Najstarejši udeleženec »bosonogih«, 78-letni Janez Repnik iz Šenčurja je bil na vseh pohodih.

Bosonogi na Šenturško goro

Pohoda bosonogih na Šenturško goro se je udeležilo 135 pohodnikov, kar je največ doslej.

Šenturška Gora – Ljubiteljev bose hoje, ki se zavedajo prednosti hoje brez obuval, je vsako leto več. Vse več ljudi torej upošteva star pregovor, ki pravi: Ko pride Sveti Jur (23. aprila), se vržejo čevlje za dur. Ko so v soboto, 14. junija, člani sekcije Škrjančki iz Planinskega društva Komenda organizirali že deveti pohod bosonogih na Šenturško goro, se je na šest kilometrov dolgo krožno pot iz Jurčkove Dobrave na Šenturško goro in nazaj v Podboršt pri Komendi podalo kar 135 bosonogih pohodnikov – več kot štirikrat več kot na prvem pohodu. Hoja je bila bolj kot po makadamski cesti prijetna po gozdu, k čemur je precej pripomogel tudi dež. Pavel Žvelc iz Lahovč in Franci Drolc iz Komende sta kot pobudnika in vodji pohoda vseskozi pazila, da je bila hitrost primerna tudi za tiste z manj kondicije in bolj občutljivimi podplati ali ploskimi stopali. Nekateri so pri hoji prav uživali, da so stopili tudi v blato in jim je šlo blato med prsti. Med pohodniki smo tudi slišali, da se na takšen način odpravi znojenje nog, da si z boso hojo masiramo podplate in da gre pri tem za pristen stik z naravo. Pot so brez težav prehodili tudi triinpolletni Izak Podbevšek ter njegova mamica Vida in ded Janez iz Spodnjih Palovč pri Kamniku. Med moškimi je bil letos najstarejši udeleženec 78-letni Janez Repnik iz Šenčurja, ki se je udeležil vseh dosedanjih pohodov. Kot je dejal, so bila letos tla malo hladnejša kot prejšnja leta, a hoja z bosimi nogami mu prija, saj je to najboljša masaža podplatov.

Organizatorji so po končanem pohodu pripravili družabno srečanje v planinskem domu Milana Šinkovca v Podborštu pri Komendi, kjer so udeleženci iz rok Zorana Sodnika, predsednika Planinskega društva Komenda, prejeli spominske medalje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / / 12:22

Obiskovalci zadovoljni z blejskim turizmom

Javni zavod Turizem Bled je med obiskovalci Bleda izvedel anketo o zadovoljstvu. Rezultati kažejo, da so na splošno z obiskom zadovoljni, opozarjajo pa na določene pomanjkljivosti, kot so parkirni rež...

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Gostovanje argentinske Pristave

Slovenska gledališka skupina Pristava iz Buenos Airesa v Argentini je gostovala tudi v Cerkljah in Podbrezjah.

Šenčur / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Obnovljena šenčurska šola

Osnovna šola Šenčur je v zadnjih dveh letih dobila povsem novo, sodobno podobo.

Mengeš / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Mengeš potrebuje obvoznico

Mengeš - Mengeš je prometno eno najbolj obremenjenih mest v Sloveniji. Skozenj teče promet s Štajerske proti Ljubljani in Gorenjski, veliko je tudi tranzitnega prometa....

Zanimivosti / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Srečanje psov meščančkov

Kranj - Pred vrtnim centrom Kalia na Zlatem polju v Kranju so v soboto dopoldne izbirali najbolj simpatičnega, največjega, najmanjšega in najbolj ubogljivega mešančka. Zbralo se je...

Cerklje na Gorenjskem / torek, 10. oktober 2006 / 06:00

Pravi kmet ne rabi fitnesa

Če bi potencialne slovenske misice in mistri vedeli, da je nagrada na izboru Lepotice in Fanta slovenskega podeželja najprej obisk Brazilije, potem šele John Deere, bi si vsi omislili kmetijo.