Peter Prevc in Špela Rogelj sta naša najuspešnejša tekmovalca v svetovnem pokalu, kot zmagovalca pa sta imela nalogo prva zarezati v torto. / Foto: Gorazd Kavčič

Peter in Špela razrezala torto

Med tekmama na Japonskem in v Nemčiji so smučarski skakalci zadnje uspehe proslavili s torto, pridružile pa so se jim tudi skakalke, ki v tej zimi dosegajo odlične uvrstitve.

Ljubljana – Minulo sredo so se v prostorih Smučarske zveze Slovenije zbrali člani naše ženske in moške reprezentance v smučarskih skokih. »Tako tekmovalcem kot tekmovalkam čestitam za dosežene rezultate, tudi za naprej pa vam želim vse najboljše predvsem na velikih tekmah, ki se približujejo. Držimo pesti,« je med drugim povedal direktor SZS Jurij Žurej.

V glavni vlogi na priložnostnem srečanju sta bila seveda zmagovalec tekme v japonskem Sapporu Pe­ter Prevc in v letošnji sezoni izjemno uspešna Špela Rogelj.

»Zmeraj je moč nastopiti še bolje. Ko enkrat misliš, da si naredil vse, kar je bilo mogoče, lahko še vedno kaj izboljšaš. Zaenkrat pa vse teče gladko,« je bil nasmejan Peter.

»Z dejstvom, da je pet deklet med dobitnicami točk, smo zadovoljni. Možnosti so bile tudi za kaj več, vendar jih nismo izkoristili,« je povedal trener naših skakalk Stane Baloh, ki je ekipo (Urša Bogataj, Maja Vtič, Katja Požun, Špela Rogelj, Eva Logar) včeraj že odpeljal na nove tekme v Hinzenbach. »Nastopili bomo s peterico deklet, pri čemer bo Urša Bogataj takoj po prvi tekmi odpotovala na mladinsko svetovno prvenstvo v Almaty. V Rasnov gredo preostale štiri, nato pa sledi domača tekma na Ljub­nem,« je še pojasnil Baloh.

Tudi moška reprezentanca je imela doma le kratek postanek, saj so že včeraj v nemški Willingen odpotovali Jurij Tepeš, Jernej Damjan, Matjaž Pungertar, Peter Prevc, Nejc Dežman, Rok Justin in Tomaž Naglič.

»Boril se bom, da bom v ekipi ostal do konca sezone. Za izpolnitev tega cilja je treba prikazati dolge skoke. Na treningu to že počnem, kaj bo to pomenilo tekmi, pa bomo videli,« je pred odhodom v Nemčijo povedal tekmovalec žirovske Alpine Tomaž Naglič, ki je na tekmah zamenjal Roberta Kranjca.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 24. junij 2019 / 08:42

Grožnje niti niso prav redke

Z najrazličnejšimi oblikami groženj in napadov se na Gorenjskem ne srečujejo samo sodniki, ampak tudi sodno osebje. V zadnjih petih letih 56 kaznivih dejanj zoper policiste zaradi njihovega dela.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Sacro egoismo

Med nami je še kar nekaj tistih, ki so živeli že takrat, ko je po zahodnem robu Gorenjske - po razvodnici Julijskih Alp - potekala rapalska meja. Vse več pa je tudi med mlajš...

Slovenija / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Nova revija Kul(inarični) ekspres

Ljubljana - Državne službe in različne ustanove si že nekaj let prizadevajo izboljšati odnos potrošnikov do domače hrane. Zdaj to poskušajo doseči tudi štiri živilska podjetja&nb...

Zanimivosti / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Korak v pravo smer

Čezmejni projekt Sosed/Nachbar, ki bo sklenjen konec junija, je še bolj zbližal sosede na gorenjski in koroški strani meje.

Železniki / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Kritično o spomeniškem zavarovanju hiš

Železniki - Občinski svetniki v Železnikih so obravnavali odlok o razglasitvi starega jedra Železnikov za urbanistični in kulturni spomenik. V njem je šlo zgolj za popravke, ki j...

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. junij 2012 / 07:00

Uspešno leto gumarjev

Za Goodyear Dunlop Sava Tires (sedež v Kranju) je zelo dobro leto 2011, zaradi gospodarske negotovosti naj bi bilo letos slabše. Zaposlenih ne odpuščajo, a je proizvodnja okrnjena.