Desetletja dihajo s planinstvom
Nagrajence je na svečani podelitvi najvišjih priznanj Planinske zveze Slovenije kot slavnostni govornik letos nagovoril vrhunski alpinist Andrej Štremfelj.
Litija – Svečano podelitev najvišjih priznanj Planinske zveze Slovenije (PZS) za leto 2015 je PZS skupaj s Planinskim društvom Litija izvedla 5. decembra, na svetovni dan prostovoljstva, in prav predano prostovoljstvo je skupno devetim zaslužnim posameznikom, ki so prejeli svečane listine PZS, šestnajstim planincem, ki so prejeli spominske plakete, in štirim, ki jim je PZS podelila dodatna priznanja.
Med njimi je tudi nekaj Gorenjcev. Svečane listine so prejeli Janko Ažman iz PD Dovje-Mojstrana, Leon Lavrič iz PD Moravče in Lovro Telban (PD Sovodenj). Spominske plakete so prejeli: Jože Stegnar (PD Križe) za 65 let ter Janez Dovžan (PD Dovje-Mojstrana) in Janez Pretnar (PD Radovljica) za 70 let. »S svojim dolgoletnim delom ste postali pomemben kamenček v mozaiku, ki se imenuje Planinska zveza Slovenije. Vaše delo na številnih področjih planinstva je postalo tako obsežno in pomembno, da ste danes slavnostni nagrajenci. Današnji dan je namenjen vam, da se vam zahvalimo za vse ure, dneve in leta požrtvovalnega dela na področju planinstva, za vse, kar ste doprinesli k temu, da je planinstvo pomemben dejavnik naše družbe, ki ureja, vzgaja in navdušuje vse in vsakogar, ki je povezan z gorami,« je zbrane med drugim nagovoril slavnostni govornik Andrej Štremfelj.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
