Loški rokometaši najprej doma
Pomlajena članska ekipa Urbanscape Loka, ki jo je poleti prevzel novi trener Siniša Markota, bo prvo tekmo v novi sezoni v 1. NLB Leasing ligi jutri odigrala doma, ko bo gostila ekipo Dobove.
Škofja Loka – Članska ekipa Urbanscape Loke se je lani, dve leti po vrnitvi med prvoligaše, na koncu uvrstila na šesto mesto. V novo sezono, v kateri bodo Ločani znova edini zastopniki Gorenjske v elitni druščini, stopa ekipa precej pomlajena. Pred novo sezono sta ekipo zapustila Andraž Kete in Tim Jenko Bogdanič, od igranja pa sta se poslovila Anže Rebič in Jure Dolenec. Novi člani ekipe so Beno Kamenšak, Alen Damian in Grega Jamnik, člansko vrsto pa je okrepilo tudi šest mladincev: Matic Pipp, Aleksandar Mirčevski, Jošt Juričan, Nejc Maček, Luka Plestenjak in Anže Jeseničnik.
»Želel bi si, da bi se letos ponovila lanska zgodba, kar pa bo zelo težko. Od četverice zunanjih igralcev je ostal samo še eden, vsi pa vemo, da so nosilci igre v rokometu prav zunanji igralci. Upam pa, da nam uspe uresničiti cilj uprave, to pa je, da ostanemo v najmočnejši slovenski ligi,« pravi trener Siniša Markota, 47- letni Splitčan, ki je pred leti igral v Škofji Loki. Poleg tega, da trenira člansko moštvo, v škofjeloškem klubu skrbi tudi za kadete in mladince. Prva preizkušnja člansko ekipo Urbanscape Loka v 1. NLB Leasing ligi čaka že jutri, ko v dvorano Poden prihaja ekipa Dobova. Srečanje se bo začelo ob 20. uri. »Na prvi tekmi je vedno dobro zmagati. Ekipa Dobove je primerljiva z nami in to so ekipe, ki jih preprosto moramo premagati doma, če želimo ostati v ligi,« še pravi trener Markota.