Davor Janžič in Dejan Tonejc bosta tudi tokrat močna aduta naše balinarske reprezentance.

Že šesto svetovno prvenstvo

V ponedeljek se na Reki v sosednji Hrvaški začenja letošnje člansko svetovno prvenstvo v balinanju, med slovenskimi aduti pa je tudi izkušeni Davor Janžič.

Na Reki bo v vlogi sodnika Slovenijo in Gorenjsko predstavljal tudi Kranjčan Bojan Selan, za katerega je to prvo svetovno prvenstvo. Sodil je že na dveh evropskih prvenstvih v Pazinu in Kopru, bil pa je tudi v vlogi glavnega sodnika na finalu evropskega klubskega pokala.

Kranj – Vajeni smo, da se balinarji z velikih tekmovanj, pa naj bo svetovno ali evropsko prvenstvo, vračajo z lepim številom medalj. Tako so se tudi z zadnjega svetovnega prvenstva pred dvema letoma iz Argentine vrnili s kar šestimi medaljami. Dve srebrni je domov prinesel Davor Janžič, Škofjeločan, ki pa sedaj živi v Kranju. Je tudi predsednik balinarskega društva Center Kranj, ki uspešno nastopa v prvi balinarski državni ligi vzhod.

Že vrsto let si član naše državne reprezentance. Kdaj si prvič nastopil na svetovnem prvenstvu?

»Bilo je leta 2005, nato sem bil še na prvenstvih leta 2007, 2009, 2011 in 2013. Tako bo to že moje šesto svetovno prvenstvo.«

Kaj pričakuješ od prvenstva na Reki?

»Glede na rezultate na prejšnjih prvenstvih in sedaj v ligah, kjer igramo, so pričakovanja seveda visoka. Zlagal bi se, če ne bi dejal, da vsi v naši reprezentanci startamo na najvišja mesta.«

V reprezentanci je kar nekaj Gorenjcev?

»Poleg mene sta v ekipi še Jeseničan Dejan Tonejc in pa Aleš Borčnik, ki je doma v Vodicah.«

Kako so potekale priprave za prvenstvo?

»Posebnih priprav za letošnje svetovno prvenstvo nismo imeli. Vsi igramo v tujini in smo imeli veliko težkih tekem, saj smo v poletnem obdobju odigrali veliko močnih turnirjev.«

Kakšni medalji boš branil na Reki?

»Branil bom dve srebrni medalji iz Argentine. To je v natančnem zbijanju in v igri dvojic. Upam le, da bom ti dve medalji izpred dveh let sedaj nadgradil in da bosta še žlahtnejše barve.«

Lani si izpustil evropsko prvenstvo pri nas v Kopru. Zakaj?

»Imel sem veliko smolo, saj sem si štirinajst dni pred prvenstvom poškodoval roko. Tako sem moral to evropsko prvenstvo izpustiti.«

Balinarji ste veliko odsotni. Prvenstva, turnirji, evropske in svetovna prvenstva. Kaj pravijo domači?

»Žena in hčerka vesta, da sem balinar, in to pač morata sprejeti. Smo se pa doma že dogovorili, da bosta prišli na Reko in navijali tako zame kot za našo reprezentanco.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Šmartinski dom - odgovor

V Kranjskem glasu že dalj časa spremljamo različne članke, ki jih v imenu neke Državljanske pobude podpisuje g. Gorazd Zupančič. Osebno ga ne poznam, čeprav bi pričakoval, da se bo v primeru kakršneko...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 29. september 2009 / 07:00

Lovec oblakov

Oktober je precej filmsko obarvan. Naj vas spomnimo na že 12. Festival slovenskega filma, ki se je v Portorožu začel včeraj in bo trajal do jutri. Na festival se je letos prijavilo 74 film...

Šport / torek, 29. september 2009 / 07:00

Rokomet

1. MIK liga – moški – 3. krog: Krško : Merkur 25:24; 1. B liga – moški: Alples Železniki : Krka 22:23; 2. liga – moški –zahod: Mitol Sežana :...

Šport / torek, 29. september 2009 / 07:00

Kegljanje, rezultati 2. kroga v slovenskih ligah

1. A - ženske: Brest : Eta 2:6 (3263:3359), Ljubelj : Adria 2:6 (3153:3286). 1. B – ženske: Triglav : Avia team 7:1 (3020:2859). 1. A

Šport / torek, 29. september 2009 / 07:00

Mladinci Slovenije dvanajsti

S finalnimi tekmami se je v nedeljo v grški Chaniji končalo letošnje mladinsko evropsko prvenstvo v vaterpolu, na katerem so imeli pravico nastopati igralci rojeni leta 1989 in mlajši.

Prosti čas / torek, 29. september 2009 / 07:00

Filmsko gledališče Kina Sora

Kino Sora Škofja Loka tako kot vsako leto tudi letos organizira Filmsko gledališče – od danes in vsak naslednji petek ob 20. uri do 27. oktobra. Ogledali si boste lahko franc...