postaje za električna vozila v zavarovanih območjih narave in območjih Natura 2000,« pojasnjujejo na občinski upravi in dodajajo, da odgovora še niso prejeli.

Eko sklad je namreč ob koncu minulega leta objavil nov javni razpis in dva javna poziva za sofinanciranje projektov na področju varstva okolja. Občine so tako v okviru javnega poziva pridobile pravico do nepovratne finančne spodbude za nakup novih polnilnih postaj za električna vozila, ki so se jo v Kamniku odločili izkoristiti. Skupaj bo za naložbe v električno mobilnost na voljo 1,2 milijona evrov nepovratnih spodbud in dvesto tisoč evrov nepovratnih sredstev.

»V primeru odobritve naše vloge bomo obe postaji postavili najkasneje v roku devetih mesecev od dokončnosti odločbe o dodelitvi pravice do nepovratne finančne spodbude. Polnilne postaje za električna vozila bodo (v primeru odobritve) sofinancirane v stotih odstotkih (brez DDV). Občina bo financirala priključna merilna mesta, parkirne prostore za polnjenje vozil in talne označbe, vključno s prometnimi znaki. Za predmetna dela strošek še ni znan, bomo pa v skladu z veljavno zakonodajo izvedli postopek in pridobili ustrezne ponudbe,« dodajajo na kamniški občinski upravi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Obvezne delitve dobička ne bo

Poslanci Državnega zbora so v petek zavrnili sprejem zakona o obvezni udeležbi delavcev pri dobičku. Delodajalci zadovoljni, sindikati z delavci pa ne.

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 11. februar 2008 / 07:00

Štruklji

Štruklji so zelo znana slovenska specialiteta in verjetno najstarejša slovenska jed, saj omenja pehtranove štruklje neka stara kuharska knjiga, ki je leta 1589 izšla v Gradcu, kjer je tedaj živelo vel...

Šport / ponedeljek, 11. februar 2008 / 07:00

Karmen se radi spominjajo

Škofjeloški šahovski turnir v spomin na mlado šahovsko velemojstrico Karmen Orel je z udeležbo blizu dvesto šahistov postal pravi praznik slovenskega šaha.

Šport / ponedeljek, 11. februar 2008 / 07:00

Našim tri zmage in tretje mesto

Garmisch- Parternkirchen - Drugo letošnje tekmovanje v paraskiju za točke evropskega pokala v nemškem Oberammergau je minilo v znamenju slovenskih padalcev, ki so še enkrat potrd...

Šport / ponedeljek, 11. februar 2008 / 07:00

Anže Šetina naš najboljši v Innsbrucku

Kranj - Konec minulega tedna je v avstrijskem Innsbrucku potekalo svetovno mladinsko prvenstvo v bobu in skeletonu, na njem pa so prvič nastopili tudi slovenski reprezentanti. Pr...

Kronika / ponedeljek, 11. februar 2008 / 07:00

Sto ljudi iskalo otroke, ki so sami šli v Ljubljano

Trije otroci iz Srednjih Bitenj so včeraj pošteno prestrašili svoje starše. Ne da bi komu povedali, so se z avtobusom odpeljali k teti v Ljubljano in tako doma povzročili obsežno iskalno akcijo.