V gasilski paradi je sodelovalo osemnajst gasilskih društev.

Visok jubilej visoških gasilcev

Ob 90-letnici gasilskega društva so na Visokem organizirali regijsko srečanje gasilskih veteranov in veterank ter gasilsko parado.

Visoko – Glavnina prireditev v prvem delu enotedenskega praznovanja praznika Krajevne skupnosti Visoko-Milje je potekala v znamenju gasilstva, saj domače Prostovoljno gasilsko društvo Visoko-Milje letos praznuje 90-letnico praznovanja. Ob tej priložnosti so v soboto kljub deževnemu vremenu izpeljali regijsko srečanje gasilskih veteranov in veterank, popoldne pa tudi slavnostno parado in veselico.

»Žal nam vreme ni olajšalo organizacije srečanja gasilskih veteranov in veterank Gasilske zveze Gorenjske, smo pa veseli, da se ga je vseeno udeležilo okoli 300 veterank in veteranov ter tudi vse prijavljene tekmovalne ekipe,« je dejala predsednica PGD Visoko-Milje Larisa Bakovnik, ki se je razveselila tudi obiska predstavnikov pobratenih gasilskih društev Butoraj (GZ Črnomelj) in Trnovci (GZ Sveti Tomaž), ki so sodelovali tudi na gasilski paradi. Zbrane so tedaj nagovorili šenčurski župan Miro Kozelj, predsednik Gasilske zveze Kokra in podpredsednik Gasilske zveze Slovenije Jože Derlink, ki je ob okroglem jubileju PGD Visoko-Milje podelil tudi gasilsko plamenico 1. reda. »Gasilstvo ni le varstvo pred požari, temveč pomeni širšo pomoč ljudem v stiski, zato so sredstva, ki jih Občina Šenčur namenja za delovanje desetih gasilskih društev, zagotovo dobro uporabljena. Ob tem pa je zlasti pomembno, da še vedno delujejo na prostovolj­ni bazi, čeprav je v današnjih časih vse težje pridobiti posameznike za prostovolj­no delo,« pa je dejal župan Kozelj.

PGD Visoko so ustanovili leta 1924, potem ko je pobudo za njegovo ustanovitev že tri leta pred tem dal Fikov France. Po drugi svetovni vojni, leta 1948 in 1961 so se dvakrat združili v skupno enoto PGD Visoko z gasilci iz Luž, z Olševka in iz Hotemaž, a so se obakrat razšli. Danes društvo šteje okoli sto članov, 21 je operativnih. V zadnjih letih so kupili novo vozilo za prevoz moštva, s pomočjo Občine Šenčur pa so obnovili tudi svoje prostore v krajevnem domu. Pomagali so tudi prizadetim v poplavah na širšem ljubljanskem območju, letos pa tudi pri odpravljanju posledic žledoloma ne samo na območju občine Šenčur, ampak tudi v Kokri in na Jezerskem. Letos so izpeljali tudi akcijo zbiranja igrač in otroških oblačil za sirotišnico v Banjaluki in sprožili akcijo zbiranja hrane za poplavljena območja v Srbiji ter Bosni in Hercegovini.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

LON odprl novo poslovno enoto v Škofji Loki

Škofja Loka - Hranilnica LON je prejšnji ponedeljek slovesno odprla novo poslovno enoto na Kapucinskem trgu v Škofji Loki. »Vsako odprtje nove poslovnice je prelomnica za naše de...

Objavljeno na isti dan


Domžale / torek, 14. avgust 2018 / 10:52

Odpadke že začeli odstranjevati

V Publikusu so našli rešitev za okoli sedemsto bal odpadkov, ki jih morajo po sklepu inšpekcije odstraniti s svojega zemljišča v Študi.

Razvedrilo / torek, 14. avgust 2018 / 10:42

Amerika v Zbiljah

Ob Zbiljskem jezeru sta prvič istočasno potekala dva največja ameriško obarvana dogodka v Sloveniji, Bohinjci pa so na letošnji Kresni noči pripravili pravi spektakel.

Nasveti / torek, 14. avgust 2018 / 10:40

Bled

Na Bledu in tudi v drugih slovenskih letoviških krajih je ta hip vse polno ljudi. Tujcev, ki prinašajo dragoceni zaslužek, domačinov, ki se ohladijo za kakšen dan ali dva, morda le za popoldan ali...

Mularija / torek, 14. avgust 2018 / 10:39

Živ žav na Visokem

V organizaciji Kulturno-umetniškega društva (KUD) Valentin Kokalj Visoko je prejšnji teden potekal že deseti Živ žav za otroke. Pod krošnjami dreves za Domom krajanov na Visokem so ustvarjali, se igra...

Kronika / torek, 14. avgust 2018 / 10:33

Precej voznikov prehitrih

Kranj – Gorenjski prometni policisti so minuli teden vsak na svojem območju izvajali meritve hitrosti vožnje. Nadzor so izvajali zlasti na varnostno bolj problematičnih točkah ter ugotovili, da je...