
Začeli z urejanjem Jasne
Z območja jezera Jasna so v teh dneh odpeljali kar za okoli štiristo kubičnih metrov lesnega materiala, zbranega ob čiščenju in urejanju brežin in okolice jezera. V Kranjski Gori upajo, da bo Jasna postala ena najpomembnejših turističnih točk v kraju.
Kranjska Gora – Občina Kranjska Gora je z rebalansom proračuna zagotovila dvesto tisoč evrov za urejanje območja jezera v Jasni, ki ga želijo postopoma sonaravno urediti in spremeniti v pomembno turistično točko na vstopu v alpsko visokogorje.
»To je šele začetek, kakšna bo dinamika urejanja območja, pa je odvisno od pridobivanja potrebnih soglasij. Za zdaj smo pridobili soglasje vodarjev, na druga še čakamo,« je povedal župan Kranjske Gore Janez Hrovat.
Takoj ko se je dovolj otoplilo, so tako v Jasni začeli s čiščenjem brežin in odstranjevanjem vejevja, v nadaljevanju želijo ob jezeru urediti poti, pomol in mostičke, del območja zatraviti in predvsem urediti sanitarije – za zdaj kemične, a lične in primerno umeščene v prostor, še pojasnjuje Hrovat. V samo jezero, pravi, ne bodo posegali, na dolgi rok pa si seveda najbolj želijo, da bi se za stavbo, kjer je bila nekoč restavracija in ki je že vse od takrat, ko so po požaru na mestu stare pred skoraj desetletjem zgradili novo, prazna, našel primeren lastnik, ki bi tam uredil gostinski objekt. Stavba v Jasni je sicer že nekaj let naprodaj, trenutno pa je v lasti bank.
Župan Hrovat je prepričan, da je Jasno, biser na vstopu v alpsko visokogorje, nujno urediti v najkrajšem času, saj je za razvoj turizma v Kranjski Gori neprecenljivega pomena. Ob tem poudarja, da je treba s pospešenimi aktivnostmi začeti sočasno na različnih segmentih turizma. Predvsem si prizadeva, da bi se v Kranjsko Goro kot gosti vrnili mladi. Te želi Hrovat, sicer dolgoletni uspešen podjetnik na področju turizma, pritegniti prek športno-adrenalinskih aktivnosti pa tudi z boljšo ponudbo večernih in nočnih zabavnih aktivnosti, česar je zdaj po njegovem mnenju v Kranjski Gori odločno premalo. Zdi se mu pomembno, da se turistično razvija vsa občina, ne le Kranjska Gora. Še posebno pozornost zato posveča Mojstrani, ki jo imenuje kar speča Trnuljčica gorniškega turizma. »Želim si, da bi Slovenski planinski muzej, ki je sicer velikega pomena za občino, odigral pomembnejšo vlogo v kraju, kjer bi morala biti turistična ponudba bistveno bolj nadgrajena z aktivnostmi, predvsem na področju adrenalinskih športov in vodniškega turizma.«
V ta namen so že namenili del sredstev za vzpostavitev športno-plezalnega centra v Mojstrani, že to poletje bo kraje v občini povezoval turistični avtobus, načrtujejo pa tudi vzpostavitev gorsko-vodniškega urada v Mojstrani. Kdaj bodo načrtovani projekti polno zaživeli, ni mogoče napovedati, pravi Hrovat, predvsem zato, ker pridobivanje soglasij in postopki izbire izvajalcev vzamejo veliko časa.