Zaključek Tedna mobilnosti
Občina Kranj, ki je bila lani najbolj aktivna občina v Evropskem tednu mobilnosti, je letos gostila zaključno srečanje slovenskih organizatorjev.
Kranj – Minuli četrtek je Mestna občina Kranj, ki je bila lani najbolj aktivna občina v Evropskem tednu mobilnosti, gostila lokalne in nacionalnega koordinatorja Evropskega tedna mobilnosti 2016.
»Ponosni smo, da smo bili lani v Evropskem tednu mobilnosti najbolj aktivna občina. Zahvala gre predvsem predsedniku in podpredsedniku komisije za varno kolesarjenje, Andreju Zalokarju in Marjanu Bajtu, ki sta zagotovo najbolj zaslužna za ta naziv. Trajnostna mobilnost je zelo pomembna tudi za kranjsko občino, sej je potrebna za kakovostnejše življenje občanov. V Trajnostni urbani strategiji mesta Kranj smo zapisali zelo konkretne cilje, med drugim, da bomo do leta 2023 zmanjšali emisije CO2 za 21 odstotkov. Občina ima zato nalogo, da poskrbi za ustrezno infrastrukturo za kolesarje in pešce ter za infrastrukturo, ki vključuje tudi nov avtobusni terminal,« je poudaril kranjski župan Boštjan Trilar.
Zaključka se je poleg članov Ministrstva za infrastrukturo, ki vodi projekt, udeležilo več kot trideset predstavnikov slovenskih občin. Sicer pa je letos v evropskem tednu mobilnosti sodelovalo štiriinsedemdeset občin, priznanje za najbolj aktivno pa je ob koncu druženja dobila Mestna občina Slovenj Gradec.
Aplavz so že prej poželi dijaki Gimnazije Kranj, ki so predstavili film, ki so ga posneli ob zaključku Evropskega tedna mobilnosti in prikazuje kolesarsko povezavo med Kranjem in Škofjo Loko, ki kot idejni projekt dijaka škofjeloške gimnazije že postaja resničnost.