Foto: arhiv GG

Obvezno samotestiranje trikrat tedensko v šolah od srede, starši bodo podali (ne)soglasje

Ljubljana – Obvezno samotestiranje na novi koronavirus, ki ga bodo učenci in dijaki izvajali v šolah, se bo začelo izvajati v sredo, in ne že v ponedeljek. Tako je vlada zapisala v odlok, ki ga je spremenila v četrtek. Ta določa tudi, da bodo za učence starši oziroma skrbniki podali predhodno pisno soglasje oziroma nesoglasje k izvajanju samotestiranja.

Tistim učencem in dijakom, ki se ne bodo samotestirali, bodo začasno prepovedali zbiranje v šoli. V skladu s sklepom ministra, pristojnega za izobraževanje, se bodo izobraževali na daljavo.

Za samotestirane učence in dijake bo veljalo, da za udeležbo v obšolskih dejavnostih izpolnjujejo pogoj PCT, določajo spremembe odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje okužb z novim koronavirusom, ki ga je vlada sprejela na dopisni seji in v uradnem listu objavila v četrtek pozno zvečer.

Testiranje v šolah bo sicer potekalo pod nadzorom osebe, ki jo določi ravnatelj.

Samotestirati se bodo morali tudi otroci in mladostniki, vključeni v zavode za vzgojo in izobraževanje za otroke s čustvenimi in vedenjskimi motnjami, ter učenci na tretji do šesti stopnji posebnega programa. To bodo storili v domačem okolju, še izhaja iz spremenjenega odloka.

Ministrstvo za zdravje je na Twitterju zapisalo, da bo upravičencem 15 testov mesečno na voljo od prihodnje srede, torej hkrati z začetkom veljave obveznega samotestiranja v šolah. Do takrat je upravičencem tako v lekarnah za prevzem na voljo 10 testov. »Hkrati prosimo vse, ki so teste v tem mesecu že prevzeli in jih imajo v zadostni količini, da z dvigom počakajo, da ne bi prihajalo do nepotrebne gneče v lekarnah,« so poudarili na ministrstvu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 25. junij 2010 / 07:00

Praznik državnosti v senci počitnic

Dejstvo, da smo Slovenci lahko ponosni, da že dvajset let živimo v samostojni državi, se mladih generacij mogoče ne dotakne tako zelo močno kot starejših, ki so bili priča osamosvajanju in razglasitvi...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sreda, 11. maj 2016 / 13:41

Že petnajst let spodbujajo gibanje

Radovljica – Radovljiški zdravstveni dom je v soboto pripravil drugi letošnji test hoje, ki se ga je v spomladanskem terminu skupaj udeležilo 120 ljudi. Kot že nekaj let so ga tudi tokrat pripravil...

Gorenjska / sreda, 11. maj 2016 / 13:26

Z roko v roki stopajo že deset let

Dopust nekoč in danes, Dotiki, Nekaj o sreči, Mati, zakaj jočeš, Slovenski običaji. To je le nekaj tem, ki jih je skupina starejših za samopomoč Cvetke izbrala za pogovor na svojih rednih tedenskih sr...

Šport / sreda, 11. maj 2016 / 13:15

Nov dom slovenskega nogometa

V petek zvečer so na Brdu pri Kranju uradno odprli Nacionalni nogometni center, strokovnjaki pa so povedali, da imamo enega najlepših centrov v Evropi.

Jesenice / sreda, 11. maj 2016 / 13:03

»Kozja pot« ne bo postala javna

Na Koroški Beli se je vnel spor med krajanom in Občino Jesenice zaradi ceste.

Šport / sreda, 11. maj 2016 / 13:01

Dve medalji za Đurića

Plavalec Darko Đurić se je z evropskega prvenstva v plavanju za invalide vrnil s srebrom in bronom.