Ekipa Perkom Škorci, ki je igrala v postavi Jaka Hladnik, Mensud Julević, Jure Eržen in Boris Jeršin, si je z naslovom državnih prvakov še podaljšala letošnjo uspešno sezono. / Foto: Sandi Fišer

Pod koši najboljši Kranjčani

S finalnim turnirjem Samsung državnega prvenstva se je zaključila sezona košarke 3 x 3, tako v moški kot ženski konkurenci pa sta se zmage veselili kranjski ekipi, Perkom Škorci in Rossi Šport Gotive.

Kranj – Finalni turnir Sa­m­sung državnega prvenstva v košarki 3 x 3 je prejšnjo soboto potekal na Kongresnem trgu, kjer so navijači iz vse Slovenije uživali v obračunih za naslov državnih prvakov.

Kranjčani so prikazali odlično igro, v velikem finalu pa so, predvsem po zaslugi natančnih metov za tri točke, premagali lanske prvake, ekipo 3 x 3 Piran. »Izjemno smo veseli, da smo po letu dni vrnili naslov državnih prvakov v Kranj. Za nami je že dolga poletna sezona, ki se počasi preveša v sklepni del. Konec tega meseca odhajamo na turnir serije Masters v Lozano, na katerega smo se uvrstili z drugim mestom v švicarskem Luganu, septembra pa na turnir serije Masters v Debrecen, ki smo si ga prislužili z zmago na državnem prvenstvu. Na obeh pa si lahko prislužimo pot v Abu Dhabi, saj bo tam znova potekal finale FIBA 3 x 3, na katerem smo lani osvojili drugo mesto,« je po soboti zmagi ekipe Perkom Škorci povedal Jaka Hladnik, ki se je naslova prvakov veselil skupaj s soigralci in prijatelji Juretom Erženom, Mensudom Julevićem in Borisom Jeršinom.

Pri fantih U15 so si zmago priigrali košarkarji Darušafake, ki so v finalu s 14 : 11 premagali Štajerčke. V kategoriji fantov U18 so v finalu visoko zmago nad Hakleri zabeležili košarkarji ekipe Zmije Brezovica. Med fanti U21 je zmagala ekipa Brezovica Gladni Vukovi, ki je z 22 : 9 premagala ekipo Star Time. Že prej so se izkazale mlade Triglavove košarkarice. Prvič v zgodovini državnega prvenstva v košarki 3 x 3 so namreč pripravili tudi tekmovanje deklet do 16 let. Zmago v močni konkurenci so si priborile Zala Jenko, Nuša Belehar, Ajda Blagovič, Yeisy Alexandra Perez, Pia Kristanc in Nana Žibert Rangus, ki so v velikem finalu premagale ekipo ŽKD Ježica D z 11 : 2 in tako postale prve državne prvakinje v tej kategoriji.

V ženski članski konkurenci so Živa Zdolšek, Urša Žibert, Ana Ljubenović, Sandra Piršič, ki so dominirale skozi celotno sezono, tudi na finalnem turnirju pokazale, da so v ženski kategoriji najboljše v Sloveniji. Članice ekipe Rossi Šport Gotive so ves turnir beležile visoke zmage, vse skupaj pa so nadgradile v finalu z visoko zmago z 21 : 3 nad ekipo 3 x 3 Piran. Urša Žibert je bila tudi velika zmagovalka v tekmovanju v trojkah Telekoma Slovenije. Kranjčanke bodo Slovenijo v začetku septembra zastopale na evropskem prvenstvu v Romuniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 26. junij 2024 / 07:56

Za varnejši obisk gora poleti

Planinska zveza Slovenije in Gorska reševalna zveza Slovenije sta pred dnevi na Golteh predstavili aktualne vsebine ob začetku poletne planinske sezone.

Objavljeno na isti dan


Naklo / / 22:03

Podbreške kapelice

V Pirčevi dvorani na Taboru pri Podbrezjah so pripravili slikarsko razstavo upodobitev dvanajstih tamkajšnjih kapelic.

Slovenija / / 22:01

Levico bo vodil Luka Mesec

Ljubljana – Na združitvenem kongresu v Ljubljani konec tedna IDS in TRS je nastala nova stranka Levica. Člani kongresa so potrdili statut in program stranke, ki ga povzemajo gradniki socializma za...

Kranj / / 21:59

Prikazali so reševanje iz vode

Minulo soboto so kranjski gasilci na letnem kopališču v Kranju prikazali različne vrste reševanja iz vode.

Tržič / / 21:58

Tudi Občina Tržič za učinkovitejšo rabo energije

Tržič – Občinski svetniki so se na seji prejšnji teden strinjali, da Občina Tržič pristopi h Konvenciji županov za podnebne spremembe in energijo, župana Boruta Sajovica pa so pooblastili za podpis...

Železniki / / 21:58

Neurje okrnilo praznovanje selških gasilcev

Selca – Prostovoljno gasilsko društvo Selca je minuli konec tedna načrtovalo dvodnevno praznovanje 120-letnice delovanja, a jim je v nedeljo zagodlo vreme. Neurje z močnim vetrom jim je v nekaj min...