Davor Janžič in Dejan Tonejc bosta tudi tokrat močna aduta naše balinarske reprezentance.

Že šesto svetovno prvenstvo

V ponedeljek se na Reki v sosednji Hrvaški začenja letošnje člansko svetovno prvenstvo v balinanju, med slovenskimi aduti pa je tudi izkušeni Davor Janžič.

Na Reki bo v vlogi sodnika Slovenijo in Gorenjsko predstavljal tudi Kranjčan Bojan Selan, za katerega je to prvo svetovno prvenstvo. Sodil je že na dveh evropskih prvenstvih v Pazinu in Kopru, bil pa je tudi v vlogi glavnega sodnika na finalu evropskega klubskega pokala.

Kranj – Vajeni smo, da se balinarji z velikih tekmovanj, pa naj bo svetovno ali evropsko prvenstvo, vračajo z lepim številom medalj. Tako so se tudi z zadnjega svetovnega prvenstva pred dvema letoma iz Argentine vrnili s kar šestimi medaljami. Dve srebrni je domov prinesel Davor Janžič, Škofjeločan, ki pa sedaj živi v Kranju. Je tudi predsednik balinarskega društva Center Kranj, ki uspešno nastopa v prvi balinarski državni ligi vzhod.

Že vrsto let si član naše državne reprezentance. Kdaj si prvič nastopil na svetovnem prvenstvu?

»Bilo je leta 2005, nato sem bil še na prvenstvih leta 2007, 2009, 2011 in 2013. Tako bo to že moje šesto svetovno prvenstvo.«

Kaj pričakuješ od prvenstva na Reki?

»Glede na rezultate na prejšnjih prvenstvih in sedaj v ligah, kjer igramo, so pričakovanja seveda visoka. Zlagal bi se, če ne bi dejal, da vsi v naši reprezentanci startamo na najvišja mesta.«

V reprezentanci je kar nekaj Gorenjcev?

»Poleg mene sta v ekipi še Jeseničan Dejan Tonejc in pa Aleš Borčnik, ki je doma v Vodicah.«

Kako so potekale priprave za prvenstvo?

»Posebnih priprav za letošnje svetovno prvenstvo nismo imeli. Vsi igramo v tujini in smo imeli veliko težkih tekem, saj smo v poletnem obdobju odigrali veliko močnih turnirjev.«

Kakšni medalji boš branil na Reki?

»Branil bom dve srebrni medalji iz Argentine. To je v natančnem zbijanju in v igri dvojic. Upam le, da bom ti dve medalji izpred dveh let sedaj nadgradil in da bosta še žlahtnejše barve.«

Lani si izpustil evropsko prvenstvo pri nas v Kopru. Zakaj?

»Imel sem veliko smolo, saj sem si štirinajst dni pred prvenstvom poškodoval roko. Tako sem moral to evropsko prvenstvo izpustiti.«

Balinarji ste veliko odsotni. Prvenstva, turnirji, evropske in svetovna prvenstva. Kaj pravijo domači?

»Žena in hčerka vesta, da sem balinar, in to pač morata sprejeti. Smo se pa doma že dogovorili, da bosta prišli na Reko in navijali tako zame kot za našo reprezentanco.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / ponedeljek, 22. junij 2020 / 15:28

Usad naj bi sanirali v začetku prihodnjega leta

Davča – Na državni cesti v Davčo je že lani ob novembrskem deževju prišlo do večjega usada, zaradi česar je potrebna polovična zapora, urejena s semaforjem. Domačini se tako sprašujejo, kdaj bo pri...

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Gasilski triatlon gorskemu reševalcu

Preddvor - Gasilsko reševalna služba Kranj je v soboto že osmič organizirala preizkus enot zaščite, reševanja in pomoči, policije in vojske oziroma t. i. gasilski triatlon, ki se...

Slovenija / / 07:00

Spletni Gorenjski glas vse bolj obiskan

Po podatkih prvega letošnjega merjenja obiskanosti spletnih strani je Gorenjskiglas.si 52. najbolj obiskana spletna stran v Sloveniji. Aprila je naš spletni časopis obiskalo 40.363 različnih slovenski...

Kronika / / 07:00

Kranjčanke znova najboljše

Na regijskem preverjanju ekip prve pomoči je najboljšo usposobljenost pokazala ekipa Mestne občine Kranj.

Zanimivosti / / 07:00

Rovtarji spet kolesarili po starem

Škofja Loka - Pozimi zabavajo sebe in druge, ko se opremljeni s starodobno smučarsko opremo in oblečeni po modi iz starih časov spuščajo po smučiščih, poleti pa zajahajo starodob...

Kamnik / / 07:00

Promet v Tuhinjski dolini še vedno nevzdržen

Kamnik - Kamniški svetnik Matej Tonin in predsednica KS Srednja vas Darinka Zore sta pred dnevi na ljubljansko prometno policijo naslovila pismo, v katerem opozarjata, da so prom...