Lokacija Centra za zaščito in reševanje Domžale ostaja pri tovarni Helios na Količevem.

Poklicni gasilci pod okrilje občine

Poklicni gasilci, ki so na širšem območju Domžal do nedavnega delovali pod okriljem podjetja Helios, od prvega julija letos za požarno varnost skrbijo znotraj javnega zavoda, ki ga je v ta namen ustanovila Občina Domžale.

Domžale – Poklicno gasilsko službo na območju občin Domžale, Trzin, Lukovica in Moravče so več kot dvajset let opravljali poklicni gasilci Heliosovega Centra požarne varnosti Domžale, ki so bili pogodbeno zadolženi tudi za požarno varnost na delu štajerske avtoceste vse to trojanskega predora, skrbeli pa so tudi za požarno varnost drugih bližnjih tovarn. A vse od prodaje Heliosa avstrijski družbi Ring International je bil obstoj tovrstne gasilske organiziranosti pod velikim vprašajem. Ker novi lastniki poklicne gasilske organizacije znotraj svojega podjetja niso več podpirali, so se v Domžalah lotili iskanja novih rešitev.

V praksi se ne spreminja nič

Občina Domžale je že lansko jesen tako ustanovila Center za zaščito in reševanje Domžale, ki je kot javni zavod začel delovati 1. julija letos. »V praksi se za gasilce in občane ne spreminja prav nič. Vsi dosedanji poklicni gasilci – razen tisti, ki delujejo na Heliosovi lokaciji Color Medvode – so službo obdržali, tudi lokacija centra ostaja ista, saj se je občina s Heliosom dogovorila, da del prostora in opreme vzame v najem. Del opreme in del objekta v lasti občine je bil zavodu dan v upravljanje,« nam je pojasnila Ajda Vodlan z Občine Domžale. Delovanje javnega zavoda Center za zaščito in reševanje Domžale pa za občino ne bo poceni. Poklicna gasilska služba se sicer delno financira tudi z denarjem za opravljanje gasilske službe in nalog zaščite in reševanja za podjetja, državo in preostale tri občine, ki jih omenjeni gasilci pokrivajo, ter iz naslova opravljanja zaščitno-reševalnih nalog na cestah ter v tunelih, zgolj stroški zagona javnega zavoda in polletno operativno delovanje pa bodo občinski proračun letos olajšali za 590 tisočakov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / torek, 24. julij 2012 / 07:00

V Mali galeriji dela treh

Kranj - V Mali galeriji Likovnega društva Kranj razstavljajo trije slikarji, ob domačem avtorju Boleslavu Čeruju sta to še akademska slikarja Štefka Košir Petrić in...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / četrtek, 4. marec 2010 / 07:00

Anketa: Kavcija za plastenke

Tudi v Sloveniji zadnje čase razmišljamo o tem, da bi v trgovinah za vrnjene plastenke in pločevinke obračunali kavcijo. Hrvatje imajo to urejeno že vrsto let. Bi pri nas to sploh uspelo?

Zanimivosti / četrtek, 4. marec 2010 / 07:00

Tračani so imeli beli dan

Stari vrh - V Krajevni skupnosti Trata je druženje na snegu postalo že tradicionalno, tudi letos pa se je prek devetdeset pogumnih fantov in deklet odločilo, da se spusti med vel...

Zanimivosti / četrtek, 4. marec 2010 / 07:00

Živeti s plesom

Gospoda Franja Ambroža iz Stražišča pozna marsikateri Gorenjec, med slovenskimi plesnimi učitelji pa je prava starosta slovenskega plesa, saj pleše že več kot petdeset let.

Nasveti / četrtek, 4. marec 2010 / 07:00

Zgladimo gubice

Gubice in gube so večna nadloga, ki ženskam krade spanec, dobro voljo, energijo, optimizem, nenazadnje pa tudi velike količine denarja. Čeravno jih moški navadno še opazijo ne ali pa se jim zdijo simp...

Gospodarstvo / četrtek, 4. marec 2010 / 07:00

Kmetija brez rož ni prava

Ivanka Smrkolj na kmetiji živi in dela že vse življenje, kar trideset let pa je vodila tudi Društvo podeželskih žena Lukovica. Lani je bila nominirana za kmetico leta.