Davor Janžič in Dejan Tonejc bosta tudi tokrat močna aduta naše balinarske reprezentance.

Že šesto svetovno prvenstvo

V ponedeljek se na Reki v sosednji Hrvaški začenja letošnje člansko svetovno prvenstvo v balinanju, med slovenskimi aduti pa je tudi izkušeni Davor Janžič.

Na Reki bo v vlogi sodnika Slovenijo in Gorenjsko predstavljal tudi Kranjčan Bojan Selan, za katerega je to prvo svetovno prvenstvo. Sodil je že na dveh evropskih prvenstvih v Pazinu in Kopru, bil pa je tudi v vlogi glavnega sodnika na finalu evropskega klubskega pokala.

Kranj – Vajeni smo, da se balinarji z velikih tekmovanj, pa naj bo svetovno ali evropsko prvenstvo, vračajo z lepim številom medalj. Tako so se tudi z zadnjega svetovnega prvenstva pred dvema letoma iz Argentine vrnili s kar šestimi medaljami. Dve srebrni je domov prinesel Davor Janžič, Škofjeločan, ki pa sedaj živi v Kranju. Je tudi predsednik balinarskega društva Center Kranj, ki uspešno nastopa v prvi balinarski državni ligi vzhod.

Že vrsto let si član naše državne reprezentance. Kdaj si prvič nastopil na svetovnem prvenstvu?

»Bilo je leta 2005, nato sem bil še na prvenstvih leta 2007, 2009, 2011 in 2013. Tako bo to že moje šesto svetovno prvenstvo.«

Kaj pričakuješ od prvenstva na Reki?

»Glede na rezultate na prejšnjih prvenstvih in sedaj v ligah, kjer igramo, so pričakovanja seveda visoka. Zlagal bi se, če ne bi dejal, da vsi v naši reprezentanci startamo na najvišja mesta.«

V reprezentanci je kar nekaj Gorenjcev?

»Poleg mene sta v ekipi še Jeseničan Dejan Tonejc in pa Aleš Borčnik, ki je doma v Vodicah.«

Kako so potekale priprave za prvenstvo?

»Posebnih priprav za letošnje svetovno prvenstvo nismo imeli. Vsi igramo v tujini in smo imeli veliko težkih tekem, saj smo v poletnem obdobju odigrali veliko močnih turnirjev.«

Kakšni medalji boš branil na Reki?

»Branil bom dve srebrni medalji iz Argentine. To je v natančnem zbijanju in v igri dvojic. Upam le, da bom ti dve medalji izpred dveh let sedaj nadgradil in da bosta še žlahtnejše barve.«

Lani si izpustil evropsko prvenstvo pri nas v Kopru. Zakaj?

»Imel sem veliko smolo, saj sem si štirinajst dni pred prvenstvom poškodoval roko. Tako sem moral to evropsko prvenstvo izpustiti.«

Balinarji ste veliko odsotni. Prvenstva, turnirji, evropske in svetovna prvenstva. Kaj pravijo domači?

»Žena in hčerka vesta, da sem balinar, in to pač morata sprejeti. Smo se pa doma že dogovorili, da bosta prišli na Reko in navijali tako zame kot za našo reprezentanco.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 26. junij 2015 / 10:07

Domača tekma ni velika prednost

Ta konec tedna na tekmi svetovnega pokala v Lescah gostijo več kot dvesto padalcev in padalk.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / torek, 13. december 2011 / 07:00

Otroški dodatek namesto štipendije

Nova socialna zakonodaja, ki se bo začela uporabljati s 1. januarjem, ureja tudi pravico do državne štipendije.

Šport / torek, 13. december 2011 / 07:00

Plavalci doma s tremi odličji

Brnik - Letošnje evropsko prvenstvo v plavanju v kratkih bazenih v Szczecinu se je uspešno končalo tudi za našo reprezentanco, saj so v zbirko medalj dodali še tri. Za dve srebrn...

Šport / torek, 13. december 2011 / 07:00

Einfaltova junakinja Pokljuke

Rudno polje - Na Pokljuki so bile minuli konec tedna mednarodne tekme OPA celinskega pokala v smučarskih tekih, ki so bile k nam prestavljene iz Val Gardene. Nastopilo je 235 tekačev iz pe...

Avtomobilizem / torek, 13. december 2011 / 07:00

Pionir izgublja stik s časom

Test: Renault Grand Espace dCi 175 BVA Initiale

Zanimivosti / torek, 13. december 2011 / 07:00

Novoletni direndaj letos tri dni

Društvo prijateljev mladine Šenčur bo ta konec tedna pripravilo tridnevno prednovoletno zabavo na prostem.