Julija ponovno slovenski dvanajsturni tek

Trboje – Lani julija je Triatlonski klub Triton v sodelovanju s Trbojsko rekreativno tekaško ekipo (T.R.T.E.) pripravil prvo uradno 12-urno ultra tekaško prireditev v Sloveniji, letos pa so se odločili, da bo prireditev ponovno 2. julija. Prijaviti se je že moč na www.slo12run.com.

»Glede na to, da je bil odziv na prireditev pozitiven tako s strani tekačev in tekačic, spremljevalk, navijačev kot tudi vseh ostalih sodelujočih, smo se odločili, da Slovenski 12-urni tek organiziramo tudi v letošnjem letu, natančneje 2. julija s startom ob 7. uri,« pravijo organizatorji in dodajajo, da je zamisel o Slovenskem 12-urnem teku nastala predvsem v želji po druženju in tekmovanju.

»Organizacija prve tovrstne ultra tekaške prireditve je bila za nas velik izziv in hkrati enkratna priložnost, da k sodelovanju povabimo vse somišljenike ter vse, ki so vajeni preizkušati svoje sposobnosti in meje vzdržljivosti. Najmočnejše v svojem telesu. Teh pa je v Sloveniji vedno več, med njimi je mogoče najti tudi takšne, ki so se v preteklosti že spopadli s slovitim Špartatlonom,« pojasnjujejo.

Sicer pa so bili na startu prve tekme poleg odlično pripravljenih rekreativnih dolgoprogašev prisotni tudi najboljši ultramaratonci iz Hrvaške, Italije, Bosne, Finske, ZDA in Slovenije. Kot najbolj vzdržljiv se je izkazal italijanski ultramaratonec Marco Bonfiglio. V dvanajstih urah je pretekel natanko 152,75 kilometra in s tem postavil italijanski državni rekord, njegova razdalja pretečenih kilometrov pa je postala tudi druga najdaljša na svetu v letu 2015. Zmagovalka med ženskami in tretja v absolutni konkurenci je bila Neža Mravlje, ki je pretekla kar 128,95 kilometra.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Zlatoporočenca Marija in Tone

"Da se dvakrat oženiš, še ni taka reč, ampak da se dvakrat oženiš z isto gospo, to je pa že nekaj," se je pošalil Tone Salmič.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / / 20:16

Promet na Veliko planino bodo omejili

Veliko planino ob poletnih koncih tedna obišče tudi po pet tisoč obiskovalcev na dan, zaradi česar so preobremenjeni tako nihalka kot dostopna cesta in vsa parkirišča. Občina Kamnik bo zato cesto do R...

Kronika / / 20:15

Sjekloča in Bunc nista goljufa

Na kranjskem okrožnem sodišču se je z oprostilno sodbo končalo sojenje Rajku Sjekloči in Matjažu Buncu zaradi domnevne goljufije pri načrtovanju medicinskega centra v Šmartnem pri Cerkljah.

Razvedrilo / / 20:14

Plesni večer nad Kranjem

Območna obrtno-podjetniška zbornica (OOZ) Kranj je ob petdesetletnici poslovanja povabila na ples s podelitvijo priznanj za okrogle jubileje. Plesni večer je bil v Hotelu Bellevue na Šmarjetni Gori na...

Šport / / 20:11

Rekordno število atletov

Atletski klub Triglav je pripravil že 24. mednarodni atletski miting, udeležilo pa se ga je več kot devetsto mladih atletov in atletinj.

Razvedrilo / / 20:10

Polanc na Seuška rine

Hozentregarji so s pesmijo Moja dohtarca zmagovalci letošnjega 18. Večera slovenskih viž v narečju, Ansambel dveh dolin pa je kot zmagovalec občinstva prejel priljubljenega vandrovčka.