Davor Janžič in Dejan Tonejc bosta tudi tokrat močna aduta naše balinarske reprezentance.

Že šesto svetovno prvenstvo

V ponedeljek se na Reki v sosednji Hrvaški začenja letošnje člansko svetovno prvenstvo v balinanju, med slovenskimi aduti pa je tudi izkušeni Davor Janžič.

Na Reki bo v vlogi sodnika Slovenijo in Gorenjsko predstavljal tudi Kranjčan Bojan Selan, za katerega je to prvo svetovno prvenstvo. Sodil je že na dveh evropskih prvenstvih v Pazinu in Kopru, bil pa je tudi v vlogi glavnega sodnika na finalu evropskega klubskega pokala.

Kranj – Vajeni smo, da se balinarji z velikih tekmovanj, pa naj bo svetovno ali evropsko prvenstvo, vračajo z lepim številom medalj. Tako so se tudi z zadnjega svetovnega prvenstva pred dvema letoma iz Argentine vrnili s kar šestimi medaljami. Dve srebrni je domov prinesel Davor Janžič, Škofjeločan, ki pa sedaj živi v Kranju. Je tudi predsednik balinarskega društva Center Kranj, ki uspešno nastopa v prvi balinarski državni ligi vzhod.

Že vrsto let si član naše državne reprezentance. Kdaj si prvič nastopil na svetovnem prvenstvu?

»Bilo je leta 2005, nato sem bil še na prvenstvih leta 2007, 2009, 2011 in 2013. Tako bo to že moje šesto svetovno prvenstvo.«

Kaj pričakuješ od prvenstva na Reki?

»Glede na rezultate na prejšnjih prvenstvih in sedaj v ligah, kjer igramo, so pričakovanja seveda visoka. Zlagal bi se, če ne bi dejal, da vsi v naši reprezentanci startamo na najvišja mesta.«

V reprezentanci je kar nekaj Gorenjcev?

»Poleg mene sta v ekipi še Jeseničan Dejan Tonejc in pa Aleš Borčnik, ki je doma v Vodicah.«

Kako so potekale priprave za prvenstvo?

»Posebnih priprav za letošnje svetovno prvenstvo nismo imeli. Vsi igramo v tujini in smo imeli veliko težkih tekem, saj smo v poletnem obdobju odigrali veliko močnih turnirjev.«

Kakšni medalji boš branil na Reki?

»Branil bom dve srebrni medalji iz Argentine. To je v natančnem zbijanju in v igri dvojic. Upam le, da bom ti dve medalji izpred dveh let sedaj nadgradil in da bosta še žlahtnejše barve.«

Lani si izpustil evropsko prvenstvo pri nas v Kopru. Zakaj?

»Imel sem veliko smolo, saj sem si štirinajst dni pred prvenstvom poškodoval roko. Tako sem moral to evropsko prvenstvo izpustiti.«

Balinarji ste veliko odsotni. Prvenstva, turnirji, evropske in svetovna prvenstva. Kaj pravijo domači?

»Žena in hčerka vesta, da sem balinar, in to pač morata sprejeti. Smo se pa doma že dogovorili, da bosta prišli na Reko in navijali tako zame kot za našo reprezentanco.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Dekle desetletja je glasbenica

Pred časom smo lahko spremljali nastop Sanje Grohar in njenega Samija v kranjskem Tušu. Nekaj dni za tem pa so playboyevci razglasili dekle letošnjega leta. Z zanimivim nazivom se j...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 19. april 2008 / 07:00

V trčenju z avtobusom umrla Blejka

Bled - V soboto popoldne je v hudi prometni nesreči na regionalni cesti Lesce–Bled umrla 21-letna Blejka. Z osebnim avtomobilom se je peljala iz smeri Lesc proti Bledu. Nekaj metrov naprej...

Prosti čas / sobota, 19. april 2008 / 07:00

Veselo pri Avseniku

V četrtek so Gašperji pri Avseniku snemali televizijsko oddajo ob 30-letnici igranja, v petek pa je bil sklepni koncert Zlatega Avsenikovega abonmaja.

Splošno / sobota, 19. april 2008 / 07:00

Vox Carniolus tekmuje v Mariboru

Jeseniški pevski zbor ta konec tedna nastopa na pomembnem mednarodnem zborovskem tekmovanju v Mariboru.

Splošno / sobota, 19. april 2008 / 07:00

Nežnost harfe in odločnost roga

Sreda, 9. aprila, je bila priložnost za glasbene sladokusce, da prisluhnejo koncertu v okviru delovanja Glasbene mladine Slovenije. To je že 17. sezona različnih nastopov posameznih glasbenih gos...

Splošno / sobota, 19. april 2008 / 07:00

Štirje letni časi

V razstavnem salonu Kasarne na Stari Savi so v četrtek, 10. aprila, odprli razstavo Francija Črva iz Fotokluba Jesenice. Za svoje udejstvovanje na področju fotografije je doslej prejel naziv Foto...