Slovenski zajtrk z Mercatorjem je v jutranjih urah presenečal vse, ki so se z vlakom pripeljali v Kranj ali pa je bil Kranj njihova vstopna postaja. Na fotografiji nasmejana jutranja ekipa kranjskega najboljšega soseda. / Foto: A. B.

Slovenski zajtrk

V sredo so tisti najbolj zgodnji, ki se v Ljubljano ali pa morda v Radovljico ali na Jesenice vozijo z vlakom, na kranjski železniški postaji naleteli na prijazno ekipo najboljšega soseda, ki jih je presenetila s pravim slovenskim zajtrkom. Podobno so doživeli tudi tisti, za katere je bil Kranj izstopna postaja.

Dan slovenske hrane je Vlada RS razglasila leta 2012, in sicer vsak tretji petek v novembru, kar je točno danes – in tako imajo tradicionalni slovenski zajtrk tudi otroci v osnovnih šolah in vrtcih. Gre za zajtrk z živili iz lokalnega okolja.

Mercator je bil med prvimi trgovci, ki je pred tremi leti v Sloveniji začel s stalno promocijo izdelkov slovenskih kmetov v okviru projekta Iz domačih krajev, pa tudi prvi trgovec, ki je podprl projekt Tradicionalni slovenski zajtrk že ob njegovih začetkih in se vanj z različnimi dejavnostmi vključuje vsa leta. Tudi letošnje ni izjema. In ker se po jutru dan pozna, so v sredo v osmih večjih slovenskih mestih med mimoidoče razdelili deset tisoč paketov s slovenskim zajtrkom. Pobuda je že peto leto zapored Mercatorjev prispevek k ozaveščanju o pomenu slovenskega zajtrka in podpora samooskrbi s kakovostno hrano domačega porekla.

In v Kranju smo na železniški postaji lahko na nasmejano ekipo najboljšega soseda naleteli že v zelo zgodnjih urah. Med šesto in osmo uro zjutraj so presenečali mimoidoče Marja, Irena, Stanka, Agata, Anja, Kristina, Maša, da je vse teklo tako, kot je treba, pa je skrbel Veljko Tatić z lepo zapakiranimi vrečkami, v katerih je bil tipični slovenski zajtrk. Mraz ekipi ni prišel do živega, da je bilo jutranje veselje še živahnejše, pa je za glasbeno spremljavo na harmoniki skrbel Anže Osolnik.

Kranj je ta teden gostil tudi zabavo na Slovenskem trgu, na katero je povabila MO Kranj ob dveh uspešno zaključenih projektih, ki sodita med največje investicije na Gorenjskem. Govorimo o projektu Gorki in vodovodu Bašelj - Kranj. Najprej so multimedijsko predstavili projekta, nazdravili z 'novo' vodo, potem je župan Kranja Boštjan Trilar povabil na golaž, bučno juho, kuhano vino in čaj. Našteto je bilo na voljo tudi pri nekaterih kranjskih gostincih, ki so se pridružili praznovanju ob uspešnem zaključku. Samo sprehoditi se je bilo treba skozi stari del mesta. Na Slovenskem trgu pa je za glasbeno razpoloženje v nadaljevanju skrbel domači narodno-zabavni ansambel Kranjskih 7.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Po dobičku druga banka v Sloveniji

Delničarji Gorenjske banke bodo na četrtkovi skupščini odločali o predlogu, da bi za dividende namenili še 41 evrov (bruto) na delnico, skupno torej sedemdeset evrov.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Dom upokojencev ne more biti bolnišnica

Stanovalka Doma upokojencev je opozorila na nekaj problemov v domskem življenju.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Mond na vrhu Šmarjetne

Na šestem turnirju za državno prvenstvo v taroku je na Šmarjetni nad Kranjem igralo 138 tarokistov iz vse Slovenije. Tarokisti Merkurja zadnja leta najboljši.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Nova generacija odličnjakov

Letos je zaključilo šolanje v kranjskih osnovnih šolah 112 učenk in učencev, ki so bili vsa leta odlični.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Meščanska poroka za "naj" par

V soboto, 16. junija, sta se poročila ­­­­Ana Cestnik in Peter Razboršek, ki ste ju v akciji Gorenjskega glasa in Zavoda za turizem Kranj izbrali bralci.

Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Cestni režim je treba spremeniti

Na razdalji tristo metrov sta kar dve kritični točki; prva preti voznikom na koncu Delavskega mostu, druga v bližini farme Rešet je nevarna pešcem. Na Direkciji Republike Slovenije za ceste so bili sk...