Vodice za tretjino večje
Ob letošnjem, 20. občinskem prazniku so v Vodicah podelili devet priznanj. Naziv častnega občana sta prejela Maks Žnidar in Boris Kubelj.
Vodice – V Vodicah so v sredo zaznamovali 20. obletnico občine. Občinski praznik praznujejo 9. septembra, na dan, ko je leta 1995 začel veljati prvi statut Občine Vodice v samostojni Sloveniji. Tudi letos so na praznik v kulturnem domu pripravili slavnostno sejo občinskega sveta s podelitvijo priznanj.
V dvajsetih letih je občina 'zrasla' za več kot 1500 prebivalcev, torej za približno tretjino, zaradi česar se že nekaj let skoraj na vseh področjih kaže prostorska stiska, je v nagovoru dejal župan Aco Franc Šuštar in dodal, da bodo zato v prihodnjih letih potrebne investicije v vrtec, šolo, komunalno in cestno infrastrukturo ter druge javne objekte. Za njihovo realizacijo bodo po njegovi oceni potrebovali najmanj pet let in več kot 20 milijonov evrov, ki jih bo zaradi zmanjševanja državnih sredstev za delovanje občin težko zagotoviti. »Samo letos smo bili zaradi varčevanja države občani Vodic prikrajšani za več kot 700.000 evrov, ki bi jih morali prejeti na osnovi sprejetega zakona o financiranju občin,« je pojasnil. So pa konec avgusta po zaključku osnovnih arheoloških raziskav in poplačilu kupnine za manjkajoče zemljišče korak naprej naredili v zvezi z novim občinskim središčem, za katerega so podpisali pogodbo o izdelavi projektne dokumentacije. Pričetek gradnje kompleksa v 'trikotniku' med Brniško in Vodiško cesto je predviden v letu 2018.
Ob letošnjem prazniku so podelili devet občinskih priznanj. Najvišjega – naziva častnega občana – sta se razveselila Maks Žnidar in Boris Kubelj. Slednjega so nagradili za uspešen razvoj in vodenje Godbe Vodice, na čelu katere je že od leta 1984, ter za skrb za kulturno identiteto občine. Energijo usmerja tudi v slikanje, s svojimi deli pa je pomembno doprinesel k prepoznavnosti in skrbi za kulturno identiteto občine. Žnidar je prav danes dopolnil 90 let, naziv častnega občana pa si je prislužil za dolgoletno sodelovanje pri izgradnji infrastrukture ter za spodbujanje razvoja domačega kraja in širše skupnosti. Po grobih ocenah je opravil okoli 30.000 ur prostovoljnega dela v korist družbe. Med drugim je bil štiri leta namestnik predsednika nekdanje občine Vodice, po njeni združitvi z Občino Šentvid pa je postal namestnik predsednika te občine. Po nastanku Občine Ljubljana Šiška je sodeloval v več kot 30 različnih odborih in organih občine. Vključen je bil v različne krajevne in občinske organizacije.
Občinske plakete so prejeli: Rok Predanič za trenerske dosežke v atletiki v mladinski selekciji tekačev, Luka Janežič za dosežke na državnih in evropskih atletskih tekmovanjih v teku ter odmevne mednarodne uspehe, PGD Šinkov Turn za 90 let delovanja in Gasilska zveza Vodice ob 20-letnici delovanja. Županova priznanja so prejeli: taekwondoistka Saša Bergant, mladi likovnik Filip Nastran in Andrej Žumer za ohranjanje kulturne dediščine in prostovoljno delo.