Državni svetniki na Jezerskem
Občino Jezersko je obiskala delegacija državnega sveta, drugega doma slovenskega parlamenta.
Jezersko – Predsednik Mitja Bervar in (gorenjski) član državnega sveta Miro Kozelj s sodelavcema sta najprej prisluhnila predstavitvi občine Jezersko v besedi in sliki. Župan Jurij Rebolj jim je namreč prikazal film o Jezerskem, na katerega so v tej občini zelo ponosni in se ob njem tudi sam pogosto vprašuje, ali resnično živi v tako lepem kraju. Gostje so si ogledali tudi podružnično šolo, se ustavili ob pitniku jezerske slatine in obiskali Šenkovo domačijo, kjer se uspešno ukvarjajo s turizmom.
Turizem je prednostna naloga Jezerskega, je povedal župan in nanizal podatke o lanskem turističnem obisku: obiskalo jih je 80 tisoč obiskovalcev, zabeležili so 9500 nočitev, povprečno trajanje bivanja je 2,7 dni, 460 turističnih ležišč (vključno z gorskima postojankama) pa je bilo zasedenih šestodstotno. V turizmu in lesnopredelovalni panogi vidijo prihodnost, želijo pa ohraniti trajnostni turizem (med drugim tudi z vključitvijo v pobudo Planinska vas – Bergsteigerdörfer, v Geopark Karavanke in z vzpostavitvijo turistične zadruge). Takšna prihodnost bo zagotovljena le ob ohranjanju domače infrastrukture, da bi namreč domačini ostajali, in ne zapuščali Jezerskega. Pri tem imajo v mislih tako domačo trgovino, pošto, bencinsko črpalko, lekarno, bankomat kot tudi javne avtobusne prevoze in državno cesto, ki je glavna žila njihove povezave s svetom.
Prvi mož drugega doma slovenskega parlamenta Mitja Bervar je menil, da bi morali na Jezerskem poskrbeti, da bi bili turistično zanimivi vse leto, za trajnostni razvoj pa upoštevati, da bi ta prostor v svoji naravni lepoti ostal čim bolj nedotaknjen. Miro Kozelj pa je dejal, da bi moralo Jezersko svoje naravne danosti povezati v zgodbo, ki bi pritegovala obiskovalce. Dotaknili so se tudi morebitne reorganizacije lokalne samouprave, po kateri naj bi bile majhne občine (jezerska ima zgolj 645 prebivalcev) vključene v večje. Sogovorniki so upali, da se to na Jezerskem ne bo zgodilo, kajti ni pomembno, kako velika je občina, pač pa, kako deluje. Kjer bodo samozadostne in bodo znale poiskati povezave z drugimi, se bodo ohranile. Jezersko takšne povezave že išče.