Najstarejše slovensko srce iz lecta

Radovljica – V petek, 16. decembra, bo minilo natančno 65 let, odkar je Ivana Krašovec od mladega fanta Danijela, ki je kasneje postal njen mož, v dar prejela majceno lectovo srce z napisom »Tebe večno bom ljubil, če te glih ne bom dobil«. Postala sta par in se kasneje poročila. Več kot pol stoletja kasneje je gospa Ivana Krašovec iz Kranja v Gorenjskem glasu prebrala, da v lectarski delavnici v Radovljici ob 250-letnici lectarije v mestu iščejo najstarejše slovensko srce iz lecta. Izmed vseh, ki so jih prinesli v muzejsko delavnico gostilne Lectar, je bilo prav to najstarejše. Akcije iskanja najstarejšega lecta v Sloveniji sta se ob 250-letnici lectarije in 10-letnici njune lectarske delavnice domislila Jože in Lili Andrejaš, lastnika gostilne v petsto let stari hiši na Linhartovem trgu v Radovljici. Z odzivom sta bila zadovoljna. Pravita, da so se v času zbiranja starih lectovih src od sredine februarja letos med njima in lastniki najstarejših lectov stkale številne prav posebno tople vezi. V četrtek popoldan sta vse, ki so se povabilu odzvali, povabila na srečanje v Radovljico in nato še na občinsko proslavo, kjer sta Andrejaševa prejela priznanje, gospa Ivana Krašovec pa nagrado za najstarejše lectovo srce.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 7. februar 2017 / 08:17

Koncertna večera v Klubaru

Kranj – Danes, v torek, 7. februarja, bo v Klubaru ob 21. uri nastopila domača zasedba Joške v'n, v soboto, 11. februarja, ob 21. uri pa bo oder zasedla latino skupina Cubismo.

Objavljeno na isti dan


Tržič / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Priporočila podjetju Bios

Nadzorni odbor Občine Tržič je pripravil poročilo o rednem nadzoru občinskega podjetja Bios za leto 2006, s katerim je seznanil občinski svet na februarski seji.

Zanimivosti / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Pestro kulturno dogajanje

Člani Kulturnega društva Tabor Podbrezje so imeli lani vrsto prireditev, ki so popestrile življenje v vasi.

Škofja Loka / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Petdeset smeri za petdeset let

Franc Langerholc - Cac si je darilo za rojstni dan pripravil kar sam, saj mu je uspelo, da je v enem dnevu preplezal kar petdeset športno plezalnih smeri.

Gospodarstvo / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

V Merkurju rast na vseh področjih

V četrtek je nadzorni svet Merkurja na redni seji obravnaval nerevidirano letno poročilo Skupine Merkur v lanskem letu in ugotovil, da je bilo poslovanje uspešno.

Splošno / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Njeni in naši sladki spomini

V Galeriji Ivana Groharja razstavlja mlada slikarka Barbara Kastelec iz Žirov. Njena obetavnost je že prerasla v odlično avtorico z razpoznavnim slikarskim slogom.