Peter Prevc in Špela Rogelj sta naša najuspešnejša tekmovalca v svetovnem pokalu, kot zmagovalca pa sta imela nalogo prva zarezati v torto. / Foto: Gorazd Kavčič

Peter in Špela razrezala torto

Med tekmama na Japonskem in v Nemčiji so smučarski skakalci zadnje uspehe proslavili s torto, pridružile pa so se jim tudi skakalke, ki v tej zimi dosegajo odlične uvrstitve.

Ljubljana – Minulo sredo so se v prostorih Smučarske zveze Slovenije zbrali člani naše ženske in moške reprezentance v smučarskih skokih. »Tako tekmovalcem kot tekmovalkam čestitam za dosežene rezultate, tudi za naprej pa vam želim vse najboljše predvsem na velikih tekmah, ki se približujejo. Držimo pesti,« je med drugim povedal direktor SZS Jurij Žurej.

V glavni vlogi na priložnostnem srečanju sta bila seveda zmagovalec tekme v japonskem Sapporu Pe­ter Prevc in v letošnji sezoni izjemno uspešna Špela Rogelj.

»Zmeraj je moč nastopiti še bolje. Ko enkrat misliš, da si naredil vse, kar je bilo mogoče, lahko še vedno kaj izboljšaš. Zaenkrat pa vse teče gladko,« je bil nasmejan Peter.

»Z dejstvom, da je pet deklet med dobitnicami točk, smo zadovoljni. Možnosti so bile tudi za kaj več, vendar jih nismo izkoristili,« je povedal trener naših skakalk Stane Baloh, ki je ekipo (Urša Bogataj, Maja Vtič, Katja Požun, Špela Rogelj, Eva Logar) včeraj že odpeljal na nove tekme v Hinzenbach. »Nastopili bomo s peterico deklet, pri čemer bo Urša Bogataj takoj po prvi tekmi odpotovala na mladinsko svetovno prvenstvo v Almaty. V Rasnov gredo preostale štiri, nato pa sledi domača tekma na Ljub­nem,« je še pojasnil Baloh.

Tudi moška reprezentanca je imela doma le kratek postanek, saj so že včeraj v nemški Willingen odpotovali Jurij Tepeš, Jernej Damjan, Matjaž Pungertar, Peter Prevc, Nejc Dežman, Rok Justin in Tomaž Naglič.

»Boril se bom, da bom v ekipi ostal do konca sezone. Za izpolnitev tega cilja je treba prikazati dolge skoke. Na treningu to že počnem, kaj bo to pomenilo tekmi, pa bomo videli,« je pred odhodom v Nemčijo povedal tekmovalec žirovske Alpine Tomaž Naglič, ki je na tekmah zamenjal Roberta Kranjca.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / petek, 28. junij 2019 / 11:54

Na Radiše, v Kaplo in na Rebrco

V ponedeljek se je v Velikovcu začel 25. jubilejni kulturni teden Slovencev na Koroškem, ki so ga Biro za slovensko narodno skupnost pri deželni vladi, Krščanska kulturna in Slovenska prosvetna zve...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 10. november 2020 / 19:43

Kalinova nagovorila dijake

Predsednica Dijaške organizacije Slovenije Maja Kalin: »Virus ni prizadel le našega družbenega življenja, ampak tudi kvaliteto izobraževanja, ki na daljavo ni enako kot v živo.« Dijakom svetuje, naj b...

Kultura / torek, 10. november 2020 / 18:30

Tudi Miniature 2020 na spletu

Kranj – Zaradi aktualnih razmer so bili organizatorji FD Janez Puhar Kranj prisiljeni tudi tradicionalno, deseto mednarodno bienalno razstavo Miniature 2020 preseliti na splet. Odprtje razstave v o...

Komenda / torek, 10. november 2020 / 18:27

Umrl je Alojz Lah

Alojz Lah je bil predsednik Konjeniškega kluba Komenda, častni občan občine Komenda in organizator sejmov kmetijske mehanizacije.

Razvedrilo / torek, 10. november 2020 / 18:24

Dokazala si je, da zmore

Žirovničanki Kristini Jakopič se je uspelo uvrstiti med najboljših pet v letošnji sezoni MasterChefa Slovenija. Sodelovanje v kuharskem tekmovanju je bilo zanjo ena najlepših življenjskih izkušenj.

Kronika / torek, 10. november 2020 / 18:22

Roparja obstopila občana

Kamnik – Kamniški policisti preiskujejo rop, o katerem so bili obveščeni v četrtek zvečer. Okoli 19.30 sta ne­znana storilca pristopila do oškodovanca ter mu z grožnjami in silo odvzela denar in mo...