Na dražbi desetina delnic
Družba za spodbujanje razvoja Triglavskega narodnega parka v likvidaciji bo na novi javni dražbi konec januarja ponudila skoraj sto tisoč delnic oziroma desetino vseh delnic Žičnic Vogel Bohinj. Kupce išče tudi za drugo premoženje.
Goreljek – Delnice Žičnic Vogel Bohinj bodo na javni dražbi, ki je razpisana za 27. januar prihodnje leto, prodajali v dveh paketih, in sicer prvi predstavlja 99.810 delnic in drugi paket tri delnice. Za prodajo v dveh paketih so se odločili, ker računajo, da bo delnice kupilo podjetje RRC računalniške storitve, torej prevzemnik Žičnic Vogel Bohinj, je pojasnil stečajni upravitelj Kristijan Anton Kontarščak. Podjetje RRC bo tako lahko pridobilo manj kot deset odstotkov delnic in mu posledično ne bo treba objaviti dodatne prevzemne ponudbe. Izklicna cena za oba paketa delnic znaša dobrih 190 tisoč evrov, pri čemer upravitelj pričakuje, da bi na dražbi dosegli vsaj izklicno ceno, ki je nekoliko nižja od prevzemne.
Upravitelj je pred časom razpisal tudi zavezujoče vabilo k dajanju ponudb za nakup 51-odstotnega poslovnega deleža v družbi Pokljuka turizem po izhodiščni ceni 720 tisoč evrov. Toliko je namreč za nakup omenjenega deleža v Pokljuka turizmu ponudilo prav tako podjetje RRC ob nezavezujočem vabilu k dajanju ponudb, ki so ga objavili v maju, da bi ugotovili, ali je predmet prodaje sploh tržno zanimiv. Kot izhaja iz zadnjega rednega poročila upravitelja, so takrat prejeli štiri informativne ponudbe, pri čemer je najbolj izstopala prav ponudba RRC, ki je za kontrolni delež v tem podjetju ponudil 720 tisoč evrov. Ostale ponudbe so se namreč gibale od 150 pa do največ 12.500 evrov. Kljub temu na zavezujoče vabilo niso dobili nobene ponudbe, je dejal Kontarščak. Ob tem je še pojasnil, da Družba za spodbujanje razvoja Triglavskega narodnega parka od Pokljuke turizma terja nazaj nepremičnine, ki so bile vložene kot stvarni vložek. »Ker je izid spora negotov, še ni jasno, kolikšen bo izkupiček.« Na dražbi so neuspešno iskali kupca tudi za vodovodno omrežje na Pokljuki. Kot je pojasnil upravitelj, gre pri tem za specifično premoženje, in sicer dotrajano vodovodno omrežje po tujem zemljišču, za katerega zato težko oceni, po kakšni ceni ga bodo dejansko prodali. Na nezavezujoče zbiranje ponudb so prejeli eno ponudbo v višini sedem tisoč evrov, pogajanja s ponudnikom pa še niso končana, je upravitelj še zapisal v rednem poročilu v začetku novembra.