Šenčurski Tinex se bo selil v nov objekt
Šenčurski Tinex se bo prihodnje leto preselil v nov, sedem milijonov evrov vreden objekt, kjer bodo lahko pod eno streho združili vse svoje dejavnosti, ki trenutno potekajo na štirih lokacijah.
Šenčur – Na območju Poslovne cone Šenčur poteka ena največjih podjetniških investicij ta trenutek na Gorenjskem. Tinex, vodilno trgovsko podjetje na področju trženja ležajne, tesnilne, linearne in pogonske tehnike, tam gradi novo poslovno stavbo z 8500 kvadratnih metrov uporabnih površin, investicija pa je po besedah lastnika in direktorja Štefana Čebaška vredna sedem milijonov evrov. Selitev čez (brniško) cesto v nov, predvsem pa večji objekt, bo Tinexu omogočila združitev vseh dejavnosti, ki sedaj potekajo na štirih lokacijah, na enem mestu in, kar je najpomembneje, tudi nadaljnji razvoj podjetja, ki danes zaposluje 44 ljudi.
Naložbo v nove prostore je Čebašek načrtoval že pred petimi, šestimi leti, a je njegove načrte nenadoma prekrižala kriza, ki se je zajedla tudi v poslovanje Tinexa. To se je v zadnjih letih spet izboljšalo, prihodki pa stabilizirali. Lani so tako ob 10,75 milijona evrov celotnih prihodkov ustvarili približno 1,1 milijona evrov čistega dobička. »Konstanta v našem poslovanju se potrjuje tudi letos, saj poslujemo v okviru realizacije prejšnjih let,« ugotavlja Čebašek, ki se je zato letos odločil, da vendarle izpelje načrtovano naložbo, resda po nekoliko zmanjšanem projektu.
V nov objekt se bodo predvidoma selili aprila prihodnje leto, ko bo minilo 25 let, odkar se je Čebašek podal na samostojno podjetniško pot, minilo pa bo tudi petnajst let, odkar je sedež podjetja preselil v Šenčur. »Šenčur se je pokazal kot dobra lokacija za naše podjetje, saj se nahajamo ob zelo prometni glavni cesti Kranj–Brnik, blizu sta letališče in avtocesta, dobro sodelujemo tudi z občino, ki se je v vseh teh letih pokazala za precej kooperativno. Največji problem pa zagotovo predstavlja neurejen vhod v poslovno cono, kar je sicer naloga države,« pravi Čebašek, ki preko Tinexa sponzorira tudi lokalna športna društva. »Mislim, da je prav, da podjetje na ta način vrača okolju, v katerem deluje,« razmišlja.
Na račun selitve v prostornejši objekt bodo lahko racionalizirali stroške poslovanja, izboljšala se bo logistika, zaradi večjega skladišča bodo lahko povečali ponudbo izdelkov iz zaloge s sedanjih 30 tisoč na 80 tisoč izdelkov, povečali bodo tudi proizvodnjo struženja tesnil, rezanja jermenov in linearnih vodil, ki so jo pognali pred tremi leti. Vse to jim bo posledično izboljšalo konkurenčnost in prodajo, načrtuje Čebašek.
Tinex glavnino prihodkov ustvari s prodajo izdelkov slovenski industriji in manjšim trgovcem, približno tretjino pa z izvozom. »Ob taki strukturi poslovanja je družba bolje zaščitena pred negativnimi vplivi morebitne nove krize in drugih pretresov v gospodarstvu,« je še razložil Čebašek. Okoli devetdeset odstotkov tujega trga predstavljajo države Evropske unije, desetino izvoza pa realizirajo v južnih in vzhodnih evropskih državah.