Regine z dirigentko Alenko Liebhart / Foto: Matic Zorman

Nekega jesenskega večera

Dom krajanov Šenčur je v soboto gostil tretji celovečerni koncert Ženskega pevskega zbora Regine, ki so ga tokrat poimenovali Nekega jesenskega večera.

Reginam, ki delujejo pod okriljem gorenjskih Društev kmečkih žena, so se na odru pridružili tudi trsteniški sekstet Kostanarji ter solista Tilen Lotrič in Ana Benedik. Nastopajoči so se obiskovalcem predstavili s slovenskimi ljudskimi pesmimi ter z domačimi in tujimi uspešnicami, kot so Stoji učilna zidana, Kokode polka, Ruža crvena in Da te mogu pismom zvati, ki so jih popestrili s humornimi vložki. Nič manj duhoviti niso bili niti povezovalci programa Tadeja Roblek, Urška Zaplotnik in Luka Roblek, ki so poskrbeli, da se rdeča nit prireditve ni izgubila, pevce in pevke pa so imenovali kar manekeni in manekenke.

In kaj je glavni namen koncerta, ki so ga Regine uspešno izpeljale že tretje leto? Kot je pojasnila vodja zbora Alenka Liebhart, se pevke, ki se s petjem ukvarjajo ljubiteljsko in se v duhu te umetnosti družijo enkrat tedensko, na ta način lahko predstavijo javnosti ter svojim družinam pokažejo, v kaj vlagajo svojo voljo in trud. »So zelo zagnane in pripravljene delati ter v petju izredno uživajo,« pevke pohvali dirigentka in nam zaupa, da pred tremi leti, ko so začele nastopati, niso pričakovale, da bo dvorana ob vsakem njihovem koncertu skoraj popolnoma zapolnjena, kar jih zelo veseli in jim daje zagon za nadaljnje delo.

Slednjega pa imata dovolj tudi gimnazijca Tilen Lotrič in Ana Benedik, ki jima je bilo v veselje nastopati, poslušalce pa sta med drugim navdušila s pesmima Draw me close to you in You raise me up. Čeprav nista želela povedati, kaj se je ob zaključku skladbe Kako sva si različna zgodilo pod dežnikom, sta nam izdala vsaj to, da z Reginami želita peti tudi na njihovem naslednjem koncertu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Loški čebelarji dobili svoj dom

V soboto so v Brodeh slavnostno odprli nov čebelarski dom, ki ne bo služil le škofjeloškemu čebelarskemu društvu, pač pa čebelarjem iz vse Gorenjske.

Objavljeno na isti dan


Šport / / 19:34

Jakov Fak zmagal na Holmenkollnu

Slovenski biatlonec Jakov Fak je z enim zgrešenim strelom zmagal na tekmi svetovnega pokala na Holmenkollnu. Drugo mesto na današnjem sprintu je osvojil Rus Jevgenij Garaničev, ki je zaostal 13,9 seku...

Rekreacija / / 15:02

Pokljuški maraton Adriatic Slovenica

Maratonski tek na smučeh je spet zbral najboljše rekreativne tekače iz Slovenije in italijanskega Vidma.

Šport / / 14:38

Mladi drsalci za Pokal Slovenije

Več kot sto mladih tekmovalcev se je udeležilo letošnjega Pokala Slovenije v umetnostnem drsanju, ki je minuli konec tedna potekal na Jesenicah.

Gorenjska / / 14:37

Občine združuje tudi smuka

Na Krvavcu so v soboto pripravili veleslalom, ki so ga skupaj organizirale Občine Kranj, Vodice in Naklo. Prijetno druženje je bilo namenjeno tudi zbiranju sredstev za podporo smučarski dejavnosti.

Tržič / / 14:35

Čas merili z budilko

Ob šestdeseti obletnici prve organizirane smučarske tekme v Lomu pod Storžičem so se pomerili tudi smučarji, ki so bili na startu na prvi tekmi leta 1954.