Prvi Avsenik na Golici
Sašo Avsenik je v soboto pri Koči na Golici s svojim ansamblom zaigral legendarno Na Golici. Kot je dejal, je prvi Avsenik na Golici, saj se ded Slavko žal nikoli ni povzpel na vrh, po katerem je dobila ime njegova najbolj poznana polka.
Golica – Letošnje srečanje jeseniških planincev na Golici je bilo še posebej veselo, saj je bil med skoraj tisoč udeleženci tudi Ansambel Saša Avsenika, ki je pri Koči na Golici prvič v živo zaigral Golico. S tem so na najlepši možni način praznovali 60-letnico te legendarne Avsenikove polke. Kot je povedal Sašo Avsenik, ki je harmoniko sam prinesel do Koče na Golici, je prvi Avsenik na Golici, saj se ded Slavko nikoli ni povzpel na vrh, po katerem nosi ime legendarna polka. »V čast nam je igrati ob tej priložnosti in med jeseniškimi planinci!« je dejal Sašo Avsenik in z Golico ter ostalimi skladbami navdušil ogromno množico planincev, ki so se v čudovitem poznopoletnem dnevu povzpeli do koče 1582 metrov visoko. Mnogi od njih so se podali tudi na vrh Golice 1835 metrov visoko in uživali v čudovitih razgledih tako na slovenske kot avstrijske gore in doline. Pri koči pa se je razvila prava planinska veselica, saj je bilo prostora komaj dovolj za vse, ki so se želeli zavrteti ob Avsenikovih polkah in valčkih.
Na srečanju so obeležili tudi 110-letnico Kadilnikove koče; jeseniški planinci so že sredi avgusta na vrhu Golice postavili tablo z opisom koče in predstavitvijo staroste slovenskega planinstva Franca Kadilnika, ki je takratni podružnici Slovenskega planinskega društva na Jesenicah podaril sedem tisoč kron in s tem rešil kočo, ki se je znašla v finančnih težavah. Zgodovino koče je orisal predsednik Planinskega društva Jesenice Vlado Hlede, ki je dejal, da je koča takrat veliko pomenila za bodrenje slovenske narodne zavesti in za organizirane začetke planinstva v Karavankah. Koča je bila med drugo svetovno vojno požgana, jeseniški planinci pa so leta 1984 nižje na pobočjih Golice zgradili novo, današnjo Kočo na Golici.