Koprivnikarju so postavili zasedo
Nova dejstva, ki so ta teden zaokrožila v javnosti, potrjujejo, da so policisti konec lanskega novembra po vsej verjetnosti načrtovali ustavitev ministra Borisa Koprivnikarja.
Kranj – Ta teden se je izkazalo, da je imel minister za javno upravo in podpredsednik vlade Boris Koprivnikar morda vendarle prav, ko je posumil, da sta ga škofjeloška policista konec lanskega novembra med vračanjem s koncerta njegove rokovske skupine v Škofji Loki načrtno ustavila in povabila na alkotest, ki je sicer pokazal, da ni kršil zakona glede vsebnosti alkohola. Anonimni policist je namreč v odprtem pismu zatrdil, da je bil policijski postopek načrtovan, v dokaz pa ponudil fotografije s Facebookove klepetalnice, na kateri se je o tem dogovarjalo več policistov, pri načrtovanju pa naj bi sodeloval celo predsednik Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič, ki je priskrbel fotografije ministrovega avtomobila. Nekaj podobnega naj bi policisti načrtovali tudi za predsednika vlade Mira Cerarja. Iz njegovega kabineta so sporočili, da vse kaže na nedopustno ravnanje skupine policistov. Cerar zato pričakuje ustrezne ukrepe, če bodo postopki potrdili, da je šlo za nezakonita ravnanja.
Po lanskem dogodku so na Policijski upravi Kranj izvedli notranji nadzor, ki je pokazal, da v ravnanju policistov, ki sta ustavila Koprivnikarja, ni bilo nepravilnosti, na podlagi novih dejstev pa sedaj notranje preverjanje nadaljujejo. Tako so na specializirano državno tožilstvo že poslali obvestilo o zaznavi razlogov za sum kaznivega dejanja in mu odstopili do zdaj zbrano dokumentacijo. »Za delavce policije ob potrditvi nepravilnosti to glede na težo kršitve pomeni ustrezne delovnopravne posledice, v vsaki potrditvi suma kaznivega dejanja pa še postopek v skladu s predpisi o kazenskem postopku pred pristojnim državnim tožilstvom. Glede na resnost nakazanih sumov nepravilnosti so ob potrditvi lahko podani tudi pogoji za izredno odpoved delovnega razmerja delavcem policije,« je sporočil Bojan Kos, tiskovni predstavnik gorenjske policije.
Generalni direktor policije Marjan Fank je dejal, da za takšna ravnanja policistov ni opravičila in ga težko pripiše stanju v policiji ali sindikalni dejavnosti. Šefa slovenske policije skrbijo izjave, ki prenašajo krivdo na policista, ki sta neposredno izvedla postopek, saj je po njegovem prepričanju še večji delež krivde na tistih, ki so takšno ravnanje policistov organizirali in ju k temu napeljali. Fank upa, da aktivnosti specializiranega državnega tožilstva ne bodo usmerjene le v policista, ki sta neposredno izvedla postopek, ampak zoper vse, ki so kakorkoli sodelovali pri napeljevanju k takšnemu postopku in pomagali pri izvedbi. Kot je še dodal, bi na mestu Zorana Petroviča odstopil kot predsednik sindikata policistov.
Minister Koprivnikar, ki meni, da so ga policisti ustavili zaradi njegove tedanje kritike policijske stavke (ta še vedno poteka), je dejal, da ta zadeva meče slabo luč na sicer odlično delo policistov in na vse druge javne uslužbence, vendar pa ne namera sprožiti nobenih pravnih postopkov, niti po njegovem mnenju ta dogodek ne sme vplivati na pogajanja s policijskima sindikatoma.