Boris Kitek / Foto: arhiv GG

Upajo na obročno odplačilo

V Casinoju Bled so državi predlagali, da bi dolg od neplačanih davkov pretvorili v lastniški delež, a je država to zavrnila. Zdaj upajo, da bodo dobili pozitiven odgovor vsaj glede odloga terjatev oziroma možnosti obročnega odplačevanja.

Bled – V Casinoju Bled, ki je ta čas v postopku poenostav­ljene prisilne poravnave, so upali, da bo država okrog štiristo tisoč evrov dolga, ki je nastal na račun neplačanih davkov za igre na srečo, preoblikovala v lastniški delež. Sočasno, je pojasnil direktor Casinoja Bled Boris Kitek, pa so zaprosili še za odlog plačila terjatev oziroma možnost njihovega obročnega odplačevanja. »Upam, da bodo pristojni toliko 'trezni', da bodo to odločitev sprejeli čim prej, saj bomo le tako lahko izvedli prestrukturiranje in iskali možnosti za nadaljnji razvoj.« Ob tem pa že vrsto let čakajo tudi na spremembe zakona o igrah na srečo. »Nov zakon, ki so ga pripravili že pred časom, bi nam dopuščal precej več možnosti oziroma več manevrskega prostora pri iskanju rešitev,« je opozoril Kitek.

Zaradi togih določil v veljavnem zakonu namreč v Casinoju Bled ta čas nimajo možnosti za dokapitalizacijo s strani njihovega strateškega partnerja Gold Cluba, saj za to nimajo soglasja države. »Gold Club je ob dokapitalizaciji leta 2009 v našo družbo že vložil 1,5 milijona evrov, kasneje so nam pomagali še s posojili, kljub temu pa ni mogel postati lastnik,« je opozoril Kitek in dodal, da jim je to takrat omogočilo, da so posodobili igralnico in kupili novo opremo. »Po tridesetih letih bi zdaj rabili novo igralnico, a se bojim, da je v sedanji situaciji ta vlak odpeljal.«

Ob tem ne razume, zakaj je država zavrnila konverzijo terjatev v lastniški delež, saj po njegovem za to niso navedli nekega razumnega razloga. »Med drugim so recimo navedli, da smo vsa leta poslovali negativno, čeprav to ne drži,« je poudaril Kitek in dodal, da so leto 2013 končali s pozitivnim poslovnim rezultatom. Ima pa na njihovo poslovanje močan vpliv gospodarska kriza, je opozoril, ki še kar traja. »Ob tem pa niso navedli niti enega razloga, zakaj ni smiselno ohraniti štiridesetih delovnih mest. Razen tega še vedno poravnavamo tekoče obveznosti.« Njihova družba, je pojasnil, z davkom od iger na srečo na leto neposredno v državni proračun prispeva milijon evrov. »V letih, ko nam je šlo dobro, so nas 'pomolzli', zdaj, ko bi rabili res malo, da bi izšli iz težav, pa ne naredijo ničesar,« je do države kritičen Kitek.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 23. junij 2024 / 19:43

Vožnja pod vplivom droge

Vožnja pod vplivom psihoaktivnih snovi je zelo nevarna, stanje pa je glede na izsledke nacionalne raziskave skrb vzbujajoče, so opozorili na novinarski konferenci Agencije za varnost prometa in polici...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Veliko dela, malo policistov

Slovenski policisti so lani sicer obravnavali nekaj manj kaznivih dejanj kot predlani, zato pa so imeli prvo polovico leta precej dodatnega dela z varovanjem številnih srečanj ob predsedovanju Sloveni...

Gospodarstvo / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Zaskrbljeni delavci Tosame

Delavci nasprotujejo načrtom lastnika, ki namerava k Tosami pripojiti svoje zadolženo podjetje, a ta zagotavlja, da načrtuje le razvoj in boljšo prihodnost.

Tržič / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Prva vračila za telefonijo

Upravičencem iz KS Tržič-mesto so že povrnili del vlaganj v telekomunikacijsko omrežje. Občina nadaljuje postopke tudi za druge krajevne skupnosti.

Bohinj / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

Za sanacijo plazu bo treba veliko denarja

Bohinj - Za trajno sanacijo plazu Kuharica, ki je povsem uničil eno od hiš v Srednji vasi, naj bi poskrbelo Ministrstvo za okolje in prostor. Občinski svetniki so na zadnji seji...

Radovljica / sreda, 11. marec 2009 / 07:00

O vlogi sodnikov in e-pravosodju

Podpredsednica Evropskega parlamenta Diane Wallis in minister za pravosodje Aleš Zalar sta se v Radovljici srečala z gorenjskimi sodniki.